Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

HELP!!!Trojan...

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3
arinna
arinna

Macao, ...sa zicem
2716 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite arinna un Mesaj Privat
Acum am vazut ca ai de fapt antivirus...deci si mie imi face la fel, desi am Firewall...probabil ca intra cu anumite siteuri, de ex cam apare dupa ce intra singur net offers, niste dracovenii de la yahoo...nici eu nu ma pricep prea bine la calculatoare dar patesc acelasi lucru...cica mi-l dezinfecteaza pana la urma,o data imi scir ca nu se poate si ca obiectul a fost redenumit, apoi ca e dezinfectat...si mai apare un virus, da nu mai tin minte cum se numeste...
Mergi la inceput
RaluD
RaluD

Romania, Bucuresti
1007 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui RaluD Adauga semn de carte la raspuns Trimite RaluD un Mesaj Privat
Daca nimic nu ti-l scoate, instaleaza Panda Antivirus.
Da o cautare pe Google sa gasesti site-ul, e shareware programul, il poti folosi o luna fara pb si scoti trojanul cu el.
Dupa ce iti cureti compul, baga un firewall, altfel situatia se va repeta...
Bafta !

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina
Mergi la inceput
arinna
arinna

Macao, ...sa zicem
2716 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite arinna un Mesaj Privat
Imi apare si mie Trojan in continuare, desi am firewall...zice ca il redenumeste...asta ce inseamna? merge sa pun si eu panda peste firewall?In fiecare zi imi apare Trojan si inca unul, pe care le redenumeste...Spuneti-mi si mie ce e redenumirea asta si ce pot face ...
Mergi la inceput
RaluD
RaluD

Romania, Bucuresti
1007 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui RaluD Adauga semn de carte la raspuns Trimite RaluD un Mesaj Privat
Ti le redenumeste pt ca nu le poate scoate.
Panda e mic, dar destept, si mie mi l-a recomandat cineva. La inceput, n-am crezut ca va merge, dar e bun, sunt virusi pe care aproape numai el ii scoate.
Chiar azi Kaspersky mi-a vazut un worm si nu l-a putut scoate, iar Panda mi l-a scos si mi-a mai gasit/scos unul...
Daca intra in conflict cu firewall-ul, te va atentiona la instalare.
Daca nu, il poti pune linistita peste firewall, desi are si Panda capabilitati de firewall. Nu stiu de ce l-ai pastra pe cel vechi daca nu e bun.
Bafta !

Mergi la inceput
arinna
arinna

Macao, ...sa zicem
2716 Mesaje
Ralu,

...pana acum nu am avut probleme..doar ca Trojan si un D eXE ....Problema e ca ne-au anuntat cei cu reteaua net ca isi pun un program care daca detecteaza ca ai virusi iti blocheaza accesul la net asa ca ma grabesc sa scap de astea...Si cum nu am mai avut de a face cu asa ceva, nu prea ma pricep...Deci Panda il iau de pe net -m-am uitat deja pe ceva siteuri -si e valabil o luna? Sunt cam naiva la capitolul asta...
Mergi la inceput
arinna
arinna

Macao, ...sa zicem
2716 Mesaje
Am incercat sa scanez on line si cu Panda spunea ca da eroare, nu se poate descarca, iar cu Bit Defender cica a detestat un Service Pack 2 pe computer si habar n-am ce sa fac...Cred ca trebuie sa chem pe cineva care se pricepe sa scap de virusii astia doi...da nu prea am pe cine...
Mergi la inceput
arinna
arinna

Macao, ...sa zicem
2716 Mesaje
"Anti-trojan Shield nu e extraordinar. Cele mai bune programe anti-trojan sunt considerate a fi cele de mai jos:"

TDS-3 - http://tds.diamondcs.com.au/
aČ Free / Personal - http://www.emsisoft.com/en/
The Cleaner - http://www.moosoft.com/
Trojan Hunter - http://www.mischel.dhs.org/trojanhunter.jsp
Tauscan - http://www.agnitum.com/products/tauscan/
Trojan Remover - http://www.simplysup.com/tremover/details.html

Ce ziceti de astea? sunt de pe un alt forum...
Mergi la inceput
RaluD
RaluD

Romania, Bucuresti
1007 Mesaje
Eu nu scanez online cu Panda, am dwl versiunea shareware si scanez offline. Dupa ce downloadezi, tb sa dai Update si apoi sa scanezi.
Sau foloseste Trojan Removerii pe care i-ai dat aici. Cred ca sunt buni, desi scot numai Trojanii, nu si virusi, daca ai, eventual.
Si daca ai un Trojan, sigur ti-a bagat si vreun virus...

Mergi la inceput
un_teo
un_teo

Romania,
7 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
pentru mine, combinatia Norton Anti-Virus (cu autoprotect si auto-update activate) + Ad-Aware SE personal + un firewall bun si simplu (Tiny Personal Firewall) = calculator 100% protejat !
Mergi la inceput
monagan
monagan

Romania, cluj-napoca
1354 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monagan un Mesaj Privat
Scuze, dar poti sa-mi spui mai pe ''babeste'', ce e un Ad-Aware SE personal ?

MG
Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com