A facut coji in cap

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:


Noi am avut pana pe la 2 ani cu intermitente cojite... si cum schimbam samponul Sanosan apareau iarasi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Vad ca nu s-a mai scris de mult la acest topic. Totusi, am zis sa scriu eu, gandindu-ma ca poate mai citeste cineva.
Si noi am avut pb cu cojitele, ma si speriasem, ca incepuse sa ii pice parul in zona afectata. Dar am scapat f repede de ele, nu stiu daca au trecut de la sine sau de la "tratamentul" aplicat, dar cred ca merita incercat, pt ca oricum e f simplu.
La fiecare baita fierbeam 2 pliculete de musetel si 2 pliculete de galbenele si fiertura o puneam in cadita, inclusiv cu pliculetele. In timpul baitei, insistam cu pliculetele pe zona cu cojite (se inmuiau f bine).
Dupa baita, la sfatul pediatrei, masam "fiecare bucatica de copil" cu ulei, dar pe cap, in special pe zona cu pricina, dadeam cu unguent de galbenele. Chiar daca ramane unsuros capsorul, noi l-am lasat asa, si in vreo 3-4 zile am observat ca nu mai are nici urma de cojita.
Cum am zis, nu stiu daca de la tratamentul asta au disparut sau nu, dar nu strica sa incercati.
Sanatate multa la bebici.

Gabi, fericita de David scump
Asa crestem noi

Mergi la inceput