Antiadipos 42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Antiadiposul chinezesc n`are nici un efect la mine, poate doar ca`mi face pofta de mancare....

Cel rosu il beau o cana pe zi cam in jurul pranzului la servici dar nici asta nu are cine stie ce efect.... ma duc mai des sa fac pishu, dar in rest nu se simte nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Iubika

Antiadiposul chinezesc n`are nici un efect la mine, poate doar ca`mi face pofta de mancare....

Cel rosu il beau o cana pe zi cam in jurul pranzului la servici dar nici asta nu are cine stie ce efect.... ma duc mai des sa fac pishu, dar in rest nu se simte nimic.



Pai, acesta e efectul scontat...Elimina apa din tesuturi. Cel verde, l-ai baut seara ? Asigura un tranzit intestinal bun dimineata. Cam astea sunt efectele acestor doua ceaiuri si eu zic ca sunt bune..

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

voi chiar va asteptati ca ceaiurile astea sa va slabeasca? pai ar fi bine sa fie asa usor...dar pe langa asta mai trebuie si miscare (mers pe jos sau exercitii fizice) plus un mic regim ceva...paiii..cu o floare nu se face primavara fetelor!!!


Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Tanya

voi chiar va asteptati ca ceaiurile astea sa va slabeasca? pai ar fi bine sa fie asa usor...dar pe langa asta mai trebuie si miscare (mers pe jos sau exercitii fizice) plus un mic regim ceva...paiii..cu o floare nu se face primavara fetelor!!!


Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya



Sigur ca da...cine crede altfel...Eu cu dieta, dar fara prea multa miscare, de-abia reusesc sa tin pe loc situatia...

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

eu azi am avut cea mai proasta zi posibila, m-au strans pantalonii (care-mi erau mari pana acum cateva luni) in asa hal ca mi s-au facut niste galme in dreptul oaselor din talie sper sa nu patesc ceva de la asta ....asa ca de maine ma asteapta regim, gimnastica si ceaiuri cat mai multe.

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teolina spune:

Nora, merci mult pt raspuns
Tanya, sa incerci si ceaiul verde de la Lipton, este in 3 variante: cu lamaie, cu menta si oriental (oriental spice flavour). Mie mi se pare mai bun decat Pickwick.
Si eu trebuie sa dau jos, tot zic ca ma tin serios si nu respect.... Offfff!
Hai sa ne mai incurajam una pe alta... Ce zici?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Teolina

Nora, merci mult pt raspuns
Tanya, sa incerci si ceaiul verde de la Lipton, este in 3 variante: cu lamaie, cu menta si oriental (oriental spice flavour). Mie mi se pare mai bun decat Pickwick.
Si eu trebuie sa dau jos, tot zic ca ma tin serios si nu respect.... Offfff!
Hai sa ne mai incurajam una pe alta... Ce zici?
Pupici



Ai incercat disociat pe mese si mincat putin si des? Nu te infometezi...si poti slabi. Vino alaturi de noi, daca vrei, la subiectul "slabim mincind din 3 in 3 ore". Esti binevenita !

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

quote:
Originally posted by Teolina

Nora, merci mult pt raspuns
Tanya, sa incerci si ceaiul verde de la Lipton, este in 3 variante: cu lamaie, cu menta si oriental (oriental spice flavour). Mie mi se pare mai bun decat Pickwick.
Si eu trebuie sa dau jos, tot zic ca ma tin serios si nu respect.... Offfff!
Hai sa ne mai incurajam una pe alta... Ce zici?
Pupici



Draga mea, am o cutie de 100 de plicuri de pickwik, cum il termin cum imi iau lipton. merci de pont. Azi am mers pe jos toata ziua ca avut de rezolvat niste acte si nu m-am urcat in autobuz! doar pe jos, eram rupta cand am ajuns acasa.. si burta tot la locul ei e... Faza nasoala e ca nu mai am pantaloni misto care sa ma incapa, si nu imi iau altii pana nu dau burta jos. Va pup si da!! hai sa ne sustinem reciproc.

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Buna,
incerc sa aflu si citeva informatii despre ceaiurile de slabit:in special efecte adverse.Din martie,consum cu regularitate(cred ca vreo 5 zile am sarit-nu consecutive,asa,alandala)Biovit cu lamaie.E un ceai rosu,f parfumat,acrisor cu efecte miraculoase in ceea ce privbeste tranzitul intestinal.Baut seara(7-8)are efecte garantate dimineata pe la 6.Nu pot sa spun ca am slabit f.mult de la el.Am tinut vreo 2 luni o dieta in fctie de grupa sanguina,am facut vreo 20 sedinte de electrostimulare si am baut acest ceai.In total 12 kg pierdute,talie=de la 72 cm-62 cm,coapsa de la 58 cm-51 cm,fund de la 104 cm-91 cm,burta de la 85cm-76 cm,genunchi de la 36 cm-32-33 cm.Din iulie n-am mai tinut regim,n-am mai fost la proceduri,am baut doar ceaiul de slabit seara.Si am in continuare 56 kg,167cm.
Asta spuneam,dupa ce am renuntat la slabitrul propriu zis,cred ca ceaiul m-a ajutat sa ma mentin.Dar,cind maninc mai mult in timpul zilei si seara am senzatia aia de ,,grea'',dimineata sunt ca un fulgulet,dupa ce merg la baie ,bineinteles.DAR,cred ca sunt cam dependenta de acest ceiut.Cind am uitat sa-l beau,sau am fost undeva plecata,m-am simtit tare nasol:balonata,plina,cu burta cit sura.Abia asteptam sa-mi fac ceaiul si sa ma usurez.Mi-e teama ca baut perioade prea lungi sa nu dea dependenta sau iritatii ale colonului,etc.
Pe prospect scrie sa faci pauze de 1 sapt la 3 sapt baute.
Astept raspunsuri.
Cu mult drag,
Teo

Mergi la inceput