Ajutor!

Ajutor! | Autor: andreea_tx

Link direct la acest mesaj

Spre rusinea mea ieri am pus sa fierb fasole uscata si tot stand pe calc am uitat de ea si a scazut apa pana s-a ars fundul cratitei.cratita fiind noua vreau sa o recuperez.mai pot oare,si cu ce?cum mai scot negreala aia de pe fundul ei? am pus-o la fiert cu dero dar degeaba nici un rezultat.alte idei imi dati? aa....este din acelea de email alb sau cum ii zice.

andreeat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Cumpara solutie Triumf sau orice alta solutie pentru curatat aragazul.
O lasi sa actioneze 10-20 de minute si oala va fi ca noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina spune:

Sau freci cu buretele de sarma si cu praf de curatat Ajax. Sper sa iasa! Spor la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

cu frecus serios si un detergent bun (burete de sarma recomandat, dar eise si cu partea aspra de la buretii normali), iese orice. triumf e f bun, dar atentie! numai cu manusi se lucreaza. mai poti incerca cif, daca consideti ca triumf e prea toxic.
eu am facut alba - ca - zapada o oala in care obisnuiam sa prajesc castane, iti dai seama cum arata.
spor la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Triumf!
Garantat!
Atentie insa, atunci cand pui solutia de Triumf oala trebuie sa fie uscata (sa nu aiba nici o picatura de apa). Poti s-o lasi si cateva ore ca nu-i bai!
Succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Au aratat aici la Tv intr-o emisiune cu curatenie k oalele arse se pot scoate cu zeama de lamaie si sare apoi frecate.nu am incercat dar la TV daduse roade.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Originally posted by Sorina

Sau freci cu buretele de sarma si cu praf de curatat Ajax. Sper sa iasa! Spor la treaba.

Copii sanatosi si parinti voiosi



Atentie cu buretele de sirma, sa nu o zgirii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Cu triumf de curatat aragazul o sa iasa arsura. Nu-ti recomand buretele de sarma ca zgarie si-ti mai rupi si unghiile in el.

_
Ileana, mama de LUCA(2 octombrie 2003)

www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54498" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

exact la fel patii io sapt trecuta. de nervi am pus CILIT BANG in ea si am lasat-o o noapte intreaga deoparte. a doua zi am zis ca ma apuc iar de frecat la ea : OALA MEA E CA NOUA nu a ramas nici pic de negreala pe ea. asa ca le-am trecut pe toate prin acelasi proces si toate sunt f faine acum

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

am vazut ca ai scris email, ale mele erau de inox toate.

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Incearca si cu Domestos! Dupa care freaca oala cu un bnurete de inox
Bafta! Si cu cilit bang merge dar e mai scump!

http://community.Webshots.com/myphotos

Mergi la inceput