Suceava (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Eveline ai ajuns inaintea mea. eu sunt cu amandoua fetele si trebuie sa fiu cu ochii pe ele ca se mai iau la harta, Daria sta numai sa urce scarile si m-am apucat si de facut o praji cu mere.
Afara am iesit ieri cu Daria, am imbracat-o bine. Adevarul ca acum mi-e mai greu sa ies ca trebuie sa o imbrac si pe strazile noastre necuratate cand dau de zapada imping la carut de parca e plug.
Poate maine seara o duc pe Ana in centru la brad ca am inteles ca se aprind beculetele maine seara.
Numai bine si sper sa animam topicul asta. Trebuie sa o chemam si pe Cassandra.



Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Eveline tu la ce pediatru mergi cu Bianca? Eu merg la dr Spanu si chiar azi trebuie sa ii fac o vizita.



Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Carmen, pe Bianca am inscris-o la Dr. Danciu, la dispensarul de langa fosta cofetarie Aschiuta (fata in fata cu Hotel Bucovina)...si vreau sa spun ca sunt f. multumita pana acum. M-a chemat lunar la control, daca nu mergeam (de fapt bianca nu avea nimic si nu vedeam de ce sa merg), ma suna sa ma cheme, intotdeauna am discutat de alimentatie si comportament...ce sa-i cer mai mult? Deasemenea vaccinurile au fost la timp...o singura data a avut rosu in gat si a tratat-o in 4-5 zile.
Bianca in schimb a facut o gastroenterocolita virala crunta prin august, si dr. ei era in concediu...asa ca la sfatul unor cunoscuti am dus-o la dr. particular (mai sus de fosta casa a pionierilor, de la Modern in sus....imi scapa acum numele dr), insa dupa o sapt. de tratament la indicatiile ei a ajuns saraca biancuta in spital la reanimare, inconstienta si cu deshidratare de 10%...daca mai intarziam jumatate de zi, nu stiu ce patea...in fine, no comments. Asa ca am ramas la dr. meu de la dispensar cu indicatia ca daca mai am nevoie vreodata de ea si e in concediu sa o sun...

Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Mai sus de casa poineirlor cred ca e dr Ignatescu.
Imi pare rau de episodul cu spitalul, stiu ca nu e usor, am trecut si eu pe aici dar cu Ana cand Daria avea 10 zile.


Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Da Carmen, de ea era vorba...in sfarsit....tu ce mai faci, cum sunt fetele? Ce a mai spus dr.?

Eu am avut azi un examen si vreo 8 ore de curs si sa-ti spun drept sunt cam buimaca....doar DC ce ma mai scoate din starea asta....caci afara e destul de frigut pt plimbarica...

Te pup si astept vesti...sper sa ne intalnim intr-o buna si calduroasa zi!

Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Hei fetelor, da stiu ca sunteti tare ocupate!
Mai ziceti si voi pe unde va mai distrati, ce mai faceti, ce o sa faceti frumos de sarbatori...retete ceva.
Sa mai iesim un pic din problemele cotidiene....si un zambet e de ajuns!
Numai bine!


Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Ce retete Eveline, crezi ca am timp cu mandrele sa ma intrec in prajituri? Fac si eu ce pot si sper sa fie bine.Nici cu curatenia nu ma obosesc sa intorc casa invers ca la Craciun oi fi prea obosita si nu ma pot bucura de sarbatoare.
Ref la Oraselul Copiilor: am vazut ca este in parcul de la universitate ca am trecut azi pe acolo cu masina, pare frumos de la distanta.


Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Am fost si eu aseara prin parc pe la universitate si am vazut oraselul....pe mine nu m-a impresionat, pe asta mica nici atat...cred ca e totusi prea mica, oraselul ala se adreseaza copilasilor mai mari decat a mea. Si animalutele alea pe care se pun copii si se dau uta sunt atat de reci, de neimaginat, sunt de metal....de fapt nici nu stiu ce as vrea, doar e iarna, normal ca sunt reci....
In drum spre casa am gasit alt "Orasel"....in curtea Liceului de Informatica....initial am crezut ca au facut si ei, cei de la liceu, un brad si au pus luminite sa fie asa, in spiritul craciunului....dar apoi am vazut mare scris pe poarta:"Oraselul copiilor"...daca mai ies cu Bia probabil acolo am sa merg, e mai aproape pt mine decat cel de la universitate.
In rest toate cele bune, va uram Sarbatori fericite!



Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Craciun fericit si Domnul sa va aduca in casa fericire, pace si numai impliniri!

Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei (inclusiv petrecere 1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

Ioanabomboana va saluta, mamici cu burtici si/sau pitici.... mai puteti ? ati terminat pregatirile pentru Revelion ? eu anul asta sint o rasfatata, bebele din burtica m-a facut privilegiata, viitorul tatic, viitoarea bunica si viitoarea matusica nu ma lasa sa ma agit prea mult prin casa.. noroc ca n-au nimic impotriva sa ma inchid in bucatarie si sa le pregatesc bunatati :)
LA MULTI ANI frumosi si sanatosi tuturor, mari si mici, si un 2006 mai bun !
Va pup !

Mergi la inceput