"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!(2)

"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!(2) | Autor: gabriela hogas

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank">partea 1

quote:
Oameni buni,

Stiti deja multi dintre voi cate minuni s-au facut cu ajutorul vostru si stiti deja cati parinti fericiti isi pot tine astazi copiii in brate datorita voua. Si eu sunt una dintre acesti parinti si va port in rugaciuni mereu.

Din pacate sunt si alti copii aflati in suferinta care ne cer ajutorul, care vor sa traiasca, dar o nu pot face fara ajutorul nostru.

Dantje (care a gazduit teledonul european pentru Bella si pentru Toni) este iar alaturi de acesti copii in suferinta si este de acord sa gazduiasca si alte teledoane daca este nevoie. Si atunci ma gandesc, sa fie oare imposibil sa punem intr-un plic cate 5 euro sa zicem saptamanal sau lunar (sau cat si cand vreti voi), sa ii trimitem la Dantje, pentru a salva o viata de om, pentru a face o fapta binecuvantata de Dumnezeu?
Puteti mentiona pentru cine vreti sa fie donatia si Dantje o sa tina o evidenta stricta cu fiecare cat a dat si pentru cine a dat si va actualiza la acest subiect donatiile facute.

Stiu, multi veti zice, of, alt teledon, e prea mult, alti bani, n-avem ... alt caz disperat care nu are un prognostic f roz, dar eu va intreb: cat inseamna 5 euro pus intr-un plic ? cat inseamna sa speri ? cat inseamna sa intinzi o mana de ajutor unui copil plin de durere care are speranta ca se va face bine ? cine suntem noi sa decidem cine se va face bine si cine nu ? noi putem doar sa intindem o mana de ajutor pe care cei aflati in suferinta o asteapta cu sufletul plin de lacrimi, de durere, dar in acelasi timp plin de speranta ca cineva ca voi le va fi alaturi.

Va spun sincer, initial am vrut sa deschid un teledon pentru un singur caz, iar apoi m-am gandit, de ce sa nu intre acest teledon in viata noastra a tuturor ca o obisnuinta, ca si cum ai cumpara in fiecare zi paine, numai ca aceasta rutina poate face minuni, poate aduce impliniri nebanuite si poate salva viata unui om si pe langa a lui si pe cea a familiei lui, pentru ca daca un copil moare, o data cu el mor si parintii si bunicii si timpul nu mai poate fi intors iar suferinta nu se va sterge niciodata.

Nu vreau sa lungesc vorba, nu vreau sa va conving de ceva ce stiti deja, ca fara voi nu se poate.

5 euro poate salva o viata de om ! eu cred ca putem sa donam nu o data ci de fiecare data, pentru ca de fiecare data este vorba de o alta viata si niciodata nu stii cine va urma.

As vrea sa incep prin a va supune atentiei un caz foarte dureros. Marius Claudiu nu poate trai fara noi.
Va rog dati-i o sansa si lui. Povestea lui aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52155&whichpage=1

Exista Marius Claudiu, care are nevoie de noi si care asteapta o veste buna de la noi, exista Nicoleta, o fata foarte frumoasa de 17 ani, care desi a fost operata este iar incercata avand metastaze la plamani si este in spital in Italia nemaiavand nici un ban. Povestea ei o gasiti aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58140&whichpage=2

Va multumesc anticipat si sper sa citesc aici ca oamenii tin la viata copiilor, ca oamenii nu isi pierd speranta !!

Decizia va apartine si va doresc multa sanatate si putere in continuare sa ii ajutati si pe cei care nu se pot ajuta singuri !

Doamne ajuta !
Gabriela Hogas


TOTAL TELEDON DE SUFLET 10.11.2005 (echivalenti in euro)
Multumim membrilor teledonului de suflet!
pt Claudiu: confirmati 163 euro, promisi 43 euro
pt Nicoleta: confirmati 37 euro, promisi 53 euro
pt urgente: confirmati 108 euro, promisi 122 euro
Total general: confirmati 308 euro, promisi 218 euro

Multumim si va asteptam la teledonul de suflet in numar cat mai mare !
Doar impreuna putem reusi !



cont bancar deschis special pentru teledon
Titular cont: Cojocariu Anca Maria (sora mea) (ID DC: Matusa lui Mihaita)
Banca Comerciala Romana Iasi
numerele de cont sunt:
RO89RNCB3200000641430001 RON
RO62RNCB3200000641430002 EUR
RO35RNCB3200000641430003 USD



SITUATIE DETALIATA "TELEDON DE SUFLET" la data de 10.11.2005

PENTRU LUNA OCTOMBRIE 2005

"Teledon" Romania
persoana contact: LiliaToma (pt Buc) 0726398160
persoana contact: Mihaela (ID DC maria2mami)(pt Buc) 0722.607.564
pentru Iasi prin mandat postal (adresa pe PM)

06.10.2005
Anda141 - 18 RON - confirmati
07.10.2005
Aurelia1278 - 50 RON (pt Nicoleta) - confirmati
Roxana Biholar - ? RON - promisi
Natasa - 20 RON (pt Claudiu) - confirmati
Boeru - 12 RON - confirmati
Amaya - 18 RON - promisi
08.10.2005
Lavi - ? RON - promisi
13.10.2005
Camelia72 - 20 euro (pt Claudiu) - confirmati
26.10.2005
Ina32 - 50 RON - confirmati
IrinaG - 30 RON (pt Claudiu) - confirmati
elevi IrinaG - 152 RON (pt Claudiu) - confirmati
Andreeabanica - 50 RON - confirmati
28.10.2005
Arhistefy - 20 RON (pt Claudiu) - confirmati
Danilamonica - 5 euro - promisi
29.10.2005
Anonim - 50 RON - confirmati
30.10.2005
Anonim - 35 RON - confirmati

"Teledon" restul lumii
persoana contact: Dantje (Olanda)
persoana contact: Elenalove27 (SUA)

06.10.2005
Elenalove27 (SUA) - 5 euro - promisi
Iren (Elvetia) - 20 franci elvetieni (pt Nicoleta) - confirmati
Danyce (Olanda) - ? euro - promisi
07.10.2005
Anonim (Spania) - 50 Euro (pt Claudiu) - confirmati
09.10.2005
Danangie & colegi (Italia) - 30 euro (pt Nicoleta) - promisi
13.10.2005
Albaiulia (Canada) - ? euro - promisi
14.10.2005
Lena(Olanda) - 20 Euro - confirmati
20.10.2005
Cricor (Canada) - 30 cad (pt Claudiu) - confirmati
26.10.2005
Helbi (Germania) - 10 euro (pt Claudiu si Nicoleta) - confirmati
Bombonicaaaa (SUA) - 20 USD (pt Claudiu si Nicoleta) - confirmati
Dream (Irlanda) - 10 euro - confirmati
prietena Dream (Irlanda) - 5 euro - confirmati
28.10.2005
Motanik (Anglia) - 5 Lire - confirmati
Dantje(Olanda) - 10 Euro (pt Claudiu si Nicoleta) - confirmati
29.10.2005
RodicaOsoian (SUA) - ? Euro - promisi
Lucia_cs (SUA) - 30 usd (pt Claudiu si Nicoleta) - confirmati




PENTRU LUNA NOIEMBRIE 2005

"Teledon" Romania
persoana contact: LiliaToma (pt Buc) 0726398160
persoana contact: Mihaela (ID DC maria2mami)(pt Buc) 0722.607.564
pentru Iasi prin mandat postal (adresa pe PM)

02.11.2005
Maurice - 10 euro - confirmati
Codruta_grg - 20 RON - promisi
Mammy2706 - 20 RON - promisi
04.11.2005
Miflore - 40 RON (pt Claudiu si Nicoleta) - promisi
05.11.2005
Andreea_14 - ? RON - promisi
Anduta78 - 20 RON - confirmati
07.11.2005
Anette123 - 10 euro (pentru Claudiu si Nicoleta) - promisi
Anuc - 18 RON - promisi
Mihairi - 5 euro - promisi
Andrutza - 5-10 euro - promisi
Anca L - 20 euro (pentru Claudiu si Nicoleta) - promisi
Andruska - 5 euro - promisi
Alipiticot - ? RON - promisi
Alina023 - ? RON - promisi
08.11.2005
Laura Radulescu - 20 RON - promisi
Camelia72 - 20 euro (pt Claudiu) - promisi

"Teledon" restul lumii
[b]persoana contact: Dantje (Olanda)

[b]persoana contact: Elenalove27 (SUA)


03.11.2005
anonim (Irlanda) - [b]? euro
- promisi
08.11.2005
Dream (Irlanda) - [b]5 euro
- promisi




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

O sa mai ajut de cate ori voi putea!
Bravo voua si multa sanatate!
Maria si mami Mihaela!
Gabriela!
Camelia72!
tuturor!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_14 spune:

Draga Gabriela,am primit mesajul tau si sunt si eu de acord sa pun ceva pe luna la fel zic si eu ca nu o sa fie o suma exacta pe luna dar o sa fie aproape in fiecare luna pana cand nu o sa mai fie nevoi.Eu in momentul de fata ma aflu in Bucuresti ptr. niste treburi personale in cursul zilei de mane ajung la Suceava,dar te rog sa imi mai trimiti te rog un mail sa im spui exact ce,cum si cand trebuie sa pun banii si unde mailul meu este andreea_claudia14@yahoo.com.Nu am avut timp sa citesc tot ceea ce ai scris fiindca sunt foarte ocupata si am si eu 2 copii iar cu timpul stau foarte prost.Asa ca te rog sa imi trimiti prin mailul meu toate datele unde trebuie sa trimit un cont si pe ce data in fiecare luna si sigur ca te ajutam cei care putem,iar cei care nu cred asta e,e treaba lor.Nu comentez.Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduta78 spune:

Va felicit si eu.E mare lucru sa fi om.
O sa depun si eu in cont luni sau marti niste banuti si sanatate multa tuturor.
Va pup- o viitoare mamica

Andu s-a marita cu cel mai bun si vor avea un baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

buna
Dantje, ti-am trimis aseara un email ,nu stiu daca lai primit.te rog poti sa imi spui cum pot sa ajung la contul tau de PayPal?,sau trebuie sa am cevca numar de cont?imi amintesc ca data trecuta nu am avut.
mersi mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Buna dragelor,am intrat pe ultima suta de metri cum se zice!

Am primit pliculet de la Lucia cu banuti pentru Marius Claudiu($15), Nicoleta($15), Mariuca($15) (si pentru mama mea($15)).Lucia Multumesc din tot sufletul.

Bombonica, am primit si pliculetul de la tine cu banuti pentru Marius Claudiu ($10)si Nicoleta.($10)Multumesc mult.








www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Multumesc Oana

Prieteni dragi, bine v-am regasit la capitolul 2 al teledonului de suflet !!!

Haideti, ca eu sunt pusa pe treaba. Claudiu este la reanimare si trebuie sa ii dam motive puternice sa isi revina, trebuie sa il ajutam sa ajunga la Kiev dupa ce iese din spital. Mama lui se lupta pentru viata lui si ne roaga din suflet sa nu o lasam !!!!

Vreau sa multumesc noilor membri ai teledonului de suflet
miflore
andreea_14
anduta78
lucia_cs
bombonicaaaa
inimioasa din Irlanda

Daca am uitat pe cineva imi cer iertare, dar cu siguranta va veti regasi printre mesajele mele viitoare. Nu uit pe nimeni

Doamne ajuta !
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

quote:
Originally posted by Elenalove27

Buna dragelor,am intrat pe ultima suta de metri cum se zice!

Am primit pliculet de la Lucia cu banuti pentru Marius Claudiu($15), Nicoleta($15), Mariuca($15) (si pentru mama mea($15)).Lucia Multumesc din tot sufletul.

Bombonica, am primit si pliculetul de la tine cu banuti pentru Marius Claudiu ($10)si Nicoleta.($10)Multumesc mult.








www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi





Elena, multumesc din suflet pentru ajutor
Am sa iau legatura cu Rozi, sper cel tarziu maine, ca sa imi confirme daca vrea sa ia si banutii pentru teledon.

Drum bun spre casa !!

Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Maria2mami a scris:

Multumim din sufletele bebe mic Ana si mami Mihaela .
Sanatate multa !

Si eu vreau sa le multumesc .... insa ce scriu pe situatia de pe prima pagina ?

Andreea_14, sunt franta in seara asta, iti trimit maine email cu tot ce mi-ai cerut. Iarta-mi intarzierea

Doamne ajuta !
Gabriela




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Rodica n-am primit nici un email,din cate stiu eu trebuie sa ai doar adresa de mail:danaready(at)yahoo.com.Mai sunt bani pe drum de la o doamna cu suflet mare din Irlanda.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Lucia ,Bombonica ,multumim din suflet!
Oana ,multumim mult!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput