Udriste-analize medicale carnet

Udriste-analize medicale carnet | Autor: arinna

Link direct la acest mesaj

Am si eu o intrebare...vreau sa-mi schimb numele in urma casatoriei, am carnet de un an jumatate si mi se cer iar analizle medicale...(printre care s-a introdus si arobarea de la obstretica ginecologie...)

Am auzit o varianta, ca daca ai carnetul de curand, nu mai trebuie sa le faci sau faci doar unele din ele...Aveti idee de asa ceva?

...si ma intreb oare la ce foloseste controlul ginecologic, obstretica...In alte tari se cere doar controlul la ochi!

va pup!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Nu sint prea sigur.... cred ca vor sa fie siguri ca nu ai paduchi lati...sa te scarpini la volan si sa pierzi controlul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Nu sint prea sigur.... cred ca vor sa fie siguri ca nu ai paduchi lati...sa te scarpini la volan si sa pierzi controlul








www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna,
eu am facut acest lucru de curand (am deschis chiar si subiect...)
Guestus mi-a raspuns si atunci cu umor

Ce stiu eu:
- nu se cere fisa de analize medicale daca nu a trecut mai mult de 1 an de la data obtinerii celuilalt carnet.

Eu mi-am facut aceasta fisa la un centru medical, a costa in jur de 1 mil (in mod legal), aveau 2 zile pe saptamana in care puteai sa mergi intre 14:00-16:00 si te trimeteau din cabinet in cabinet (atunci erau simultan doctori de la toate specializarile necesare).
Singurul cabinet la care nu am fost a fost cel de gnecologie , in rest am mers personal la toate.

Intamplarea a fost sa am si medicul de familie la acel centru.

La Politia din Udriste a mers destul de repede coada, asa ca nu mi s-a mai parut asa greu de obtinut acest act (ca in alte cazuri, in anii trecuti...)

Bafta!

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

chiar daca ai un an si o zi de cand ai obtinut permisul tot tb sa refaci analizele.
iar referitor la controlul gineco, asta se facea si can dadeai pt permis, nu-i noua analiza.

Guestus, coollllll( nu-mi merg mutritele)

quote:
Initial creeata de arinna

Am si eu o intrebare...vreau sa-mi schimb numele in urma casatoriei, am carnet de un an jumatate si mi se cer iar analizle medicale...(printre care s-a introdus si arobarea de la obstretica ginecologie...)

Am auzit o varianta, ca daca ai carnetul de curand, nu mai trebuie sa le faci sau faci doar unele din ele...Aveti idee de asa ceva?

...si ma intreb oare la ce foloseste controlul ginecologic, obstretica...In alte tari se cere doar controlul la ochi!

va pup!





"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

sunt o multime de controale: ginecologic, oftalmo, ORL, aviz de la medicul de familie, ti se ia tensiune, "cat e halatul" - m-au pus sa fac o declaratie ca nu sufar de boli psihice, se face si o analiza de sange,...nici nu imi mai amintesc exact ce am facut...

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eu am fost la policlinica de cartier, am vorbit cu secretara, i-am dat ceva si a umblat ea cu fisa mea pe la toti dr. si a luat semnaturi.Doar la oftalmolog a trebuit sa fac pe bune controlul, ceea ce mi se pare corect! A doua zi m-am dus si am luat fisa cu toate parafele Asta se intampla in urma cu 11 ani dar banuiesc ca sant aceleasi practici si astazi.

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

o precizare: acum, aceste fise se pot completa doar la anumite Policlinici/Centre medicale (de stat/particulare) acreditate in acest scop...Trebuie sa te intereseazi daca centrul la care vrei sa mergi este acreditat...

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Daca intereseaza pe cineva,

Am fost la Udriste,intr-adevar analizele sunt valabile un an iar eu am obtinut permisul anul trecut in februarie...trebuie refacute...

La unul din centrele acreditate- Centrul Medical Unirea costa doua milioane fisa...trebuie sa ma interesez de restul policlinicilor acreditate...poate le gasesc pe net, la vreo scoala de soferi...

...parca anul trecut nu era si gineco,ca ma intrebam eu - ca prin absurd- cum de nu au trecut si asa ceva...Oricum , de regula se pare ca le fac pe bune doar controlul la ochi...


Multumesc mult ancami, tumpi, maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Daca tot am deschis subiectul, poate va mai amintiti si ceva policlinici acreditate pentru analize , ca pe net nu am gasit decat Puls si banuiesc ca e la fel de "ieftin" ca Unirea....Trebuie sa ma misc repede, cavin sarbatorile si nu se mai lucreaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Suna si intreaba la Drumul Taberei 34 la Policlinica!

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput