Schimbare carnet conducere

Schimbare carnet conducere | Autor: V. Erica

Link direct la acest mesaj

Am constatat cu stupoare ca merg de ceva vreme cu carnetul de sofer expirat.
Daca stie cineva ce demersuri trebuie sa fac pt. a-l schimba, il rog sa posteze aici (unde, ce acte trebuie, cat dureaza etc).
Multumesc.

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

PRESCHIMBAREA PERMISULUI DE CONDUCERE
Documente necesare
:
1. Actul de identitate al solicitantului (original si copie) ;
2. Fisa tip a detinatorului permisului de conducere, dactilografiata si semnata cu negru, in dreptunghiul special destinat.
3. Chitanta de plata a contravalorii noului permis de conducere (C.E.C. sau B.C.R.) ;
4. Permisul de conducere vechi (original si copie) ;
5. Fisa medicala de consultatii pentru conducatorii de autovehicule
completata (tip B);
6. Copia certificatului de casatorie sau a hotararii judecatoresti de divort (in cazul schimbarii numelui)


Eu am procedat astfel:
- am mers la o unitate medicala "acreditata" si am completat fisa de analize tip (aici se gasesc si fisele tip); daca o faci "pe bune" dureaza ceva pt. ca ti se face si o analizade sange si este nevoie de cateva zile pt. rezultat; pe fisa trebuie sa obtii si avizul de la medicul de familie
-am platit la CEC taxa corespunzatoare
-am mers la politie (eu am fost in Udriste); langa, se gasesc o tona de "centre" de copiere acte si dactilografiere.La unul din ele mi s-a dactilografiat cererea tip.
Am mers la ghiseul pt.depunere documente; mi s-au verificat, mi s-a facut o poza si apoi mi s-a spus cand sa vin sa ridic permisul.Coada de aici a mers f. repede

Vezi ca mai este un subiect legat de fisa medicala



Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

pentru mai multe detalii vezi

www.prefecturabucuresti.ro/eKontentPrefecturaFiles/home/activitatile_prefecturii/permise_si_inmatriculari_auto/permise_si_inmatriculari_auto/index.html#3" target="_blank"> aici

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Multumesc mult de tot, Cami.

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Mergi la inceput