Masina de spalat Gorenje!

Masina de spalat Gorenje! | Autor: tyaa

Link direct la acest mesaj

Ce ziceti de marca asta de masini de spalat? Am intrat in magazin si asta era cea mai scumpa. O fi si buna?
Mai erau si LG....de astea ce ziceti?
As vrea sa iau una....nu stiu de care.
Multumesc

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Nu inseamna ca daca e cea mai scumpa e si cea mai buna , in ziua de azi platesti doar marca nu si calitate.Iar tinand cont ca ori e 8 milioane, ori e 25 de milioane tot doi ani de garantie ai( asta in UE) CA in Romania doar un an, e egal.
Este un subiect pe aceasi tema aici pe care poti sa il citesti si asa vei putea decide mai bine.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Eu am avut Gorenje si n-as mai repeta experienta! Pur si simplu nu spala ca lumea (ca detergent si balsam si inalbitori puneam fix ca si acum cand am un indesit de care is super incintata) Dupa parerea mea foloseste mult prea putina apa(chiar daca apesi butonul pt extra apa) Aaaa si tine cont ca sunt cam maniacala si spal rufe macar o data pe zi!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62033" target="_blank"> Va MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena d spune:

am masina Gorenje de vreo... 8 ani parca, si atunci am ales marca asta din 2 motive mari si late: toti prietenii nostri au cumparat Gorenje, in interval de timp de 2 ani inaintea noastra si nu au avut nici un fel de probleme, iar alt motiv a fost studiul cartii tehnice a masinii.

eu am varianta de masina cu 2 furtune de alimentare, apa calda si apa rece, ptr. ca am intr-adevar apa fierbinte pe tevi si pot menaja astfel rezistenta masinii. are 550 rotatii.
la vremea respectiva era o masina relativ scumpa, aprox. 9 milioane lei, in 1996-1997.
in concluzie, sunt f. multumita de rezultate folosind masina de 2-3/saptamina in zile diferite, sau de 2 ori/zi cu o pauza de vreo 1-2 ore intre turele de spalare.
votez pentru Gorenje !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Mai astept si alte opinii.

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

tyaa, intra pe www.masinidespalat.ro si te lamuresti daca iei sau nu!
Eu mi-am luat!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Am GORENJE de 8 ani de zile si abia acum s-au "tocit" rulmentii asta in conditiile in care uneori spalam de 2-3 ori pe zi (cand erau fetele mici). Oricum cine care se ocupa de masini de spalat m-a sfatuit sa o repar pe asta ca masinile noi nu se compara la fialbilitate cu cele mai vechi. Deci dupa 8 ani de utilizare asidua arata ca noua si sunt f multumita de ea (rulmentii poate s-au uzat si din cauza ca uneori puneam la stors de 2 ori pentru ca are doar 500 rotatii).


Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nella spune:

Eu am masina de spalat GORENJE de peste 16 ani si tot mai functioneaza. Este drept nu are turatie mare la stors .Cred ca aceasta marca este buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_v spune:

Maica-mea are Gorenje si de spalat spala bine, nu vibreaza (ar fi si culmea sa vibreze, e un monstru de masina, e uriasa). Intr-adevar foloseste putina apa (dar nu asta e ideea sa fie cat mai economicoasa?).
Are cuva de inox (foarte putine masini mai au cuve de inox in categoria asta de pret).

Minusuri:
- are dimensiuni foarte mari, n-a incaput pe usa de la baie si sta pe hol
- a topit priza la prima folosire si a trebuit schimbata cu o priza de portelan
- la spalari de la 60 de grade in sus cad sigurantele, asa ca nu poate fi folosita la mai mult de 40 de grade (cel putin la maica-mea acasa).
- nu are compartiment pt clor (are pt detergent, inca unul de detergent pt rufe f murdare si unul de balsam)

PS Maica-mea a cumparat-o acuma in toamna.

Mergi la inceput