Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Buna seara Livia si celorlalte mame, viitoare mamici sau aspirante(asa cum sunt si eu).

Livia,
Te rog frumos, daca se poate sa imi recomanzi mie si sotului meu un tratament naturist, care sa ajute la obtinerea unei sarcini mai usor.Incercam de un timp, am citit pe forum cum alte cupluri incearca de un an sau mai multi si imi vin si mie tot felul de intrebari, mai ales ca sotul meu si-a facut o spermograma,care nu are un rezultat foarte bun. Inainte sa ne panicam, as dori sa incercam un tratament naturist si daca dupa cateva luni nu se intampla nimic, vom face si alte analize.
Iti multumesc anticipat pentru mesaj si o seara placuta!
Carla

Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilirusu spune:

Buna fetelor.De cativa ani incerc sa raman insarcinata prin diferite metode,dar fara succes.In urma cu 3luni am inceput tratament cu branca ursului o luna intreaga,mai exact luna iulie si ceva zile din august.
Ultima menstruatie a fost pe 25 august 2006,apoi am asteptat sa-mi vina ciclul,aveam simptome de ciclu,dar pt prima oara in viata mea am vazut pe testul de sarcina 2 liniute.Nu imi venea sa cred ce mi se intampla,asa ca le-am repetat,in nr de 10 teste,toate pozitive.Mare bucurie pt mine si sotul meu,dar pt scurta perioada.In saptamana a6a de evolutie a sarcinii,la eco nu s-a vazut ecoul embrionar,am repetat hcg la 48 ore dar val.lui a scazut.Ieri mi s-a facut chiuretaj.Sunt distrusa sufleteste.Inerc sa-mi revin si sa o i-au de la capat.Dr.mi-a spus ca ciclul o sa -mi vina dupa 1 luna.Intrebarea mea este daca pana vine ciclul pot incepe tratament cu branca ursului,in ce cantitate si ce perioada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Buna Livia!Ce se intampla cu tine?Nu ai mai postat nimic de mult timp si asta ne ingrijoreaza pe multe dintre noi,mai ales ca stim cat de receptiva esti la problemele nostre.Sper ca totul este ok,si ca doar lipsa timpului ar fi motivul pt. care n-ai mai raspuns la mesaje.Pupici si multa sanatate!

dedeesa-ti traiasca baietelul si sa va bucurati de el!Binenteles ca dorim sa ne impartasesti reusita ta.Intra te rog la "naturiste si homeopate" si povesteste-ne despre succesul tau.
Lilirususi tu poti intra la subiectul "naturiste si homeopate",unde cu siguranta vei gasi raspuns la intrebarile tale dar si sfaturi din partea fetelor in ceea ce priveste problema ta.
Pupici si va asteptam acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

continuarea la cap. 4

Mergi la inceput