ce tip de cereale imi recomandati?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florys spune:

Milupa 7 cereale si Bleddine sint cele mai bune... Mai sint si Cerelac, Nestle, Herro....dar eu nu le-am incercat fiindca printesa mea le-a preferat din prima pe Milupa si Bleddine.

Succes la cumparaturi!

Florentina"Sanatate ca-i mai buna decit toate!
Albumul:
"http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=48&cid=473

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Dianei ii plac cel mai mult cerealele Bebelac cele cu lapte , mai ales orez si caise sau orez si zmeura.
restul pe care le-am incercat i-au placut putin sau deloc.

Dana si Diana-Maria http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Bune la gust mie mi se par cele cu iaurt si fructe Milubrei.
Pentru inceput eu cred ca, daca vrei numai sa-i faci laptele mai gros pentru noapte, ar fi bine sa folosesti numai praful de orez care este produs de toate firmele. Orezul nu da alergii.
Cerealele de la Nestle mie mi se par dulci si imbacsite la gust.
In general cerealele cu iaurt sunt mai pufoase si au un gust aerisit (sunt ca frisca in comparatie cu crema la o prajitura).
Eu amestec cerealele (dupa ce le-am preparat) cu Danonino si mancarica are un gust deosebit.
Trebuie sa fii atenta ca pe cutii scrie de la ce varsta se pot da cerealele respective. Criteriul impartirii pe varste este existenta in cerealele respective a unor bucatele de fructe mai mari care ar trebui sa fie amestecate de copil.

Daniela, mamica de Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Din experientza pot sa zic ca de pe piatza romaneasca cele mai bune sunt cele de la Milupa-Milubrei-recomandate si de institutul de ocrotirea mamei si copilului. Bineintzeles ca ceea ce prefera micutzul este cel mai bun. Raducu mananca Milubrei cu 7 cereale.
Pupici,

Mamica lui Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Noi am inceput cu cele de la Milupa ,orez cu banane, la 4 luni, cind dorea. Am mai incercat cu orez ( simplu ) de la Nestle, orez cu trei fructe, grau cu trei fructe ( de la 6 luni). Nu-i dau prea des ca deja papa mincarica si pediatra a zis nu mai mult de trei masuri pe zi, diversificarea am inceput-o de la 6 luni.
Copilul in final va hotari ce-i place si nu va tine seama de buzunarul tau.

Petruta & bb Mihai

Mergi la inceput