Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Livia mai am o intrebare, este corect pu anexita trat, care il fac sau mai pot adauga ceva?

multumesc

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinas spune:

Multumesc mult Livia, o sa incep sa iau si tinctura de marar sa vad ce iese, poate un neastamparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Cu scuzele de rigoare, nu vreau sa jignesc pe nimeni mai ales ca am citit mesajele pe sarite, as dori sa adaug ca un pas important in tratamentul naturist impotriva infertilitatii o reprezinta combinarea uzului intern a produselor enumerate de Livia, dar si a spalaturilor vaginale cu diferite ceaiuri.Ele au rolul, printre altele si de a neutraliza pH-ul acid al mediului vaginal, un mediu in care spermatozoizii mor foarte repede, plus ca predispune la formarea unor rani pe colul uterin; pentru un efect mai mare se recomanda administrarea unei lingurite de bicarbonat de sodiu in ceaiul pentru spalaturi.Multa sanatate si sa auzim numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Draga Livia,in primul rand tin sa iti multumesc pentru tot ceea ce faci tu aici,pe acest forum.Doamne ajuta la toate dornicele sa devina intr-p buna zi mamici! Eu am ceve mai multe probleme din pacate,cea mai grava ,zic eu sunt trompele partial permeabile(una total nefunctionala,iar cealalta filiforma.A doua probl.ar fi valorile mici in Z14 a LH si estradiolului,si se mentin si in Z21.In Z3 sunt bune.Prolactina a fost tripla la un moment dat am luat Dostinex.De 3 luni fac tratament cu Mastodynon,tinctura de branca ursului ,tinctura de mladite de zmeur si de 10 zile iau si Maca.Ciclul este destul de regulat la 26-29 zile.Nu am ramas niciodata insarcinata desi incerc de vreo 4 ani.Te rog ,daca ai vreun remediu pentru mine ti-as recunoscatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

laauurra ce mai faci?,
ti-ai mai gasit ceva pentru tratament,te-ai apucat de .Daca vrei sa te ajut cu ceva te rog sa ma intrebi,eu cu mare placere iti rapund.Sa de-a D-zeu sa fie bine
pupiciiiiiiii,Moni


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

draga Livia,
eu beau aceste ceaiuri de 2 luni si jum.fara oprire.Nu stiu daca am facut bine. Luna trecuta am avut dureri groaznice de burta si creturi cu varsaturi.Tot in aceasta luna dupa 10 zile de la CM. mi-au venit 4 zile niste pete maro.Intrebarea importanta este .. .Exista o anumita perioada in care trebuie baute aceste ceauri?
de ex: napraznicul si BU.Ca de preparat stiu cum ,ca mi-am notat tot tratamentul tau.
Mii de multumiri,
Moni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bodea spune:

Salutare.Spunea cineva ca impotriva infertilitatii trebuiesc facute in paralel cu BU si spalaturi vaginale cu ceaiuri si bicarbonat.La ce ceaiuri se refera?
Fetelor, voi cunoasteti multe persoane la care BU a avut efectul dorit,adica?Sper ca da;nu exista faptura pe planeta asta pe care sa o ador mai mult decat un bebelus,indiferent al cui este sau daca e alb sau negru.
Va pup[font=Andale Mono]
Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Este o combinatie de ceaiuri pe care diferite firme le comercializeaza: Ginosept( Fares), ceai pentru afectiuni ginecologice- uz extern( Bonchis), ceai ginecologic( Hypericum), etc. Dar se poate incerca si cu un singur ceai- ceaiul de galbenele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bodea spune:

Am mai auzit de deaiul de galbenele,dar nu stiam sigur.Merci pentru sfat . Sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinagosp spune:

ajutor ...
am citit cam tot ce s-a scris aici dar nu stiu nimic sigur pt mine ....
ajutor cine poate si cine vrea .... daca nu poate Livia..
CM raaaaar deci => amenoree ... ma lupt cu ea de vreo 10 ani! M-AM SATURAT DE PASTILE !! vreau un tratament naturist care (sper eu) sa functioneze adica sa remedieze ( nu doar pe moment) aceasta problema.am facut dozari/analize in fiecare an si nimic RAU .... dar totusi daca nu i-au anticonceptionale nu imi vine CM ! NU MAI VREAU PASTILE ! si m-am si ingrasat destul de mult ...iar orice fac ( sport, dieta) nu slabesc nici un gram !daca peste 1 an, 2 ma hotarasc sa fac un bb cred ca voi avea probleme si cu CM si cu greutatea !asa ca incerc sa rezolv aceste 2 probleme din timp... daca nu.... o sa ma mai tarziu...
multumesc pt orice mic ajutor

Mergi la inceput