Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (136)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Imi pare rau ca nu am reusit sa intru ieri sa-i urez si eu LA MULTI ANI! Monicai. Sa fi sanatoasa, sa-ti dea Dumnezeu putere si sa fi iubita!

Lapte Stefi bea seara la culcare aprox. 250ml, dimineata pe la 7 inca 150 ml si la somnul de pranz inca 100. Dar sunt nopti in care ii mai dau inca un biberon de 100, cand se trezeste si nu o pot readormi cu ceai.
Olita, sta pe olita, ii place, o punem cand se trezeste de fiecare data si o mai punem pe la mijlocul diminetii inca o data. Pipi face aproape mereu, kk cum se nimereste. Ii place tare mult, se aseaza si singura pe ea.

La noi au venit bunicii in vizita, sunt absolut incantati de ea, acum au iesit afara. Nu i-a mai vazut pe 5 saptamani, dar nu a avut nici o problema de adaptare, din prima s-a dus la ei, i-a pupat si s-a jucat cu ei. Asa ca eu sunt mai libera ca sa recuperez pentru servici, ca i-ar am ramas in urma

Week-end placut va doresc!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata - am intrat sa va doresc o zi minunata, noi ne grabim sa iesim afara, ca e soare frumos si e pacat sa ratam o asemenea duminica si sa stam in casa !
Asa ca ne revedem mai pe dupaamiaza !
Pupici tuturor !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Neatza!
La mine inca neatza, ca de-abia acu imi beau cafeaua
Am avut ieri un party cu fro 12 oameni- pentru sf. Andrei, io shi Bogdanelu, am facut salata de boef, pasta de ton shi fasole batuta S-a stat pin pe la fro 11, de pe la 5 dupa-amiaza, am avut shi fro doi kupilashi, plus ai mei doi, asha ca toata lumea a stat incaltzata ca sa nu-shi zdreleasca deshtele in piese de lego shi mashinutze
Poze am uitat sa fac, cascata, deh
Pinguinu shef are febra de fro trei zile, doo seri la rind a facut o hipotermie- era intre doo febre- de m-am shi speriat, unghiile erau albastre, era incordata toata shi tremura, iar de respirat, ce sa zic, super rapid, de m-am speriat shi io, care nu-s panicarda, shi-am dat telefon la spitalu de copii. Cica s-ar putea sa aiba bronshita, miine o duc la doctor de urgentza, fir'ar!
Cam astea-s noutatzile la noi.


Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Iren, multa sanatate Pinguinului shef !!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Iren, Sanatate multa la pinguinu sef. Sper sa nu fie nimic grav!

Carmen e ultima tara in care as emigra. Bate un vant de-ti vine sa nu mai iesi din casa pana la vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Alice, Marina, merci frumos, sper sa nu fie nimic grav

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo

noiembrie
degetzeii




In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Iren cand iti mai face crize din astea de respiratie deschide geamul si du-o langa geam(infolfolita intr-o paturica) si tine-o acolo pana isi revine cu respiratia.in rest tuseste,haraie?Eu sunt experta intr-ale bronsiolitelor,bronsitelor & co,norocul meu ca n-a mai facut Alex de multicel asa ceva(sper sa nu zic cu ghinion,na)Sanatate multa pinguinicii de Julica!
Blue Angel cum e la scarbici?Bine?
Carmen la voi a trecut we fara incidente?
Si cu astea spuse ma duc sa numar zilele pana il aduc pe ALex acasa(mai sunt doar cateva,vreo saptamana sau chiar pe joi s-ar putea sa fie aici) ca nu se mai poate fara cupil(sar la gatu lu tacsu zi de zi) si odata cu Alex vine si una bucata bunic(tata) numit "momo"
Un we placut ce a mai ramas si ne "citim" de dimineata la cafea,la munca!
Pupam copilasii si mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Chiar, Carmen, uichendul asta sper ca a fost fara de murphy, nu ?
Pupici !!!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna seara!

Mai fratilor,adoarme copilul asta al meu de zici ca-l tin treaz cate o saptamana...ptiu,ptiu sa nu-l deochi,nici nu a terminat de baut laptele(pe care-l serveste la culcare si mai serveste dimineata la trezire la opt)ca a si adormit...nici cand era bebelus nu adormea asa...

Vad ca-n ultimele nopti a inceput sa se mai trezeasca o data ..sau de doua ori...cine stie...ma tot uit la dinti,da' nu prea se vede vreun coltz...

Aoleu..cand aud de cate un copil care se inbolnaveste,mi se face gol in stomac...sanatate!

Va las..o sa ma culc indata...sa nu radeti daca va spun ca ma culc la ora zece...precum copiii mici..

In seara asta am fost singura cu copilul dupa mult timp(o luna) ca mi-era barbatul in concediu si acum nu mai e...si tare naspa mi s-a parut,v-am mai zis,nu-mi place cand sunt doar eu cu asta mic...ca stau prost cu sistemul....

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

salutic...
in primul rind, iren, sanatate pinguinului sef, vaz ca si-a bagat murphy coada si la voi, poate nu-i nica serios
marina, decit sa-mi bata vintu`n buzunare acilea, mai bine sa-mi sufle-n okisori acolo
ei, pe drequ, we fara raceala, ionut mai are probleme cu gitul, da` stiti ce? tanammmm... tratamentul lu` nea doctoru` homeopat isi face efectul si la ilinca si la ionut si cu asta nu mai zic nica, ca stiti ca io deoki repede cupchii mei. miine mergem iar la el, cre` c-o mai punem de-o granula


Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput