CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Gata Silviu, te-am notat si pe tine..sorry

de aceea am tot insistat sa imi scrieti pe forum si nu in privat ...uit ca-s batranaaaaaaaaaa

aoleo..am vazut site-ul cu Craciunul..e supper frumos....mai e putin de lucrat dar in maxim 2 zile e ok

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Draga Gabi(pash)dorinta mea de a ajuta nu consta in a lua doar o ciocolata.Voiam sa fac pachetele cu ce ar fi fost nevoie pt 2 copilasi,inainte de a pune tu lista,eu ma cam gandisem cam ce anume le-ar trebui(dupa parerea mea).Si in functie de nevoile lor as fi dorit sa iau cam ce-ar contine 2 cadouri pt 2 copilasi.Acum Oana a zis ca nu se face cu pachete si ca nu e corect ca unu sa primeasca ceva si altu altceva asa ca am renuntat la idee.Si mai donam ceva jucarii,beteala,globutele.
Asa ca pe langa pachetele alea..as fi vrut sa mai pun si dulciuri sau portocale(asta pt ca toti copii ar fi primit)si sa trimit bani pt a le lua de acolo,ca n-ar fi avut rost sa le trimit prin posta.E foarte tarziu si am avut o zi mai aiurea asa ca nu stiu daca ma fac inteleasa bine.
Bun..si acum ceva concret ,donez beteala si globulete-daca este nevoie,donez ceva jucarioare si donez si 30ron.(insa la sf.lunii,acum pe moment nu am bani delok)Si mai pot dona si CD-uri/DVD-uri cu desene si colinde.
Eu nu sunt mamica,deci nu am hainute sau chestii de copii ca sa pot dona.Insa aspir la titlu.
In speranta ca m-am facut cat de cat inteleasa,ca-s cam nauca de cap la ora asta,te pup si te rog sa-mi spui daca e ok ce donez eu.
O sa vad poate intre timp mai cumpar o sosetuta/un maieu ceva si mai donez.
Si daca e ok cu ce donez eu as dori o adresa ceva sa le trimit,pt ca precum spuneam m-am mutat din Buc.si nu cred ca ajung curand pe acolo.
Noapte buna si pupici.


Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61071&whichpage=1" target="_blank">Craciun de vis pentru copiii dintr-un orfelinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna
Gabi,ti-am trimis un Pm dar nimic,astept in continuare un semn de la tine,sa stiu ce am de facut.Le-am adus special pt tine .
Si eu dau 5 RON,macar atit sa fac si eu pt acesti copii.Daca ai mei copii au avut un ,,Mos Craciun sarac '' macar altii sa se bucure de aceasta sarbatoare. Cui ii dau banutii?


nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Dragele mele, saptamana viitoare pot si eu sa dau 50 RON (500.000 lei vechi). Voi lua luni legatura cu voi sa vedem cum va parvin cel mai usor banii.

Sunteti extraordinare si va multumesc ca existati


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Eu mai dau si hainute si cumpar beteala si alte ornamente pt bradut. Si banuti, dar inca nu stiu cat, de-aia n-am zis nimik, pt ca acum nu am. Dar cand voi avea va voi anunta.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

M-am intalnit cu TERRY in dimineata asta si mi-a dat 100 ron pentru copii. deci Pasho trece-o la achitate.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

buna fetelor,

eu donez 300RON pentru pachetele acestor copilashi;

eu pot sa va ajut cu transport cumparaturi in aria Bucurestiului, dar depinde si de programul meu de serviciu, asa ca daca exista ceva urgent puteti sa-mi dati PM si va raspund daca da sau ba;

camera de impachetat - am vorbit si din pacate nu se poate la bunica, dar parca se oferise alta fata, Anca tu ?



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Da, in principiu a ramas la mine cu impachetatul.
Am luat azi 5 bucati beteala, 5 caciuli de Mos si un set de fundite rosii de pus in bradut.
Va tin la curent cu tot ce mai adaug.Mai e o luna intreaga pana atunci.Cum imi mai pica niste banuti in mana, mai iau cate ceva pt copilasi...
Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


dragele mele, imi cer scuze pentru eventuale mici greseli.-....va rog sa verificati si sa vedeti daca modificarile sunt conform ofertei voastre, pentru care va multumesc anticipat

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaf spune:

buna, sunt madalina si sunt nou venita in acest forum.
am o fetita de 2 anisori, maria care este minunea noastra fara de care viata nu ar acea nici un sens. cand nu este acasa, adica atunci cand castiga o excursie la bunici, respectiv in fiecare week-end, si eu si tati suntem ca 2 rate fara cap, e super liniste in casa si abia asteptam duminica sa mergem sa o luam.
acum ca am facut o scurta prezentare, vreau sa va spun ca am auzit de campania voastra- craciun de vis- si as dorii sa fiu si eu un mic participant, macar asa magia sarbatorilor de iarna mi se va parea si mai de bunul Dumnezeu, ca macar acum sa fim si noi mai buni si mai darnici cu cei din jur.
deci vom contribui si noi cu banuti, cu hainute, jucarii, orice pentru a aduce face sa zambeasca un biet suflet uitat. Am dat mobilizarea generala intre toate prietenele mele sa dea "tot" ce au.
Sa stiti ca sunt mandra ca sunt mamica si ca fac parte din acest forum, aceasta familie. cu drag, mada, maria si nik

Mergi la inceput