Locatii Bucuresti

Locatii Bucuresti | Autor: korinna

Link direct la acest mesaj

Va rog sa ma ajutati si pe mine.Vineri trebuie sa ajung in Bucuresti in 2 locatii.Una ar fi pe strada Alizeului (este o clinica privata-Micomi),iar cea de-a doua e pe Strada Dorobanti(tot o clinica)
Din cate am inteles eu ambele sunt destul de aproape de Gara de Nord.Am cautat pe un site cu harti..le-am descoperit...insa nu-mi dau seama bine.Sunt in sensuri opuse cumva?Este distanta mare intre ele?
Pentru ca eu ajung in Bucuresti la ora 13.La ora 14,30 am programare pe Str Alizeului,insa inainte de asta ar trebui sa ajung si pe Doribanti.E distanta mare intre ele???Cu ce mijloace de transport ?Sa iau taxiul??

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Alizeului este perpendiculara pe Giulesti:
http://www.hartionline.ro/buc/harta/j12.html

Calea Dorobantilor tine de la Piata Lahovary/Cosmonautilor pana la Televiziunea Romana :
http://www.hartionline.ro/buc/harta/m11.html

Nu stiu daca poti sa parcurgi traseul Gara - Dorobanti - Alizeului intr-o ora juma' ...

_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

la ora aia e aproape imposibil sa faci traseul in 30 de minute. pana in dorobanti ajungi, daca e baiat destept taximetristrul si nu e blocaj la Victoriei. depinde unde anume pe Dorobanti vrei sa ajungi. ca e lung al naibii si Dorobantzul. dar de acolo pana la Giulesti e ceva de stat in taxi.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Clinica din Dorobanti se numeste IDS si e in curtea unei policlinici pentru copii,am inteles ca e Dorobanti 58.
Cred ca am sa plec cu un tren care sa ajunga mai debreme.Mai am unul care ajunge in Bucuresti la 9,10(un interciti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by korinna

Clinica din Dorobanti se numeste IDS si e in curtea unei policlinici pentru copii,am inteles ca e Dorobanti 58.
Cred ca am sa plec cu un tren care sa ajunga mai debreme.Mai am unul care ajunge in Bucuresti la 9,10(un interciti)

Corinna

poze cu familionu'




Eu am fost la IDS,dar in vara(stateam inca in Buc.).E aproape de gara,insa la ora aia traficul e aglomerat.
Ideal ar fi sa pleci mai devreme,cu un alt tren sa ai timp,nu numai din cauza traficului,dar si la cabinet mai astepti un pic.
Pupici cu lipici.
PS:Daca alegi sa mergi cu taxiul uita-te atenta la tarife,ca am inteles de la niste prieteni ca s-au inmultit taxiurile care au tarifele afisate mic de tot,care sunt exorbitante de-a dreptul(mai demult a fost si un subiect de genu' la generale,dar se pare ca inca mai sunt si acum taximetristi de genu')
Acesti prieteni au luat o teapa de genu' de curand ,ca se grabeau saracii.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

IDS nu este chiar langa Gara, ci langa Perla (mai inspre Cibernetica). Poti ajunge de la Gara de Nord cu autobuz 182 si cobori la Perla, nu cred ca mai repede de 30 min. De la IDS spre cealalta clinica nu cred ca ai ceva direct, nici nu stiu ce mijloc de transport in comun trece pe acolo, insa traseul cu taxiul ar fi: Dorobanti - Bdul. Iancu de Hunedoara - Str. Nicolae Titulescu - Calea Grivitei - Podul Grant - Calea Giulesti si de aici printre niste stradute, cred, din cate am vazut pe harta.
La limita ai putea ajunge, zic eu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by nounou

IDS nu este chiar langa Gara, ci langa Perla (mai inspre Cibernetica). Poti ajunge de la Gara de Nord cu autobuz 182 si cobori la Perla, nu cred ca mai repede de 30 min. De la IDS spre cealalta clinica nu cred ca ai ceva direct, nici nu stiu ce mijloc de transport in comun trece pe acolo, insa traseul cu taxiul ar fi: Dorobanti - Bdul. Iancu de Hunedoara - Str. Nicolae Titulescu - Calea Grivitei - Podul Grant - Calea Giulesti si de aici printre niste stradute, cred, din cate am vazut pe harta.
La limita ai putea ajunge, zic eu ...


Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.



Nu e langa gara,dar e aproape de gara,insa in 30 de min nu se poate ajunge la ora aia cu RATB-ul.Am stat 3 ani in zona si am facut traseul gara-obor de multe ori,sau obor-perla..Insa la ora aia e ingrozitor de aglomerat nemaipunand faptu ca de multe ori nici n-ai loc in tramvai sau autobuz.Sunt situatii si situatii si nu mai pui ca stai si la IDS sa-ti vina randul.(eu am stat la rand sa spun ce analize fac,apoi la rand sa platesc si apoi la rand sa-mi recolteze)
Multa bafta Korrina.
Pupici cu lipici.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Multumesc mult pentru sfaturi

Maine dimineata plec cu trenul care ajunge in Bucuresti la ora 9,10
Am sa iau intai autobuzul 182 catre IDS....si sa nu radeti de mine....am sa ma reintorc in gara.Dupa care am sa iau autobuzul catre clinica MICOMI la d-na doctor Badea.Cand am sunat si am facut programarea la D-na Doc Badea mi s-a zis cu ce autobuz ajung de la gara.Asa ca o sa cobor unde trebuie.E o varianta cam aiurea..dar e cea mai sigura,iar cu taxiurile..nu am incredere ca te pot duce pe varianta cea mai lunga.....

Multumesc mult!

Mergi la inceput