taste cu 3 simboluri

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

quote:
Originally posted by oLo

si cam ce simbol te intereseaza??? unul dintre astea: ~ # { [ | ` \ ^ @ ] } ¤?


Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma



Eu zic ca daca tot nu-ti ies semnele, faci copy-paste la semnele din mesagele lui Olo (), si ai scapat!

(sau poti schimba tastatura - sigur are ceva de nu merge!)

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David


Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:



Inainte de a schimba tastatura eu as scoate intai tasta Alt Gr sa vad ce-i sub ea.

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by oLo

si cam ce simbol te intereseaza??? unul dintre astea: ~ # { [ | ` \ ^ @ ] } ¤?


Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma



nu, este vorba de simbolurile franctusesti ce se afla chiar langa tastele pe care le-ai descris, in stanga.



s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by heny



Inainte de a schimba tastatura eu as scoate intai tasta Alt Gr sa vad ce-i sub ea.

Heny



heny, am sa incerc, vorba ta, sa scot tasta. s-ar putea sa fie defecta.

te anunt

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Disperata ai reusit cum sa faci cu tastatura?

Scuze daca poate mai repet ce au mai zis si altele.

In mod normal pe tastatura frantuzeasca , cele 3 simboluri de pe o tasta se fac in felul urmator: direct tasta, shift+tasta si ALTGR (dreapta) si tasta. de ex: pe tasta 6
simplu: -
cu shift 6
cu altGR |

Iren ai intrebat cum se pune caciula.

Ai reusit? Pe tastatura frantuzeasca linga tasta p e tasta cu ^ si ¨ nu stiu cum e cea germana. Dar ca sa pui caciula apesi prima data tasta "caciula" si apoi imediat tasta a. La apasarea tastei "caciula" nu ar trebui sa vezi nimic (ca si cum nu ai apasat). Abia dupa ce apesi pe a va aparea si caciula adica â sau daca apesi pe spatiu va apare ^.
Daca apesi tasta ^ si imediat dupa ea o alta litera decit a, u, o adica cele care au intradevar caciula nu o sa se intimple nimic, adica caciula nu o sa apara deloc

E cam greu sa explice cineva care are tastatura englezeasca cum e la noi fiindca sunt complet diferite.



Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

of! o sa-mi spuneti ca sunt culmea!

nu-mi iese dom'le si gata! am desfacut si butonul. n-are nimic! adica n-are praf, ca circuitele nu se vad. nu pot obtine al 3-lea simbol si gata! cred ca trebuie s-o schimb, daca voi ziceti asa.

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

adica vrei sa zici simbolurile astea:
& é " ' ( - è _ ç à ) =

apesi simplu, pe tasta. Vesi sa nu fie declarata tastatura ca fiind englezeasca
ca iese asa:

1234567890-=

si sa nu fie nici SHIFT apasat.

succes


Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Nu Olo, simbolurile pe care le-ai facut tu sunt al doilea simbol de pe tasta. cel de-al treilea simbol este [ de ex de pe tasta 5 sau | de pe tasta 6

A, apropo, disperata cum faci semnul @ cind scri adresa de mail??
Ca si acest semn la tastatura frantuzeasca este tot al 3-lea semn si se face cu AltGR



Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Draga Dia, uite ce mi-a spus disperata intr-un mesaj precedent:

quote:
Originally posted by disperata

quote:
Originally posted by oLo

si cam ce simbol te intereseaza??? unul dintre astea: ~ # { [ | ` \ ^ @ ] } ¤?


Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma



nu, este vorba de simbolurile franctusesti ce se afla chiar langa tastele pe care le-ai descris, in stanga.



s-auzim numai de bine! si



Disperata, acu ma disperi pe mine... simbolurile se afla LANGA sau PE taste in stanga???


Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:


Tastatura frantuzeasca se recunoaste dupa primele litere adica a z e r t y . Daca scrie asa si la disperata atunci e tastatura cu probleme, daca nu, nu ma bag!

Heny

Mergi la inceput