CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat 2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

n-am cuvinte..

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61071&whichpage=1" target="_blank">Craciun de vis pentru copiii dintr-un orfelinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Pash, am vorbit cu Danateo la telefon si i-am zis in mare cam cum stau si eu cu stransul...
Am citit mai sus pe undeva ca iti este greu daca dau pe pm asa ca mai bine scriu aici.
Deci pana acum am obtinut clar cele 10 kg de miere (donatie Brad Radulescu) care eventual le putem imparti sa avem si pentru batrani. Aici decideti voi va rog frumos. trebuie insa sa facem rost de borcane sa punem mierea pt ca este in bidoane. Deci astept idei si..borcane.
Prietena mea cea mai buna incerca sa obtina si ea niste sucuri pentru pici si face paralel o colecta de bani. sper sa avem ceva concret cat mai repede.
Din partea firmei vom dona baloane, ne vom implica in decorarea spatiului si vom face o donatie sub forma de fructe -dulciuri sau obiecte, ramane sa hotaram. Trebuie sa vin cu tine sa vad sala, ca sa stiu ce am nevoie.
Trebuie sa stiu daca discut mai departe cu DJ-ul pentru momentul de Mos Craciun. Daca este, el vine gratis, mi-a promis si este om de cuvant.
Pe masura ce voi mai strange si eu ceva banuti sau obiecte va tin la curent.
Aveti cumva idee cat cat metraj este necesar pentru lenjerie?





Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Brr... mi s-a ridicat parul in cap... eu abia la ora asta am mai reusit sa intru pe forum si cand am citit...




Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Buna fetele, acum am vazut si eu ce puneti voi la cale aici si ma apuca groaza, trebuie sa stau sa vad tot ce ati planuit pana acum... Poate ma scapa cineva si imi spune si mie despre ce orfelinat e vorba si cam ce numar de copii sunt acolo. Contati pe fotografi de la mine si incerc sa fac rost de ceva jucarii. Ce varste au copii??? Mersi si scuze ca nu am citit tot ce ati scris voi aici, este un intreg roman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Pasho, cat m-ai intristat.
Eu vin negresit cu echipa de 'profesori trasniti'.
Abia astept si poti sa te mai bazezi pe mine si pt mai tarziu.
Cand ma gandesc cata suferinta exista, mi se par banale problemele de zi cu zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabriela te rog sterge-l pe bosioc din capu' listei oamenilor cu suflet... ca ma enervez rau de tot... eu care sunt calma 99,99% din timp.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Stiam eu stiam eu ca nu ne lasi...
Haideti fetelor ca ne inmultim, trebe sa iasa ceva frumos.

quote:
Originally posted by radu300

Buna fetele, acum am vazut si eu ce puneti voi la cale aici si ma apuca groaza, trebuie sa stau sa vad tot ce ati planuit pana acum... Poate ma scapa cineva si imi spune si mie despre ce orfelinat e vorba si cam ce numar de copii sunt acolo. Contati pe fotografi de la mine si incerc sa fac rost de ceva jucarii. Ce varste au copii??? Mersi si scuze ca nu am citit tot ce ati scris voi aici, este un intreg roman



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinagray spune:

Fetelor,
Sunteti grozave!! Dragutii copilasi, mi se rupe inima cand ma gandesc la ei..
Eu de cand eram in facultate ma gandeam ca intr-o zi as vrea sa adopt un copil, si inca gandul acela il mai am in minte. Din pacate, Romania a oprit toate adoptiile internationale acum cativa ani si nu mai pot face nimic. Astept si sper ca intr-o buna zi sa se razgandeasca "dragii" nostri de politicieni si sa le dea copiilor sansa la o viata normala.

Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


imi pare tare rau ca v-am intristat..nu cred ca este cazul sa va descriu cum am iesit noi de acolo..
revin pentru cele care nu sunteti in tema...
incercam sa donam pentru toti obiecte cat de cat identice...sau eventual o suma mica de banuti...restul de jucarii ce vin pe bucati, gen cateva, trebuie sa fie de plus si le donam celor cu disabilitati...La pachetelel de la mosu nu se dau lucruri diferite..copiii vad si vor la fel...Concluzie ..vedem ce si cum..DECIZIILE SE IAU AICI...
ramasese ca doneaza Anculina costum de MOS, cele care intrati noi pe subiect va si va multumesc mult ca va alaturati noua, insa va rog mult cititi si cine ce doneaza deja...dupa cum veti observa se doneaza in cantitati suficiente pentru 95 de copii.
Cu fotograful , mersi mult dar stiu daca se poate..pentru a nu zice insa aiurea voi intreba din nou, insa, va pot spune ca, conform legislatiei in vigoare, pentru a se proteja minorul, nu se pot face filme sau poze...
Aveti in vedere ca ei sunt ai numanui..
maine voi vorbi cu voi despre propunerea lui Motanik...care se practica mult pe afara...familii din Italia dau 10 Euro lunar pentru micuti din Cambodgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Dimineta am reusit si eu sa pun la posta un pachetel in care se gasesc si cateva ormamente pentru bradul copiilor de la orfelinat.
Stiu ca e infim in raport cu ce faceti voi acolo si imi pare rau ca nu sunt mai aproape sa va ajut si eu.


Vizitati bazarul de la umanitare.Puteti astfel cumpara lucruri frumoase si ieftine si in acelasi timp sa ajutati un copil in suferinta

Mergi la inceput