Mamici din Satu Mare!!!!!!!!!!!!

Mamici din Satu Mare!!!!!!!!!!!! | Autor: ali2

Link direct la acest mesaj

Buna, ma numesc Alina, am un baietel de 1 an si 5 luni, Tudor Casian , ingerasul meu cel scump. Suntem din Satu Mare, din Carpati I si ne iubim mult orasul si "Sosesul" (Somesul-in traducere), si "podu' pete care tece tenuuuuuuuuu" si invitam mamicile satmarence si puiutii lor la taifas.
Haideti sa nu ne lasam nici noi mai prejos!!!!!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Alina, nu stiu cata lume iti va raspunde, pentru ca pe cele 2 fete din SM care mai erau aici, nu le-am mai vazut demultisor. Pe una din ele am cunoscut-o, e o persoana draguta dar n-am avut timp sa ne mai vedem.
Dar eu sunt prezenta si putem povesti si pe aici...

speciali pentru voi, mi-e dor de Tudorel!
PS Noi trecem "sesushu" .

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

salut,
sa-tzi traiasca puiul!
ma bucur sa vad pe cineva de prin zona. si eu sunt din Satu-Mare(am stat in micro 16),insa acum locuiesc in Carei,dar tare mi-e dor de orasul in care m-am nascut si am crescut,ce mai e nou pe la Satu-Mare?

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ancutza da' eu ti-s antipatica??? Am mai intrat in vorba cu tine, n-ai spus nimic...apoi ai schimbat locul de unde esti! Acum vad ca esti din nou in SM. Eu stau pe Careiului, in partea de micro15. Prin SM nu e mare lucru acum...ploua si e tare urat, noi ducem dorul verii!

Alina cum sunteti? Tudorel ce noutati mai face? Se trezise duminica pana ati ajuns acasa? Te cauta deja?

Pupici multi

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

Buna Alina,
Acum un an am avut si eu initiativa de a ne aduna satmarencele, macar virtual, dar inafara de Mihaela, nu am avut spor.
Mihaela, scuze ca nu ti-am mai scris dar sint nu prea am timp liber.
Eu de 9 ani sint plecata din Satu MAre, dar aproape in fiecare an de sarbatori am fost acasa. A facut exceptie anul cind l-am nascut pe Aki si anul acesta cind ne pregatim intr-un alt colt de lume, respectiv in Canada.
Noi am stat pe linga piata mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

MIHAELA intr-adevar la un moment dat am adaugat la locatzie si "Carei" ceeace se vede si acum(asta a fost singura modificare!!!) ... dar nu intzeleg cand ai intrat cu mine in vorba?

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Delia, bine ai reaparut printre mamicile de SM! Credeam ca deja ati luat drumul Canadei...unde va stabiliti pana la urma?

ancutza, am scris la subiectul nasterii tale, te-am intrebat de unde esti din SM, poate ne intalnim...si n-ai raspuns nimic, apoi ai sters si SM-Carei...acum vad ca a reaparut...in fine, poate e doar o parere de-a mea, nu are prea mare importanta. Eu am vazut pozele cu Alex si vreau sa-ti spun ca ai un baietel adorabil!

alina, sper ca Tudorel e mai bine...

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

Mihaela intr-adevar ... acum am intrat la "povestea nasterii", imi cer scuze dar n-am mai intrat de mult si n-am vazut ce ai scris...
mai trec cateodata prin SM,insa in ultimul timp mai rar,dar dupa ce mai creste Alex sigur voi umbla mai mult si poate bem o cafelutza impreuna ...
m-am uitat si eu la pozele tale,ai niste comori de fetitze
...da' atzi calatorit nu gluma...

P.S. e scrisul mai mic sau mi se pare mie?

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ancutza , ti-am spus ca ccc cu siguranta e doar o parere...astept cu placere sa ne intalnim la o cafelutza mai spre primavara.

We placut va doresc...eu inca sper ca va iesi soarele!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

cam slaba miscare pe aici fetelor,ce se intampla,atzi intrat in criza de timp,sau suntetzi mai scumpe la vorba?...
Apropos de vreme, pe mine ma dispera,nu pot iesi cu Alex afara si imi fac griji sa nu-l influentzeze negativ faptul ca iese asa de rar,in ultimul timp am rarit-o cu plimbarile ca ba era vant,ba ploua,ba nu era sotzul acasa,ca la noi e show cu iesitul afara,statzi sa va esplic sa intzelegetzi:noi ca sa-l scoatem la plimbare pe Alex tre' sa mergem amandoi,ca daca-l apuca plansul si tre' sa-l luam in bratze,unul dintre noi impinge caruciorul,altfel daca merg singura risc sa raman in oras pana termina de plans,sau sa vin cu el plangand dar nu prea ma incanta ideea,asa ca Alex al nostru sta mai mult in casa in ultimul timp,in schimb aerisesc bine camera in fiecare zi,insa nu sunt linistita pt el,sper sa mai inceteze ploaia asta...

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

Unde ati disparut mamicutelor satmarence?
Am si eu o intrebare?
Urmeaza sa fie botezul unei nepotele ale mele si nu stiu ce sa ii spun la mama ce sa cumpere. Nu vreau sa dea bani din partea mea, stiti voi cum e, bani vin bani se duc. As vrea sa fie ceva folositor chiar daca nu ramine amintire.
Mihaela, sintem tot in Japonia. Cum la sfirsitul primaverii nu ne primsem invitatia de depunere a pasapoartelor pentru viza, am hotarit mergem in vacanta, in ideea ca nu se stie cind vom mai avea o vacanta asa de lunga. In toamna pina sa avem viza s-a facut octombrie, asa ca am zis sa nu ajungem in iarna in Canada. Aici iarna nu sint temperaturi sub o grade pe cind in Canada sint minus 40. Am vazut ca voi ati ajuns in State la sora ta. Frumoase locuri ati vizitat.


Mergi la inceput