CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat 2

CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat 2 | Autor: pashosha

Link direct la acest mesaj

partea I
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61071&whichpage=1

acum incepepm partea a IIa

in primul rand multumesc tuturor celor care sunt alaturi de cei orfani si voi posta si ofertele imediat

LISTA OAMENILOR CU SUFLET MARE

bosioc-10 RON
mihaela 73 - 1 000 RON de la o prietena(factura)
iren- plic la Didi in Germania la sf lunii
anculina- cotum de mos
- CD si DVD pentru copilashi
cosmina 72- combina muzicala
aurelia1278-20 RON
Tzuni - 100 RON si prajituri
mama Danateo - prajituri
terry- ornamente brad
catrinadil-biscuiti
- napolitane
- bomboane-nu are inca certitudinea
- banane- de ridicat pe 15 de la Buftea
anuc- aparat Canon normal
- papusica noua
buggy- spectacol FUN SCIENCE
olim-pachet Eurolines pe 1 dec catre pashosha(eu)
anangel_lexi-prajituri
LauraNicole- prajituri
oana_mm- prajitura
carolinah 100 RON
- masina la dispozitie pentru adus banane pe 15 din Buftea
alinutza1980- 50 RON
andries- 300 RON plus ajutor cu masina, cu anunt in prealabil
leditia-beteala si globulete
-cateva jucarioare
- 30 RON
soarenistor- 5 RON


ina32
Laura Nicolemiag
pumpkin
diana 9703
antonoaia
arhistefy- 50 RON
orchid
lucia mirela
dana 36
Fetelor, v-am scris aici caci toate v-ati anuntat intentia de a ajuta cumva...cu ceva banuti...suma nu este relevanta...si 5 Ron ajuta fantastic de mult. Leditia, este super gestul tau dar cu o ciocolata nu pot ajuta prea mult, dar imi permit a ti spune ca cu banutii de la o ciocolata,mai punem si facem ceva..



Acum afisez lista celor care au predat deja obiecte sau banuti
donatii si sponsorizari

Dl.Dr. ANDY BOIANGIU 100 usd
oana_mm 40 RON
pashosha & oana_mm DVD-VIDEO-TV
andreea_tx_30 RONfirms.com/ro.htm
UNESCO-A RAY OF HOPE-periute si paste de dinti
terry-100 RON


AM MAI PRIMIT SI ALTE OFERTE LA TELEFON DAR VREAU SA VA ROG SA LE POSTATI AICI VOI, CELEL CARE MI-ATI SPUS, SI IN ACELAS TIMP SA VA MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU AJUTORul oferit


http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

In week-end ma intalnesc cu Andreea_tx sa-i dau ce-am promis si ceva banuti, cred ca vreo 20 RON.

Pash, frumos gestul firmei tale de a-i incalta pe toti. daca ar fi mai multi cu suflet mare macar de sarbatori, ar fi ceva....

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Cu cine ma intilnesc sa-i dau banutii,imi pare rau ca nu am mai mult.

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_mm spune:

As vrea sa ii multumesc doamnei Victoria Acsan din Techirghiol-Constanta pentru intentia de a ne dona banii necesari cumpararii unui Telvizor cu diagonala mare pentru centrul de copii. Multumim din suflet doamna Tori!!!!!
Eu urmeaza sa ma intalnesc cu dumneaie pentru a intra in posesia banilor si atunci ma duc cu ei direct la magazin pentru TV.
In afara de asta, desi persoanele respective nu fac parte din forum, as zice ca e frumos sa le mentionez totusi numele. Cei 60 RON care sunt la mine sunt de la:
1. Fam. Camelia si Valentin Galateanu - 10 RON
2. Elena Ciuciu - 10 RON
3. Liliana Istina - 10 RON
4. Natalia Diaconescu - 20 RON
5. Gheorghe Mistoiu - 10 RON

Va multumim din suflet ca sunteti alaturi de noi!! Mai tin sa mentionez ca Natalia Diaconescu este matusa mea (sora bunicii) si Gheorghe Mistoiu este bunicul meu!!! Am vrut sa va spun cine sunt ei, in mod deosebit, pentru ca ei doi sunt pensionari, dar au fost profund miscati de initiativa noastra si au considerat ca meritam din plin suportul lor!!!

Sunt convinsa ca mai urmeaza si alte anunturi de genul asta. Va pup,


Oana si bb Eric
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">PARTICIPATI la Craciun de vis pentru copiii dintr-un orfelinat
Pozele noastre 1
Site-ul meu pentru gravidutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Gabi ,scumpa de tine ,am scris in mesajul anterior daca ne poate ajuta cineva cu o stampiluta,nu am nici timp si nici rabdare sa citesc sb de la capat ,Intru fugitiv pe forum ,am acum ultimii doi copilasi bolnavi.O duc cam greu din toate punctele de vedere ,financiar si moral...insa din putinul meu vreau sa daruiesc ceva si acestor copilasi .Imi imaginez cum e sa cresti fara mama .Cineva spunea ca ,,dragostea de mama nu se poate inlocuii''
Incerc sa vb cu prietena mea pt cutiute ,in caz ca primesc un raspuns pozitiv atunci am nevoie de stampiluta cu nr copiilor ,virstele si sexul.In cazul in care nu rezolv cred ca nu va suparati pe mine nu?
Iti las tel meu 0746240074 sa ma suni sa mi spui daca mai vrei ie .
Astept oricare ar fi raspunsul tau.
Pupici -gaby

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Am primit de la ALINUTZA 1980 50 ron si de la MIHAELA 73 300 ron,o sa spuna ea de la cine sunt banii.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Bravo fetelor !
Incepe sa se miste treaba bine de tot !

Am trimis cred ca 50 de mail-uri ( pe langa alea despre care ti-am zis tie,pash, inca pe atatea ieri ) la firme mari...dar...liniste...nu pot sa cred ca nu ne ajuta chiar nimeni din atatia destinatari...cred ca doar mai au nevoie de timp sa se mobilizeze...

In rest...ma bucur ca se misca treaba...si daca mai am si eu noutati va spun.

Pup.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireland spune:

Salut cu mult respect niste fete inimoase !!



Vreau sa donez si eu 50 RON , pentru aceasta am inteles (din cele citite pe forum) ca trebuie sa iau legatura cu Andreea_tx, s-ar putea sa fac rost si de niste hainute si intentionez sa cumpar si ceva ornamente pentru brad.

pashosha iti multumesc mult, mult, pentru initiativa pe care ai avut-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Andreea_tx, in dupa amiaza asta iti trimit si eu mandatul postal. Inrest, ma gandeam ca prajiturelele pe care le fac sa fie de fapt forme de turta dulce carora sa le fac cate o gaura cu degetarul ca sa le putem agata in brad. Ce ziceti, e o idee buna?

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Fetelor,stiu ca n-am contribuit cu nimic la actiunea voastra (dar contribui la cea initziata de Tzuni),insa sper sa nu va suparatzi ca ma bag si eu in vorba.

Vreau sa va spun ca am vazut in pliantul de la Bricostore ca au la oferta BRAD ARTIFICIAL verde (adica nu argintiu) inalt de 1,80m gata impodobit cu 48 de globuri si figurine,varf si 10m de beteala.

Pretul este 1 milion de lei vechi.

Oferta e valabila intre 16 noiembrie si 25 decembrie 2005.

Nu stiu daca va e de folos informatia asta,dar m-am gandit sa o postez totusi aici.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput