Connex Vodafone isi bate joc de clienti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

quote:
Originally posted by puskin

Buna tuturor,

Probleme sunt peste tot...si la Connex si la Orange si la Zapp...peste tot unde sunt oameni sunt si greseli.

Numai ca clientii Connex au impresia ca la Orange e lapte si miere iar clientii Orange au impresia ca la Connex e raiul pe pamant.

Numai bine,
Ruxandra


Probleme sunt peste tot... sunt unele abonamente si daca suni la *222 iti raspunf imediat..nu trebuie sa astepti sau sa apesi pe 1..2....3...9.... probleme cu connex-ul am avut si eu... ba ca nu este de la ei... ca ca este de la telefon ..ba din cauza numarului de telefon pe care vreau sa trimit....
de o singura companie de telefonie mobila am fost multumita iar pe perioada de servici nu am platit abonament..sau mi-a fost oferit alt telefon la schimb... de zapp...
la orange nu ma pot pronunta caci pana acum nu am avut treaba cu ei.... insa Ruxandra ai zis atat de bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

quote:
Originally posted by puskin

Buna tuturor,

Probleme sunt peste tot...si la Connex si la Orange si la Zapp...peste tot unde sunt oameni sunt si greseli.

Numai ca clientii Connex au impresia ca la Orange e lapte si miere iar clientii Orange au impresia ca la Connex e raiul pe pamant.

Numai bine,
Ruxandra



Na ca n-ai dreptate! Eu am avut si am in continuare impresia ca la Connex este supernaspa totul, am o aversiune pt firma asta de cand a aparut si aud numai chestii de rau despre ei. Ca incarca facturile, ca fac si dreg...

Eu am abonament la Orange de 7 ani juma' si n-am avut nici 1 singura problema cu ei. A! ba da. la un mom dat cost controlul (cronos) imi afisha o suma umflata. Am sunat si mi-au zis ca li s-au dat computerele peste cap, dar ca se va remedia problema. A doua zi totul era inapoi la normal....

Asa ca Ruxandra, te contrazic, la Orange e totul orange, raiul pe pamant de-a dreptul. SAC!

Nane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Nu mai trebuie asteptat sa vina o companie coreta k nu are de unde sa vina..peste tot sunt la fel..imagineaza-ti sa stai o juma de o ora la telefon cu ei si sa mai si platesti..acum eu as vrea sa stau o juma de ora dar sa nu platesc.
Si aici sunt 3 operatori si toti la fel dak ai probleme mai bine lasi balta..

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Eu cind i s-a furat mamei tel mobil am sunat imediat la Orange, am anuntat sa blocheze SIM-ul si m-au intrebat cind vin sa iau SIM-ul nou si de unde. Le-am spus ca in 45 min la Universitate si cind am ajuns era pregatit, in 2 minute am plecat de-acolo.
Mi-au multumit ca i-am anuntat cind vin si au putut fi pregatiti.

In rest, si eu si sotul meu avem Orange de cind a aparut in Romania si sintem multumiti, la serv. clienti se intimpla sa mai stai pe hold ca peste tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

quote:
Originally posted by anca2207

Eu cind i s-a furat mamei tel mobil am sunat imediat la Orange, am anuntat sa blocheze SIM-ul si m-au intrebat cind vin sa iau SIM-ul nou si de unde. Le-am spus ca in 45 min la Universitate si cind am ajuns era pregatit, in 2 minute am plecat de-acolo.
Mi-au multumit ca i-am anuntat cind vin si au putut fi pregatiti.

In rest, si eu si sotul meu avem Orange de cind a aparut in Romania si sintem multumiti, la serv. clienti se intimpla sa mai stai pe hold ca peste tot...



Ma bucur ca mai aud si de astfel de situatii, si uite asa isi castiga ei clientii...

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos
http://community.webshots.com/user/sebastieng10
POZE
POZE NOI POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Poate ca acolo unde sunt oameni exista si greseli, dar din pacate exista si multa nesimtire. Eu am simtit acest lucru pe pielea mea (am si scris aici). Adevarat, nu stiu cum este la alti operatori, dar la Connex tu, client, nu ai nici un cuvant de spus si niciodata nu ai dreptate, in caz de impas. A inceput ca o firma grozava, a ajuns o firma oarecare, in mocirla afacerilor mioritice.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

din clipa in care managementul strain condus de Al Tolstoi s-a carat in alta tzara si au lasat pe mana "puilor romanasi" de connex s-a dus naibii totul de rapa...sincer eu am o sila imensa vis-a-vis de connex eu vorbeam cu strainatatea mult, de domeniul sutelor de euro si vreaus a va spun ca m-au tratat ca ultimul om cand a fost vorba de o neintelegere, ba mai mult, a trebuit sa plec intr-o zi de la serviciu ca sa platesc vezi doamne anticipat ca altfel imi opreau apelurile...incredibil!! le-am spus-o clar in fazta ca sunt niste magari mai ales ca tanti aia nu vroia sa-mi faca legatura cu supervizorul ei cand stiti bine ca sunt ascultati in permanentza de supervizori...mda!! no comment!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mammy2706 spune:

quote:
Originally posted by Nane

Na ca n-ai dreptate! Eu am avut si am in continuare impresia ca la Connex este supernaspa totul, am o aversiune pt firma asta de cand a aparut si aud numai chestii de rau despre ei. Ca incarca facturile, ca fac si dreg...

Eu am abonament la Orange de 7 ani juma' si n-am avut nici 1 singura problema cu ei. A! ba da. la un mom dat cost controlul (cronos) imi afisha o suma umflata. Am sunat si mi-au zis ca li s-au dat computerele peste cap, dar ca se va remedia problema. A doua zi totul era inapoi la normal....

Asa ca Ruxandra, te contrazic, la Orange e totul orange, raiul pe pamant de-a dreptul. SAC!

Nane



Eu sunt client Connex de 5 ani (si am ramas inca cu abonamentul de Cent 500) iar sotul de 6. NICIODATA nu am avut probleme cu ei - sub nici-o forma!!! Nici facturi umflate nici probleme, NIMIC!!! Si am toata familia si 80% din prieteni pe Connex si zau ca nu am auzit de probleme. Luna trecuta am uitat sa platesc si mi-am adus singura aminte dupa o saptamana - nu mi se oprisera apelurile, nu am fost atentionata. Si am doua numere unul pe numele meu dinainte de casatorie (il foloseste cumnata) altul pe numele de acum.

Deci eu fac parte din clentii fideli Connex.
Si nu as putea sa ma pronunt in privinta Orange din moment ce nu-l folosesc.


Cristina, mamica lui Andrei

Andrei<1an ,>1an
in parculetz
cu mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Eu sunt clienta Orange-ului de 5 ani si 1 singura data am avut o problema-aveam cost suplimentar mai mult decat vorbisem..am sunat la ei si s-a rezolvat problema foarte repede cu toate ca nu ma asteptam,sotul e client Orange de 7 ani-nu a avut absolut nici o problema.

cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

io cred ca e la noroc

eu am fo si la conex si la orange si la romtelecom si la toti am avut probleme... ca vb prea mult la tel, se-nrosea firu... ma-njurau aia si io le ziceam na'acu nu mai platesc nic.. ca m-ati injurat!!!!!!



www.geocities.com/claudiucioca" target="_blank"> Ajutati-l sa cante din nou
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput