intrebare

intrebare | Autor: pet.cost2005

Link direct la acest mesaj

Fetelor, scuzati-mi ignoranta, dar, citind pe-aici mi-a venit o intrebare: avand in vedere ca sunt o incepatoare itr-ale computerului, as vrea sa stiu ce inseamna icq si la ce se foloseste? Am gasit acest termen la cautarea unui e-mail daca stii numele persoanei. Si apropo de asta, cum se afla un e-mail? Va multumesc mult si ... sunteti tari! Am aflat o gramada de lucruri pe-aici.

PETRO.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns razhore spune:

ICQ este un serviciu de instant messenging, la fel cum e si yahoo messenger.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

poti fi mai exact, te rog? le pot avea pe amandoua, yahoo messenger si icq? are aceleasi functionalitati ca yahoo messenger? si despre aflarea unui e-mail ce poti sa-mi spui? multumesc frumos!

PETRO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns razhore spune:

Dap, se poate sa ai instalate si sa folosesti in acelasi timp oricate servicii de instant messenging doresti. Poti downloda si instala ICQ de la adresa http://www.icq.com/ . te inregistrezi, iti da un icq number care va fi userul tau, iti setezi o parola si cam asta e.

Poti fi mai explicita cu mailul?Sa afli mailul cui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

da, ma refer la aflarea unui e-mail stiind doar numele persoanei respective. exemplu: vreau sa vad daca Ion Gheorghe are e-mail. se poate si cum? multumesc. printre altele, am vazut ca esti din Focsani, si eu!

PETRO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns razhore spune:

nu exista echivalentul unei carti telefonice pentru emailuri pe net, daca asta cauti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

daca vrei sa fi on line pe mai milte instant messengere intr-un singur programel, instaleaza-ti trillian...
inglobeaza msn,. yahoo si parca si icq...
baga un search pe google si dai de el...

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Multumesc frumos pt. raspunsuri!

PETRO.

Mergi la inceput