Clipe din trairile sufletelor noastre ...

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Craciun fericit,fetelor!
Si.....sa-l asteptam pe Mos Craciun,poate ne aduce sufletul pereche!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Craciun fericit !
Brenda, bine ca ai aparut, ti-am simtit lipsa.

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta.....ce-ti aduse Mosu'?
Scrie-ne!
Cu Kuki ma vazui pe mess,te asteptam si pe tine!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:



Buna seara fetelor!
Pai mie mosul in primul rand mi-a adus linistea sufleteasca de care aveam atata nevoiesi mi-a mai adus ceva de imbracat ca de cand cu asta mica mai mult pe ea si pe Dragos i-a cam imbracat.Si avand in vedere ca pe 30 ian voi incepe serviciul aveam nevoie sa-mi reinnoiesc garderoba tinand cont si de faptul ca in urma sarcinii am depus 25 kg care nu se dau jos de pe mine nicicum-dar colegele mele m-au incurajat ca de inndata ce voi reveni la servici kilogramele se vor topi singure.
In rest ce pot sa va mai spun ca la mijlocul lui ianuarie va fi gata si corsetul lui Dragos si merge de 3 ori pe saptam la gimnastica medicala iar cu cealalta problema a lui cu psihologul de bine ce o mai adusesem pe linia de plutire si era mai bine iar era sa-l pierd pe Dragos intr-o criza de-a lui.Mai concret mult "iubitul lui tata" pt prima data in cei 13 ani ai lui Dragos nu a binevoit nici macar sa stea de vorba cu el dar sa-i mai dea si un cadou acolo ceva!Ma rog Dragos a suferit ca totusi l-a sunat el pe taicasu sa-i ureze sarbatori fericite si el l-a expediat f rapid si sec.Sincer sa spun nici nu stiu sa ma bucur sau nu caci ma gandesc ca poate asa isi va da Dragos singur seama ce fel de "om"este taicasu.In fine asta e.
Si mi s-a mai intamplat ceva bun in sensul ca Dragos s-a apropiat din ce in ce mai mult de actualul meu sot si reciproca e valabila!
Cam asta am avut de povestit si chiar daca nu prea scriu prea des va urmaresc zilnic,apropo KUKI dar n-ai gusturi rele la capitolu barbati celebri(urmaresc cu interes subiectul si-mi clatesc si eu ochii cu ce vad acolo).
Pa v-am pupacit si mai vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta,mare grija....e o zona sensibila cea cu baiatul.
Kuki,pe unde umbli mama?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ha, ha, ha, hai ca m-am inveselit, cat eram de suparata. Mai Cicuta, deci dupa ce ca esti berbeaca (ca mine si ca Brenda), dupa ce ca ai fost si tu mamica singura (ca mine si ca Brenda) mai esti si supraponderala....exact ca mine si ca Brenda ! Uite ca cine se aseamana, se aduna, intr-un fel sau altul !
Io despre ale mele nu mai comentez ca m-apuca iar plansul si abia m-am oprit. Ce sa zic, imi dau seama cat de durerosa poate fi pentru Dragos atitudinea tatalui lui, caci el de acolo asteapta dragoste si oricat ai spera tu sa-si dea seama ce fel de om este, in sufletelul lui tot tatal lui va ramane si tot va astepta un semn ca il iubeste. Ma uit la al meu, ce daca stie ce fel de om e taica-su, ce daca cum apare cate una, uita de copil cu lunile, cand il suna totusi e cel mai fericit copil. Ba chiar taica-su are si o aura de erou, naiba stie de ce ! Mi-e ciuda de mor, dar...ma prefac cu succes.

Hai ca ma duc sa fac maioneza, va pup

Pa

http://community.webshots.com/user/miuiuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:



Bun gasit in noul an!Sper din toata inima ca acest an sa fie mai bun pt toata lumea !
Ce mai faceti voi fetelor?Cum ati petrecut de revelion?Eu am stat acasa impreuna cu familia.Si cred ca am imbatranit ca nu ma mai incanta acest eveniment(poate daca eram undeva intr-o statiune la munte cu multa zapada sau ,in cel mai rau caz pe undeva....la Paris,eram mai incantata).
Si mai Kuki mama lasa ca m-am uitat io la pozele tale esti o super gagica-scuzati exprimarea.Nu stiu daca te-ai uitat tu la fotografiile mele ,mai ales alea mai recente unde arat ca o super balena!
Hai ca va pupacesc si vb mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cicuta, stai linistita ca si eu dupa nastere am luat 20 kg si nici nu stiu cum de le-am dat jos. Oricum, astea se topesc in timp...asa ca mai asteapta nitel ca se rezolva. Stii cum se spune "dureaza 9 luni sa devii mama si mai bine de un an sa redevii femeie"
Io am inceput serviciul si tare nu-mi place trezitul de dimineata....uffff

http://community.webshots.com/user/miuiuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxane spune:

La multi ani!
Va doresc (si-mi doresc) un an cu multa liniste sufleteasca, sanatate pentru voi si puiutii vostrii si numai realizari.

Roxane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaioara spune:

quote:
Originally posted by emy2001

pentru LORENA DE LA EMY20001

TU SPUI CA AR TREBUII SA NE APROPRIEM DE DUMNEZEU.EU SI CU FOSTUL MEU SOT MERGEAM IN FIECARE DUMINICA LA BISERICA SI UNA FACEA ACOLO SI ALTA ACASA.NICI NU-TI DADEAI SEAMA CE FATA AFISA PE STRADA CIND TOATA LUMEA II DADEA LUI DREPTATE SI ERA CEL "MAI BUN " IN OCHII LUMII IAR IN CASA ERAU CERTURI SI SCANDALURI.ERA FATA OPUSA A LUI PT CA,CAZUSE INTR-UN BIGOTISM DE TREBUIA SA TRAIM PRECUM IN BIBLIE.
NU AVEAM VOIE SA MA UIT LA TV DECIT LA CE VROIA EL,NU PUTEAM SA MA IMBRAC DECIT CU CE VROIA EL SI CITE SI MAI CITE.
ASA CA TREABA CU DUMNEZEU E RELATIVA.
VA PUP PE TOATE





Nu treaba cu Dumnezeu e relativa, ci treaba cu cei ce il folosesc drept scuza pentru ingustimea mintii lor si intunericul inimii....


Insasi inchizitia s-a folosit de numele lui Dumnezeu pentru a ucide oameni...

Mergi la inceput