BELLA - INIMA MEA

BELLA - INIMA MEA | Autor: soli

Link direct la acest mesaj

Povestea Bellei o stiu cei mai multi dintre voi , Bella Ana Maria s- a nascut dintr-o mama cu retard si insufiecienta cardiaca , o femeie amarata cu care soarta n-a fost prea darnica , si care a lasat-o in grija statului si a lui Dumnezeu . O intalnire care i-a schimbat viata a fost prima intalnire cu viitoarea ei nasa , Pashosha ; o reintalnire care ne-a schimbat viata a fost reintalnirea cu viitoarea noastra nasa , Pashosha . S-a intamplat in iunie , pe 5 iunie s-a nascut Ana Maria , intr-o clinica din Bucuresti , cam tot la inceputul lui iunie am reintalnit-o pe Pashosha , inainte de nunta noastra ,care a fost pe 19 iunie , si ne-a devenit nasa .

Povestea Bellei a inceput la Targu Mures , unde a devenit Ana Maria Gabriela , botezata intr-o zi friguroasa in salonul spitalului de cardiologie . Eram atat de uimita de tot ce mi se intampla , de faptul ca ma priveau dintre palme doi ochi la fel de uimiti ca si ai mei ,incat nici astazi nu stiu daca am botezat-o in rit catolic sau ortodox , si din punctul meu de vedere nu conteaza prea mult , Dumnezeu o iubeste pe Bella , la fel cum isi iubeste toata Creatia .La Targu Mures a fost diagnosticata cu malformatie congenitala cardiaca ( atrezie de tricuspida , insuficienta mitrala , ventricul unic , hipertensiune pulmonara ) si mai mult decat atat verdictul a venit sec : transplant cardio - pulmonar .
Tot la Targu Mures mi-am facut " stagiul" de mamica .

Povestea Bellei a inceput Pe DC pentru ca la strigatul de ajutor al pashoshei s-au alaturat vocile voastre , ale celor care au sustinut-o si s-au alaturat cauzei Bellei , ale celor care au dat un pic din inima lor pentru ca inima ei micuta sa semene cu o inima normala. De pe DC a venit informatia pretioasa ca la acest diagnostic nu e neaparat nevoie de transplant , si ca poate fi operata in Belgia la St Luc ,in trei etape .

Povestea Bellei a inceput in Belgia , dupa prima operatie , cea de Banding .Curand urmeaza operatia de Glenn si mai tarziu de Fontan , doua proceduri complexe al caror scop final este cuplarea venei cave superioare si inferioare la artera pulmonara , " regandirea " circulatiei sangelui prin inima intr-un fel aproape de normal .
Toate aceste "inceputuri" au facut din Bella ceea ce este astazi : un copil frumos, vioi dar care invata "viata " dintre patru pereti .
Mai mult decat atat , toate aceste inceputuri au facut din Bella COPILUL NOSTRU .

Pentru ca stim ca Bella are multi prieteni pe Dc , si multe inimi bat pentru inima ei POVESTEA CONTINUA ............




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:



O iubim pe Bella si pe voi si ne rugam la Dumnezeu sa fie totul bine si de acum inainte, sa cresteti mari si frumoase, cu mult noroc si dragoste.

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Ma bucur ca Bella e bine si va fi gratie lui D-zeu si mai bine si sunt incantata ca poveste ei are o continuare pe forum ,chiar zilele astea ma gandeam la ea .E foarte usor sa imi vine fatuca Bellei in minte fiindca si eu am o fetita nascuta pe 19 iunie si ma gandesc mereu ce ar fi fost daca si fiica mea ar fi suferit de o asa boala si ma cutremur si ii multumesc Domnului .
Bella a avut noroc ca v-a intalnit pe voi si pe pashosa si are toate sansele sa se faca mare ,frumoasa si sanatoasa ,ii doresc din toata inima .
Am sa intru mereu pe subiectul ei si as vrea sa particip si cu ceva banuti pentru urmatoarea operatie ,dar pentru asta e un alt subiect si am sa intru pe pagina ei .

Multa sanatate si pupici Bellei ,

Iustina si alaturi de mine omuletii mei dragi :Vladut (6 ani si 5 luni )si Ana (5 luni )

Mergi la inceput