Muzicieni DC (2)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

apai daca-i fata o faci balerina, sofia canta si bebelina danseaza
angy, pana la urma pe ce data este, cand ajungeti in bucuresti?
eu sunt ragusita nu pot sa articulez nici 2 vorbe...

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sabina,am vazut si eu emisiunea pe cultural,nici mie nu-mi vine cum se numea violonistul,asta e,acum am ajuns de la scoala si am in cap doar Bozza si Desportes.Misto ca a reactionat la muzica buna micuta.
Mey nush de unde fac rost de 4 timpani ca se pare ca la Lipatti n-au.

Monica,multa sanatate si Daniel e praf,de 2 zile face febra,sta in casa,tuseste la greu.

Eu pe 4 aprilie ar trebui sa fiu la Bucuresti,deocamdata e o nebuloasa totala,ca se agita conducerea noastra sa ne faca rost de microbus ca avem o gramada de instr. de carat,nu stiu cum vor reusi,cu cazarea iarasi e ceata,ca pt. copii si corepetitori au la camin,dar pt. profi nu,nici macar contra cost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vai ce nemernici, cum adica pentru profesori nu au cazare
ma mai miram de ce nu se duc unii profesori cu elevii pe la concursuri...ei uite de-asta
super pe 4 aprilie...abia astept, oticum mai tinem legatura si-ti trimit nr de tel pe pm

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,asa e profesorii nu au cazare si nici drum asigurat,nici macar nu se pot lipi de grup ca sa ia biletul de tren la reducere,deoarece oficial intra in grup copiii+unu,doi,corepetitori.

Asta e motivul pentru care nu merg profesorii,pe vremea cand eram eu eleva,mergea fiecare prof de instrument,nici aunci nu se platea si asigura nimic,dar plateau parintii,ca daca se punea problema sa mearga copilul insotit,mai bine mergea cu proful decat cu mama,care habar n-avea cum si ce sa faca cu copilul acolo,dar erau ieftine si trenurile si hotelurile...
Noi cu profa de percutie impreuna nu am stat niciodata in camin.
Acum e altfel,nu poti pretinde sa-ti platesca cineva,pentru ca in primul rand poti avea probleme,iar in al 2-lea rand s-au schimbat generatiile,parintii sunt altfel,parca eu le sunt datoare lor ca copilul e olimpic.
Asa ca o sa vin cu masina mea,plina de instrumente si o sa dorm la niste rude de-ale sotului,undeva in Berceni,iar elevii ii trimit cu trenul cu grupul.Stau pana canta,sper ca nu-s programati in ultima zi si ma intorc acasa.

Sabina ai mai aflat ceva?

ps.Am un sot super,s-a oferit sa conduca el pana la Bucuresti ;) eu nu as fi indraznit sa-i cer.Ba mai mult vrea sa vina si la Olimpiada mare la Cluj.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Angy, am aflat doar de internat, e super ok si mancarea e buna.Pana si cumknata manca uneori la cantina daca avea zi f lunga.
Din pacate nu stie cine e la percutie, si ii era cam rusine , dar cica de la Nistor nu prea s-a mai auzit de vreun rezultat aparte la percutie....insa se va interesa.Vrei sa se intereseze si de timpani?
auzi tu, sa conduci singura pana la Bucuresti....eu una as accepta oferta sotului :)




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sabina,am auzit ca la Lipatti ar fi 2 profi tineri,cica niste "smecherasi" asa i-a categorisit un percutionist din Timisoara care a fost pe-acolo cu vreo 2 ani in urma,dar nu sdtia nici el cum se numesc.
Daca poate cumnata ta sa se intereseze doar daca au timpani,atat,ca in rest vorbeste un coleg de-al meu la directiune acolo.
Fug sa fac teme cu Dany ca a lipsit o saptamana de la scoala si e varza.
Te pup,mersi mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am intrebat chiar acum pe o prietena daca stie cine-s profi in lipatti, astept sa vedem daca-mi raspunde ceva...desi cred ca-i super ocupata si nu prea intra pe net ca-i proaspata mamica
angy, bine ca vine sotzul cu tine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,mersi mult!

Fetelor,va trimit pe PM nr. meu de tel si va rog sa mi-l dati si voi,iar cand ajung si vad care e programul va sun.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, am primit nr-ul ti-am trimis si eu pm cu nr meu
din pacate tipa careia i-am solicitat un raspuns nu mi-a zis nimik, probabil ca nu a verificat pe net.
pupici

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

auzi, da nu poate sa vb Doru cu Sandu Matei de la Cons sa va imprumute 2 timpane??
e o idee....

cat despre mentalitati invechite...ce sa mai zicem.Pana nu scapam de mitici n-avem nici o sansa....p[lus vechea garda securista bine instalata, ma refer in special la secretare si administratie.....



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput