din pacate barbatul meu (zice ca) gandeste...

din pacate barbatul meu (zice ca) gandeste... | Autor: anamaria

Link direct la acest mesaj

Ei, stati putin, mai si gandeste el, din cand in cand, si recunosc ca eu sunt de felul meu cam distrata, mai ales ca am inceput serviciul si de atunci nu-mi mai gasesc locul si odihna si ganmdurile! Spuneam ca sunt in perioada de acomodare, dar cam cat ar fi normal sa dureze???
Si zilnic uit cate ceva, sau fac cate ceva gresit, dupa ce stau si ma gandesc linistita (cand si daca ma linistesc!) imi dau seama ca am gresit, insa el, care GANDESTE, ma tot cearta mereu, de parca el nu greseste niciodata... iar eu tot timpul! Oare e corect sa ma simt putin "hartuita" din cauza asta?
Sau poate greseala e tot a mea, ca atunci cand il prind cu mata in sac, nu fac si eu asa de mare caz, poate uneori nici nu zic nimic, ca vreau doar sa fie liniste si intelegere?!

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinaw spune:

Draga Anamaria,

Nu iti face griji nici pentru faptul ca tu uiti si faci greseli (e inevitabil), nici pentru faptul ca sotul tau se pare ca nu intelege ca tu gresesti. Sa stii ca si pentru el e aproape la fel. Si la el schimbarile sint mari si are si el neovie de o perioada de acomodare. E nevoie de timp ca lucrurile sa se aseze in fagasul lor. Si tu si el trebuie sa intelegeti asta.

Multa rabdare iti oresc
Tina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danac spune:

Si pe mine ma enerveaza cumplit cand ma critica,dar eu ma gandesc ca sant si intr-o perioada in care nu am prea multa incredere in mine si poate de aia ma enerveaza asa rau cand imi zice ceva...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana spune:

Nu iti mai face atitea griji, eu una nu cred ca te critica cu rautate. Probabil si lui ii este greu. Nici nu cred ca trebuie sa faci mare "tam-tam" cind greseste, cred ca noi femeile sintem un pic mai intelegatoare. Asa ca nu iti mai face inca o grija in plus, cred ca ai destule. Iti doresc multa rabdare si vei vedea ca totul va fi bine.


Mergi la inceput