Cluj rulz (26)!

Cluj rulz (26)! | Autor: mariana tache

Link direct la acest mesaj

NOI

descantec
roxana1974 - Serban , 22 iunie 2004, poze
Dana
carrie - Theodora Alexia , 30 mai 2003, poze
Raluca
dpintilie
mariana tache - Stefan Adrian, 20 aprilie 2004, - poze1
Simon Andrei, 30 august 2005 - poze2
pufymic
ad_rianna
carina
caara
baby-boom - Elise, 9 iulie 2004
canuta-om-sucit
tuchi - Dragos, 3 aprilie 2003 - Medea, 10 aprilie 2005
Monique
laura_s
TatianaG - Clara-Maria, 31 ian 2004, poze
nana_sim
Tinabeve
AdelaP - Tudor , poze
m_monica
Annelise - Ana , 9 iulie 2004
scarmanus
ra 75
ancuzza - Alessia, 7 august 2004 (18,42), poze
lauradaria
Ripley
nonna
- Vlad, 20 octombrie 2003
scumpyy19
Ilinca79
impreuna - Sara, 25 noiembrie 2004, poze
mihaela ema - Darius, 20 noiembrie 2004, poze
ralucames - Stefania, 19 septembrie 2004, poze
asi - Razvan , 7 martie 2004, poze
codruta_grg - Petra Alexandra, 9 august 2005, poze
heny
paraluta
steaua - Alexandru Tudor, 11 iulie 2005
Flavia Maria
Monagan
Dara - Daria , poze
Alexa-Ioana
joszaerika - Norbert , 7 decembrie 2003, poze
Ralu-Cat
svety - Dan Emilian, 26 iulie 2005, poze

Oaspetzi:
Tzuni
jubica
Lucia
Linusa
Csylla
ana_b
saso
Silvia Popa
babygirl
Olim

country girl - Ilinca, 10 septembrie 2005, poze



Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Nu stau mult, ca-i tarziu!

tuchi, imi cer scuze ca am uitat sa-ti dau PM. Acum fug si il scriu! Sper sa veniti!

Simona, mi-ar parea tare rau sa nu apari, dar te inteleg; ai motivare serioasa! Dar la ce inmormantare trebuie sa mergi?

Mihaela, succes la vot! Sper sa nu uit sa cumpar si eu ziarul (neuronul! )

Ancuta, draga de tine! Cred ca esti terminata! Poate se mai linisteste daca plecati dincolo (schimba aerul!)

Stanca, tu stii exact unde stam?

Fetelor, cu mosul....stiti deja . Dar tot a meritat sa ne ducem caci ai nostrii prichimdei s-au distrat de minune prin pietrii + muzica tare + era intuneric (cred ca era interesant). Pe Stefan l-am bagat in masina cu scandal!
Dar lasa, il prindem noi cumva pe mosu'.

Florina, stim de program, de la un taxist . Am facut baie lui Simon; Stefan a ramas doar cu dush.

Fetelor, sa va zis un exemplu tipic de neputinta a subspeciei mele in ceea ce priveste bebe mic:
-deoarece eram in mare graba (am ajuns tarziu de la Metro) a cazut sarcina pe sotu' sa-i dea de papa lui Simon si sa-l culce (intre timp m-am ocupat de Stefan). Totul pare in regula, pana ma duc la Simon si il vad pe spate (il culc de obicei pe burta); dau sa-l intorc si ce mi-e dat sa descopar....cum il dezvelesc o putoare de kk ma izbeste, de-mi pica parul din nas! Incep sa urlu la "tembelu'", cum a putut sa-l culce pe copil cu kk la fundic! Raspuns: "pe cuvant ca nu am simtit cand a facut" Il intreb: "dar de mirosit nu ti-a mirosit? nu l-ai vazut ca impinge?" Raspuns: "nu" (pt ambele intrebari )
Vai! Si ce avea in pampers!!! Ca nu facuse kk toata ziua. Iar zanul meu stie ca Simon are obiceiul sa faca kk dupa baita + ca i-am zis ca nu a facut toata ziua; deci era clar ca dupa baita va face! Dar e clar pt mine....Si asa l-am treziu pe Simon sa-l schimb! Imi venea....nu pot sa va spun ce-mi venea sa-i fac "nesimtitului"

Mama, dar stiu ca m-am lungit!
Maine, Florina are misiunea de a va povesti alt caz tipic de neputinta in acelasi domeniu, a aceluiasi personaj (acum sunt obo si nu mai pot!)



Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

svety, esti pe lista! Vazut si pozele voastre; sunteti o fam reusita; sa va traiasca bebe mic! Sa nu uiti sa semnezi condica aci in fiecare zi, ok?

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:


Florina, am mancat aproape toata cutia de masline .

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Acum ma duc la culcare
Am stat sa aranjez listuta. Va place?
(atat va trebuie sa ziceci ca nu va place...)



Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

'Neata, copii!

.....si spui ca ti-au placut maslinele, Mariana??? E mai bine ca-s ambalate asa, nu?.....
....si azi e marti, si maine e ziua de joaca!!!!

va pup, ca fug sa schimb scutecul...da' revenim!!!

Cristiana, da-mi pm, pliiiiz.....totusi, a primit Mihai aseara mesajul trimis de Mihaiul astlalt??????

Anca, ma tot gandesc la voi....poate veniti si voi, sa se mai slabeasca tensiunea asta creata!!!! Copiii se joaca, noi mai pove....vezi tu!!!

Svety, bun gasit!!!!!!....vazut pozele cu Dani...frumos ficior....il pupam!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

poze cu noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

ioiii, scuzati absenta da-s super full la job, aseara am plecat la aproape 8.

f pe scurt, Tuchi pina la urma noi facusem vaccinul numa nu imi era trecut in carnet.

Mariana, din pacate nu putem veni nici noi maine.sotul meu are o invitatie de la conducerea BRD ptr teatru"Logodnicele aterizeaza la Paris" si e maine de la 7(cu Florin Piersic)

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori jumate)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0
nasterea papusii :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Acum m-am trezit! Dani doarme dar il mai las putin sa butonez aici, si apoi o sa-l scot afara. Ieri nu am iesit. In 4 luni cred ca numai de 3 ori nu am fost afara.
Casa mea e in revolutie (sau eu sunt cu ea) ca nu reusesc sa termin curatenia.
mai vorbim

mami de dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am vesti bune !
Am repetat exudatul lui Razvan si a iesit negativ.(Ce chestie ma bucur ca a iesit ceva negativ!).Azi dimineata am vazut ca pe partea stanga are si maseluta si caninul iesite.Sus si jos.Acum se pare ca se pregateste partea dreapta.

Svety bine ai venit!Am vazut pozele si sunteti niste draguti.

Mariana nu stiu exact unde stai ci am o vaga idee.Te rog da-mi un pm.Nu stiu decat strada si numaru'


Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mariana acu vazui lista.Muncita nu gluma da' arata super asa.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Stanca, multam pt aprecieri . Ma simt mai bine ca a observat cineva listuta . Imediat trimit si PM.

Florina . Ce faci in oras? Umbli dupa mos?

Cristiana, imi pare rau ca nu veniti, tocmai acum cand au inceput si copilasii nostrii sa se inteleaga.

svety, mai stiu o mamica din zona CJ care se trezeste la ore asa de inaintate ca si tine ( pt mamica cu pricina ), asa ca nu trebuie sa-ti faci griji

Restul fetelor....Roxana, soro, Simona...azi nimic, nimic?

Simona, vezi sa faci tot posibilul sa ajungi, ca trebuie sa-ti cunosti tizul, nu?

Mie mi-e ffff. Tocmai sunt la gura cu o tabla de ciocolata, pe care am sentimentul ca o dau gata



Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput