Constanta la apel! (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata
nu e chiar frig afara, daca nu ar bate vantul si nu ar ploua
eu am fost aseara cu nasii la tomis am stat chiar langa locul de joaca, si gaza lor s-a uitat foarte concentrata la copii
o zi buna

pupici
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

pai ce sa zic de dictionarul pe care il caut?
cum il gasesc si eu si pricep ce vrea alexandra de la mine cum ea hopa! evolueaza mai departe si iar ma bulverseaza.totusi eu mai cu matematica mai cu calculatoarele...mai greu cu ecuatia asta mica a mea.
cum il aflu pe x ala micu, cum alexandra schimba necunoscuta in y sau mai stiu eu ce alta litera.
asha ca...tot caut sa ii fac adaugiri la manual.
dar sa nu intelegeti ca ma plang.dne fereste!
fara ea nu ash fi rezistat departe de sotul meu.
AngeliquedeS unde umbli?
azi vine mama si tata si matusa mea si unchiul meu si sora mea si uraaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
gata!ma duc sa mai fac ordine ca vine inspectia!

jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

'Neata! Am venit si noi sa dam cu subsemnatul la condicuta .

Tania mersi pt pont - ii uram si noi "La multi ani!" sarbatoritei Andra.

Ce copii matinali avem, si d-ra mea s-a trezit la 6,30 si mi-a adus niste carticele sa ne uitam pe ele .

Roxana, mi se parea mie ca este cusuta cu ata alba, fiindca in Germania se foloseste produsul fara probleme (stiu de la nasa mea).

O zi buna!


poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna.
Jone tu spuneai ceva zilele trecute ca sa nu ne ducem la RDS ca au nu stiu ce probleme, poti sa detaliezi, ce probleme au si mai ales cat mai dureaza ???

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

M-am gindit ca poate nu va strica o portie de buna dispozitie. Iata citeva adevaruri eterne despre noi si barbatii nostri:


Matematica Iubirii
• Barbat inteligent + femeie inteligenta = poveste de dragoste
• Barbat inteligent + femeie naiva = sex
• Barbat naiv + femeie inteligenta = casatorie
• Barbat naiv + femeie naiva = graviditate



Matematica la Serviciu
• Sef inteligent + angajat inteligent = profit
• Sef inteligent + angajat incompetent = productie
• Sef incompetent + angajat inteligent = promovare
• Sef incompetent + angajat incompetent = munca peste program



Matematica la Cumparaturi
• Un barbat va plati 2 $ pentru un produs de 1 $ de care insa are nevoie.
• O femeie va plati 1$ pentru un produs de 2 $ de care insa nu are nevoie.



Egalitati & Statistici
• O femeie se va ingrijora cu privire la viitorul ei pina la momentul casatoriei.
• Un barbat nu se va ingrijora niciodata cu privire la viitorul sau pina cind se va casatori.
• Un barbat de succes este acela care cistiga mai mult decit poate cheltui sotia sa.
• O femeie de succes este aceea care se marita cu un asemenea barbat.



Fericire
• Pentru a fi fericita cu un barbat trebuie sa-l intelegi mereu si sa-l iubesti putin.
• Pentru a fi fericit cu o femeie trebuie sa o iubesti enorm si sa nu incerci niciodata sa o intelegi.



Despre schimbare
• O femeie se casatoreste cu gindul ca sotul ei se va schimba, dar chestia asta nu se va intimpla.
• Un barbat se casatoreste cu gindul ca sotia sa nu se va schimba, lucru care insa se va intimpla cu siguranta.



Tehnica discutiei
• In orice confruntare verbala, femeia are intotdeauna ultimul cuvint. Orice cuvint rostit de barbat dupa ce ea a incheiat conversatia este de fapt inceputul unei noi runde de discutii.


Cum sa-ti convingi rudele sa nu te mai bata la cap sa te casatoresti
• Matusile in virsta obisnuiau sa ma sicaneze la fiecare nunta spunindu-mi:
"Tu urmezi!" S-au potolit insa dupa ce le-am soptit acelasi lucru la fiecare inmormintare.


O zi usoara tututor mamicilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello iubitele!
am si eu o rugaminte, sper sa nu va suparati, as vrea sa modificati un pic listuta: bb vladut e nascut pe 18.11 si nu 16.11, iar pe mine ma cheama anda, si nu andra.
multumesc mult
pupici


anda, mami de bb vladut
pozici cu mine
bb vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Gabi m-am amuzat teribil. Eu mai stiu ca sotul are mereu ultimul cuvant:"Da/asa este draga mea", iar faza cu matusile este suuuper (am in neam cateva specimene de genul asta ).

poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Salutare,
L-am luat pe Bodo mai devreme de la gradi pentru ca e invitat la Mc Donald's la o petrecere, la un coleg de-al lui.
Venim si noi la intalnirea din Tomis, de maine.
Abia astept sa ne revedem si sa ne cunoastem.

www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

oana - am fost sa platesc internetul si cablul si mi s-a zis ca nu se poate plati internetul ca au probleme.si sa revin de luni incolo.
(rdsul tot are probleme ca s-a extins mai mult decat au facut ei fatza, cred eu)



jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Am scris un mesaj da vad ca nu s-a transmis. Vroiam sa spun cu mare parere de rau ca nu stiu daca mai reusesc sa ajung la intalnirea de maine. SE intorc socrii mei de la munte si vin direct la noi sa o vada pe Alex, s-au mai anuntat in vizita niste veri care abia s-au intors din state, mai suntem invitati la o petrecere....avem program toata ziua. Eu fac totposibilul, poate-poate reusesc sa ajung. Sorryy...

Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput