FUMATUL SI SARCINA 2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

He he he fetelor, dupa cum vedeti nu mai sunt un simplu "nou venit" ci membru incepator. Ca sa fiu sincera nu vad nici o diferenta din puncte de vedere semantic dar vad ca am o steluta in plus.
Merita sa sarbatoresc? Eu cred ca da....cu o .



http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=511338500

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Semnez condica fetelor, la ora 14, 3 tigari. Am de mers prin oras si cand vin mai vreau sa fumez doar una. Sa vedem...
Ingrid S 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

oare daca nu ne cumparam tigari nu am putea rezista?eu cand le am in casa trebuie sa le fumez , am o grija .Si eu de cand am zis ca le las fumez mai multe .pt gat INGRID ia homeogene9 , e foarte bun .

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mersi Alia, eu m-am tratat cu ..indiferenta pana acum. Drept urmare, numai ce mi-a trecut, acum iar ma supara.. Bat-o vina de tigara...cred ca asta e toata problema. Intr-adevar, daca nu am avea tigari in casa, cred ca nu le-am fuma. Ca sa-mi cumpar tigari, ar fi prea multe mustrari de constiinta. Asa ca fumez de la sotzul drag, care se incrunta la mine de cate ori vede ca fumez, dar ofteaza, ca nu are ce face.
Va pe toate si ma duc sa-i citesc o poveste bebelui!
Ingrid S 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Hello, fetele! Vad ca ati ridicat stacheta! Va spun eu ca metoda necumpararii tigarilor nu tine. Am incercat-o si eu iar leul in cusca era nimic pe langa mine. Deci m-am dus sa iau tigari.
Eu nu mai spun la cate am ajuns ca ma bateti. Da daca sotul a lucrat pana tarziu m-am plictisit si deci, am calcat pe bec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

JULY_G, lasa tigarile , treci la

ALIA
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10004;30/st/20060515/dt/6/k/7d2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Alia, Am trecut noi la si zau ca exersam dar inca nu pot sa va dau vesti bune! O sa mai treaca ceva apa pe Dunare pana atunci! Nu ma mai certa ca nici analizele nu-s gata. Cat despre tigari, mmmmmmmm, ce buna e cu cafea si apoi mai merge una si inca una si ............ Asta e!
Fetelor, ca sa ma binedispuna sotul, ca intrasem in pasa proasta ( nu va povestesc de ce ca ma certati), m-a dus la cumparaturi. Si nu ma intrebati cat am cheltuit ca mi se face rau instanmtaneu! Da ce lucruri misto i-am luat!
Va pup pe toate si O ZI FARA TIGARI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

lipsesc si eu o zi si vad ca nu mai fumeaza nimeni!hehehe!mi-a place mie!INGRID_S ador ALOMA cu caramel!aici nu gasesc dar acasa la noi mancam cate o cutie mare la saptamna!acum cred ca as putea mai mult!ALIA si CARMINA BULINA multumesc ca ma ajutati sa nu ma stresez!dar o fac!e greu sa ai o povara asa grea asupra capului!dar ziceti si voi;joc yamms sau remmy cu sotul meu si el fumeaza la greu!si noi suntem rivali cand jucam!si tensiunea e mare si nu pot sa nu bag 3-4 tigari la un joc!asa ca sar de cota normala!care nici macar nu e normala ca e mult prea ridicata 10-12 pe zi!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

fetelor??nimeni???nimic???hai ca va astept sa imi spuneti ce si cum!

raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Salutare fetelor.Recunosc ca nu am stat sa citesc ce ati scris voi de la cap la coada dar vreau sa va spun si eu patania mea cu fumatul.
Eu si sotu eram amandoi fumatori inraiti.EU fumam pana la 2 pachete pe zi, iar al meu depasea cu usurinta 2 pachete.Eram 2 turci.Cand am aflat ca sunt insarcinata,am incercat sa le raresc.Nici prin minte nu imi trecea sa ma las de ele.Sotul nu le rarea deloc, mai ales ca nu era langa mine (eu fiind in Bucuresti atunci si el in Scotia).Pana la 6 saptamani de sarcina am tot fumat.Ce e drept de la 40 de tigarete ajunsesem la 10 tigari maxim pe zi.Insa..intr-o zi..m-am dus la librarie si am cumparat o carticica pentru gravidutze.Si m-am dus eu frumusel la o terasa..si am inceput sa citesc din carticica (bineinteles,cu tigara in mana.Se putea fara?)Cand ma gandesc acum ce penibil aratam, cu tigara in mana si cu cartea de gravida imi vine sa rad-plang in acelasi timp.In fine, citesc eu in cartea asta si ajung la fumat..(citisem si pe internet cum afecteaza fumatul sarcina dar parca nu ma miscase deloc)..si ce scria acolo..scria ceva de genu..Placenta nu protejeaza copilul, de toxinele tutunului,drogurilor si de alcool!Excelent!Mai departe...scria..pana la 40% dintre copii ai caror mame fumeaza pe timpul sarcinii se nasc morti...Hopa..incep sa casc ochii..ceva nu e in regula...mai departe...pana la 50% dintre copii ai caror mame fumeaza se nasc prematur,cu probleme cardiace, probleme respiratorii etc....pana la 60% dintre femeile care fumeaza sunt diagnosticate cu placenta preevia! Si...in acel moment...m-am gandit..ca m-am otravit destul pe mine insami, de ce sa otravesc un suflet inocent, cu un viciu, care nu ma ajuta cu nimic?Ba din potriva usor usor ma omoara?Am aruncat pachetul de tigari la cosul de gunoi si de atunci nu am mai pus gura pe tigara.Sotul meu mi-a fost de mare ajutor deoarece m-a sprijinit in aceasta decizie si dupa numai o saptamana de la renuntarea mea la tigari, a renuntat si el.
Bineinteles, fiecare dintre voi are propria decizie, insa eu mi-am zis ..ca..daca nu sunt in stare pentru propriul meu copil sa ma las de fumat..inseamna ca nu voi fi in stare sa il cresc si sa il protejez...deoarece sunt o lasa!

Va pup si numai bine!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila
Poze cu mine, cu sotu si cu prichindel la mami in burticel,SI CU BURTICA!
Semnatura mea


Mergi la inceput