prietenii

prietenii | Autor: teodora35

Link direct la acest mesaj

buna seara as vrea sa stiu si eu parerea unora dintre voi in legatura cu prieteniile dintre familii.Spre ex noi am crezut ca avem niste prieteni ne cunostem de ani de zile iar ei anul trecut au adoptat un copil de atunci totul s-a schimbat si noi avem o fetita dar nu ne-am comportat in felul in care se comporta ei si inca ceva eu zic ca adevaratii prieteni te invitau la turta fetitei lor in schimb noi am aflat de pe site ca au petrecere si tot acolo am vazut si pozele.Va dati seama ce senzatie am avut efectiv m-am simtit tradata .si ar mai fi multe de spus dar ma opresc aici .
va multumesc pt intelegere

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

evident ca nu va (mai) sunt prieteni. cu totii am avut experiente de genul asta. amicii vin si pleaca , prietenii adevarati sunt acolo chiar si daca nu i-ai vazut de ani de zile

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

In viata sunt fel de fel de oameni,unii vin , altii pleaca, dar prietenii adevarati raman.
Uneori invidia, rautatea, egoismul, si multe alte situatii de acest gen, ne fac sa uitam cine suntem.Eu cred ca daca nu v-au invitat, inseamna ca nu erau prietenii vosti, asa ca nu ai pierdut nimic.Sunt sigura ca ai multi alti prieteni,iar un "prieten " lipsa nu se simte.
Sunt sigura ca aici o sa gasesti adevarati prieteni, care o sa te faca sa te simti mult mai bine dacat stiu sa te faca unii "prieteni".
Si iti spun asta din propria experienta.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:


Bine ai venit la.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

EXISTA O VORBA:"fereste-ma Doamne de prieteni , ca de dusmani ma feresc si singur"
rar mai gasesti peieteni in adevaratul sens al cuvintului.
Prietenii sunt rari SI PUTINI.



luminita:mami de 2 scorpiute;adri si alexia

DESENELE ADRIANEI



fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

eu chiar m-am gindit ca ,chiar daca au facut in familie puteau sa ne spuna macar bai ne pare rau dar nu putem sa va invitam din n motiv,avind in vedere ca ne cunoastem de peste 11 ani mi se parea totusi normal sa ne spuna cred ca atita lucru meritam si noi.

va multumesc pt incurajari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

eu nu mai comentez asta, am trecut prin tot ce inseamna si atit!
gasim alti prieteni buni!nu va faceti griji!
]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Sigur o sa gasesti o gramada de prieteni aici.Nu merita sa iti bati capul cu asta, sunt lucruri mai importante in viata.
O duminica frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora35 spune:

fetele va multumesc pt intelegere dar va dati seama ca ma gindesc oare am gresit noi undeva sau ei s-au schimbat sau asa erau si noi nu am vazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

E simpu.Nu ti-au fost chiar atat de prieteni pe cat i-ai crezut tu si acum si-au aratat adevarata fata.
Nu mai fii trista si nu te invinovatii cu nimic.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

nu te mai stresa teodora. daca erau prieteni adevarati v-ar fi spus daca le-ati fi gresit cu ceva si nu ar fi disparut pur si simplu. probabil ca pentru ei ati fost o relatie comoda de ani de zile pentru care ei nu au depus nici un efort iar cand a aparut ceva mai interesant v-au dat la o parte pentru simplul motiv ca nu mai aveau nevoie de voi. Daca te doare chiar atat de tare ce s-a intamplat eu zic sa le dai un telefon si sa-i intrebi verde in fata de ce nu s-au obosit macar sa va spuna de party. si nu te lasa aburita de scuze ieftine.

michelle7

Mergi la inceput