OU158/17.11.2005 privind concediile medicale

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Ma intereseaza daca prenatalul se plateste cu 85% din salariul brut sau din net?

32+

Evolutie Daria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by gabi25

Ma intereseaza daca prenatalul se plateste cu 85% din salariul brut sau din net?


Brut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Multumesc mult.

32+

Evolutie Daria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anma spune:

Daca bb 1 nu a implinit doi ani si nasc bb 2 ,se mai plateste concediul de sarcina si leuzie de catre angajator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Cine ma poate ajuta cu un raspuns urgent??

Am nascut pe 20 februarie 2006. Sunt in prenatal din 23 ianuarie 2006.
Cand trebuie sa depun dosarul pentru CIC?? In termen de 60 zile de la nasterea copilului sau dupa terminarea concediului de matrenitate (cele 126 zile)???


Kikiriki si Luana

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Stie cineva sa -mi spuna si mie ,daca am inceput serviciul si fetita mea implineste 2 ani in aprilie,mai pot sa raman in CIC?
Adica,as vrea sa stau din nou in CIC,se poate?

Pupici

Ionela si Dora

Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE DIN VACANTA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

daca ai inceput serviciul, in mod normal si legal trebuie sa declari ca realizezi venituri si pana in aprilie poti beneficia de stimulent;

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Daca ai fost in CIC si te-ai intors la munca, poti intra din nou in CIC oricand, pana la implinirea varstei de 2 ani de catre copilas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nu am gasit scris nicaieri: ce se intampla daca trebuie sa depasesc cele 183 de zile de medical pe un an de zile?
Anul trecut am avut o sarcina si am stat in CM toata perioada sarcinii. Acum sunt iar insarcinata si am intrat in CM de la 23 oct 2006.
Calculat de la 23 oct 2005 pana la 23 oct 2006, CM-ul meu este de 93 de zile. Pana la sf lunii asteia am luat CM prin comisia de medici. Problema e ca dr ginecolog zice ca e problema daca depasesc cele 180 de zile, ca trebuie mai departe sa-mi iau CM cu aprobarea Ministerului Muncii si acesta aproba greu sau nu aproba, e posibil sa nu imi primesc banii etc.
Ce trebuie sa fac pt a primi CM prin minister?


Poze Laura
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput