Club Colectionari

Club Colectionari | Autor: Jocelyn

Link direct la acest mesaj

Pana acum nu am vazut un asemenea club pe-aici, daca este sper sa-l gasesc si o sa postez acolo.

M-am gandit ca mai sunt si altii care colectioneaza diverse lucruri sau cel putin au fost colectionari cand erau copii. Ce ati colectionat, ce mai aveti din fostele colectii, ce colectionati acum? Poate putem face si schimb

Eu colectionez scoici mititele si pietricele deosebite (am si cateva semipretioase), servetele, monezi, etichete de haine (nu pe toate ), cartele telefonice... in copilarie am colectionat timbre (aveam f multe, acum mi-a ramas doar un clasor) si bineinteles surprize de la gumele de mestecat.

Voi?

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Nimeni nu e interesat?
Nu colectionati nimic nimic?

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Si eu in copilarie colectionam timbre,faceam schimb cu prietenii...aveam o colectie serioasa,acum nu le mai am,le-am donat unor copii.
Acum am o colectie de reviste Mami,cu 2 copii,am fost interesata de sfaturi...Dar cred ca am sa scap si de acestea,este cineva interesat?

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Cand aveam cam 10 ani am descoperit in pod la bunici o sacosa PLINA cu vederi pe care le colectionase mama mea in adolescenta. Cred ca erau in jur de 100.

De atunci m`am pus pe treaba... acum numarul lor se situeaza probabil undeva pe la 3000, oricum am renuntat de mult sa le mai numar.

Le tin in 2 cutii: una e cu vederi din Ro,cu vederile asezate in plicuri mari, cate unul pentru fiecare judet; a doua e cu vederi din strainatate, iarasi in plicuri individuale, pentru fiecare tara.

Desi am renuntat la a aduna vederi cu orice ocazie, e dragut ca fosti colegi de generala, liceu, faculta nu au uitat de pasiunea mea si de cate ori pleaca "in deplasare" imi trimit sau imi aduc cate o vedere

Si nu ma lasa sufetul sa ma despart de ele..... chiar daca aduna al naibii de mult praf!

PS Mai am si o cutie de la STR8 pliiiiina cu banutzi din toate colurile lumii....

Mergi la inceput