Somn usor,vise placute...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by Cristina_Ioana

Lyly, te inteleg, asa eram si eu la sarcina trecuta (pe care am pierdut-o la 22 sapt)...dormeam cu capul pe birou...acum nu mai muncesc, sarcina e prioritara, am terminat cu munca 12 ore pe zi, stess, nebunie, nervi si oboseala...acum ma ocup numai de mine, sa imi fie bine, sa fiu relaxata si sa vina bb ok...dar nu pot spune ca toata ziua stau tolanita in canapea, ca sunt o femeie activa de felul meu, deci am diferite activitati prin casa sau in afara ei...dar uite ca desi acumulez oboseala, nu prea reusesc sa dorm noaptea...azi chiar a facut misto de mine rau dr, mi-a zis ca daca nu reusesc deloc sa adom sa beau o tarie seara sau un vin fiert, ca cica e f bun pt inima,circulatia sangelui si nu mai stiu ce...

Cristina 14+




Cristina Ioana, imi pare nespus de rau sa aflu ca ai pierdut o sarcina,si inca la 22 saptamani. Ma bucur insa sa citesc ca ai mai mare grijade tine. Nu vreau sa te intreb care a fost cauza, pentru ca nu cred ca vrei sa-ti aduci aminte.
Mult noroc cu sarcina asta,si sa fie asa cum iti doresti.

Lily 19+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Poze echo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Dragele mele, declar cu rusine in suflet ca aseara am baut o canitza de vin fiert si am dormit dusaaaa aproape 10 ore...sotul a zis ca sunt o betiva care i-a imbatat bebelu'...pentru mine este un miracol, nu mi s-a mai intamplat sa dorm o noapte intreaga de cand am ramas insarcinata...

Lyly iubita, poate doctorita DINCA sa stie de ce am pierdut sarcina (desi a dat din umeri cu nonsalanta si a spus ca nu stie ce s-a intamplat), eu una nu stiu decat ca se cheama incompetenta medicala...dar in fine, consider ca Dzeu are grija de toata lumea si ca toate se platesc...acum am renuntat la job si ma ocup numai de mine si de bebe, am un dr de care sunt fff incantata si sper sa reusesc sa imi vad si eu mogaldeata curand...

Cristina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Cristina, vinul nu are mult alcool, cam 7-8%, si rarisim ai voie sa bei in timpul sarcinii, de pofta, dar numai bauturi f. slab alcoolizate. Dar, atentie: alcoolul, ca si tutunul, patrunde prin placenta direct la bebe... Deci, de pofta, dar putin, si slab alcoolizat, ok?
Si ma bucur ca ai reusit sa te odihnesti.
Lily 19+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Poze echo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Lyly scumpa, sa stii ca si aseara am baut o canitza de vin fiert si iara am dormit dusa...
Daca beau cateva guri in fiecare seara o fi rau? Ca dr mi-a zis ca daca nu exagerez e ok...si o canitza asa ca alea de cafea nu mi se pare mult...nu? tu ce zici?...chiar dorm fff bine dupa...

Cristina 14+

Mergi la inceput