A venit primavara...

A venit primavara... | Autor: reiki

Link direct la acest mesaj

Pentru citiva a venit deja, pentru alti o sa vina. Ce va doriti acum la inceput de primavara? Ce ati vrea sa faceti, ce vreti sa primiti, de ce doriti sa aveti parte in primavara asta? Dar cel mai important, poate, ce puteti sa daruiti in primavara care abia incepe?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liviu`s spune:

Cel mai mult imi doresc soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Imi doresc sa daruiesc nepotei parintilor mei...Imi doresc sa nu fie razboi... Si tot ce le pot darui celor din jurul meu is zimbete si increderea in ei.




Make love,not war!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Imi doresc sa imi amintesc sa traiesc in fiecare clipa ca si cum ar fi ultima, sa imi amintesc ca dragostea invinge totul, ca un simplu zambet are o forta remarcabila. Imi mai doresc foarte mult soare si fiecare raza de soare care imi mingaie obrajii sa-mi aminteasca ca sunt o fiinta extraordinara, asa cum sunt absolut toti oamenii si ca Dumnezeu este cu mine in fiecare clipa si ma ajuta sa-mi implinesc visele.

Ce pot sa daruiesc in aceasta primavara? Dragostea mea infinita care sa-i cuprinda si sa-i molipseasca pe toti si cu atata dragoste oamenii vor incepe sa zambeasca, florile isi vor sporii parfumul iar culorile lor vor fi neobisnuit de intense, cerul se va lumina, pamantul va stralucii, iar in aceasta lume se va inalta o pace divina.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Doresc sa nu fie razboi.
Doresc multa sanatate familiei mele si tuturor si bineanteles si mie. Mai multa intelegere intre noi, romanii, rabdare si optimism, mai ales acum cand, in toata lumea sunt vremuri asa de grele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Eu ma pregatesc sa plec luna viitoare la Roma si deja sunt super incarcata emotional. Este o vacanta asteptata ani de-a randul... Doamne iti multumesc si ajuta-ma sa fie totul ok.
Sper sa le aduc de acolo, tuturor celor existenti in viata mea, numai povestiri frumoase.
Amin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Cel mai mult imi doresc sa vad si io odata cele doua liniute pe testul de sarcina si sa ne luam o casa.
Multi pupici
Oana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

imi doresc sa nu fie razboi,sa se prelungeasca contractul sotului meu,dar cel mai mult imi doresc sanatate,sanatate mie,sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Eu imi doresc o primavara cu mult soare. Imi doresc sa imi treaca astenia de primavara care ma chinuie de vreo doua saptamani. Imi doresc sa fiu sanatoasa si sa am putere sa am grija asa cum trebuie de cei doi copii ai mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Eu imi doresc cel mai mult acum ca bebele care urmeaza sa se nasca saptamana viitoare(dupa prognoze) sa fie sanatos. Nimic mai mult nu-mi doresc, doar sa-mi vad ingerasul sanatos.

Adela

Mergi la inceput