Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

BUNA MARIEE multumesc mult pentru sfaturi si i-ti spun sincer ca abia acum incep sa invat sa devin o naturista! Am gasit la plafar azi propolis cu vitamina C si se sug la fel ca pastilutele de vit. C si-mi plac foarte mult. Nu sunt nici scumpe, mai aveau si propolis simplu, dar acesta mi s-a parut mai interesant, pentru ca oricum e buna vit. C. Mi-a mai dat o reteta o alta prietena care si ea se confrunta cu endometrioza:
- orz verde
- apilarnil
- ulei de catina
- laptisor de matca
O sa incerc sa iau ce gasesc si oricum am inceput sa iau propolis care e bun si pentru imunitate. Nu?
A.. referitor la cafea.. nu prea cred ca o sa pot, pentru ca am tensiunea foarte mica si medicii mi-au recomandat una pe zi. Dupa laparo din cauza anesteziei mi-a scazut foarte tare tensiunea si am vomitat o zi si o noapte intr-una. A doua zi dr. mea a zis ca de ce nu beau cafea, sa-mi fac o cafea ca sunt hipotensiva si o sa-mi revin complet. Si asa a fost, dupa ce-am baut o gura de cafea deja plecasera greturile si parca mi s-a luat o pinza de paianjen de pe ochi. O sa incerc totusi ceai de maghiran si daca ma simt mai bine de la el o sa raresc cafelutele incet, incet. Brusc nu pot, am mai incercat si nu pot, lesin pe strada daca nu beau deloc cafea.
Multumesc mult pentru tot, esti o draguta!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Buna fetelor. Va rog sa ma primiti si pe mine in randul vostru. Sunt casat de 4 ani si nu am reusit inca sa am un bebe. AM LA ACTIV 2 INSEM ARTIF PLUS UN FIV CU ICSI. Problema este la sot , are oligoastenospermie . A urmat tot felul de tratam dar fara nici un rezultat. Acum urmeaza tratam LIVIEI sa vedem daca da roade. Am si eu o intrebare. A facut vreuna din voi FIV?Vi s-a intamplat sa va vina ciclu de 3 ori intr-o luna? Mie da. In plus mai am si alta problema. Tot dupa FIV am constatat ca dintr-un san, daca apas pe sfarc imi curge o picatura de lichid galbui. Voi stiti ce ar putea sa insemne asta? Va rog daca vi s-a intamplat vreuneia din voi scriti-mi si mie ca sunt f speriata. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

buna jazmin!!!

cred ca ar tb sa cauti un dr bun ptr pb ta cu menstruatia de 3 ori intr-o luna ptr ca pare o pb delicata!!

referitor la scurgerea din sani se poate sa fie o pb cu prolactina dar cel mai sigur e o infuficienta a progesteronului!!!

eu iti tin pumnii stransi tare, tare dar ar fi bine sa cauti solutia la medici pana o vei gasi: e destul de complicat sa gasesti o persoana si competenta si suficient de disponibila ptr pb tale dar vei gasi in mod sigur!!!!

daca mai aflu cate ceva iti spun: eu nu am facut FIV pentru ca un esec m-ar fi demoralizat complet si in plus in ceea ce ma priveste eu simt ca oricum nu va veni asa bb mic.... nu stiu ce asteapta ptr ca eu il atept dar va veni el, sigur cu ajutorul lui DD!!!

pupici si bafta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Buna, fetelor. Am si eu o intrebare pentru Livia sau, ca sa n-o deranjez pe ea, pentru cine stie sa-mi raspunda. Maca creste tensiunea? Eu, de felul meu sint hipotensiva, dar de vreo sapt. ma simt asa, turmentata, nu stiam de ce, pt. ca ieri sa-mi dau seama ca e tensiunea. Cumm am inceput de vreo 2 sapt sa iau Maca, ma gindesc ca de-aici mi se trage. Voi ce credeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna Fetelor eu sunt Marryan si sunt noua pe forum cei drept nu prea mam priceput cum sa postezi intrebarile pe forum dar iata ca oana_B e foarte draguta si ma ajutat.Eu am o intrebare celor care au folosit asa tra.nat BU+ceai de naprasnic+fiole cu extract din mugur de zmeur, in ce proportii si cit timp daca a avut efect sau nu.
Va multumesc'
marryan

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

buna marryan

referitor la ce intrebi tu, eu pot sp ca iau cate o lingurita de 3 ori p zi inainte de masa BU si extract zmeur iar napraznic pulbere 1 lingurita inainte de masa si cate o cana de ceai! asta de 2 luni!

ai in tratamentul Liviei informatii mai precise, ti l copiez inca odata:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56513

nucutza, eu cred ca fiind un stimulat al organismului e posibil sa creasca tensiunea daca e mica!!!

http://site.voila.fr/medicherb/maca.htm

va pup dulce p toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

mersi mult Maree eu deja am aflat cum sa ma folosec de forum, ce ma bucur!!!!
spunem te rog unde in Bucuresti le pot gasi deoarece eu nu sunt din Bucurest si ca sa orientezi mai bine pe cineva tre sa i explic de unde sa ia.
eu iti multumesc din suflet pu sfat, si inca ar mai fi ceva daca tensiunea este mare cum reactionea acest tratament?
te pupik!!! esti foarte draguta!!!

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:



marryan, eu nu sunt din Buc, dar uite, le intreb p fetele de la capitolul NAturiste si homeopate care sunt din Buc!!!!! Nu vrei sa vii sa vb acolo, daca te ai obisnuit deja cu forumul???

stiu sigur ca BU este hipotensiva, deci tratamentul iti va face sigur bine!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

LIVIABuna seara . Eu sunt o viitoare mamica si as dori sa stiu daca este recomandat ca in timpul sarcinii sa consumi SPIRULINA?

2 doctori au spus ca da , un farmacist mi-a spus c nu ca are iod, pe citeva site-uri am citit ca e chiar indicat si in timpul sarcinii si dupa pt lactatie, in altele ca este contraindicat.
Undeva am citit ca spirulina este singurul "lucru" ca sa zic asa care are in compozitie acelasi lucru ca laptele matern.

Poti sa ma luminezi un pic???

Monica 26 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Mariee, merci beaucoup; am intrat si pe site-ul indicat. Oricum, vad ca ma simt mai bine, s-o fi obisnuit organismul.

Mergi la inceput