Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua si de la noi - o zi agitata astazi, cu treaba multa si cu sedinte (cit le urasc!!!!).

Piticul e tot mucios, dar parca mai putin - oare sa fie oscillococcinum-ul asta "de vina" pentru ameliorare? In fine, ma bucur si pentru asta pentru ca macar nu mai sufera atit din cauza nasului.

Aseara am observat ca primul canin a reusit sa sparga gingia - deci al 11-lea dinte e pe drum (are de fapt 8 dinti si 2 masele), al doilea se pregateste si el (gingia e umflata si se intrevede un coltisor alb).

Tot aseara mi-a facut si o boacana - l-am lasat prin casa (se plimba in 4 labe) si m-am dus pe balcon sa intind rufele. El statea si se uita la mine sa vada ce fac, asa ca nu l-am bagat in seama si nu am observat ca a plecat de linga mine. La un moment dat: liniste mare... Ma duc sa vad unde este si il gasesc in sufragerie linga yucca, unde mesteca tacticos o mina de pamint.... Nu va zic cum era la gura - negru de pamint! L-am luat pe sus sa-l spal, dar evident ca nu am reusit sa-i scot tot pamintul din gura... M-am tot gindit daca i se face rau sau nu, la cite pesticide sunt in pamintul de flori... sper totusi sa nu faca nimic, ca asta mi-ar mai lipsi!

Simona, si eu ii dau lui Stefan Vit C - cite 10 zile pe luna, jumatate de fiola (adica 2,5 ml) pe zi.

Alexa, nu stiu de ce spui ca nu ia bine in greutate - Stefan la 1 an avea 77 cm si 9,4 kg - o sa ma duc vinerea asta sa-l cintaresc/masor din nou sa vad cum a mai evoluat. Cit despre programul de masa - uite-l:
7:30 - 230 ml lapte + 2 masuri cereale
13:00 - un polonic supa/ciorba si felul II - legume cu peste/carne/ou/ficat
18:00 - un iaurt simplu
20:30 - un borcan piure fructe
22:00 - 100 ml lapte sau orez cu lapte sau cereale cu lapte

In rest, cam o canutza de apa pe zi, citiva pufuleti sau 1 biscuite, uneori o felie de piine cu almette; suc de fructe nu a baut niciodata si nici nu vrea.

Hai ca m-am intins destul la vorba...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

am uitat sa urez sanatate puilor bolnavi!
mey, la noi e chiar rece, mai ales seara, iar caciula cu pricina are blana ca o bentita de jur imprejur.
chiar ca e liniste pe aici, da` si site-ul merge cam greu, cel putin la mine
a, si de vit c, chiar am intrebat io la o farmacie si mi-a spus ca surplusul de vit c se eliimina prin urina, asta mi-a zis, asta zic...
Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, dar e multa liniste pe forum la ora asta... Toata lumea are de lucru...
Eu functionez inca dupa ora veche asa ca tare simt nevoia sa plec spre casa...dar mai am inca o ora...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Sa semnez si io condica, ce-i drept cam tirziu, da' astia de pe aici s-au gindir sa schimbe nu'sh ce servere si tot lucreaza si tot bormasineaza, de m-au innebunit ! Abia acu ce au dat si ei drumul la traficul de pe net !
O seara buna tuturor si muuuulta sanatate !
Marcela, cum mai este Lia ? Sper din tot sufletul ca e bine ! Pupici multi !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Semnez si eu pe fuga condicuta...aseara am fost cu ..thrick or treat .."un fel de ne dati sau nu ne dati"...copii umbla pe strazi costumati..si se duc la casele oamenilor pentru a primi bomboane...Vecinii nostrii ne-au luat si pe noi..si uite asa mi-am facut provizi de bomboane:)...Luca nu a priceput el ce se intimpla...dar i-a placut...nu va spun ca nu mai vroia sa plece de la fiecare usa...el mai vroia sa stea la o birfa ..si eventual sa intre in case lor....he,he..va las sa-l vedeti si aveti timp...si revin acum am un training si apoi sport...
http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/detail?.dir=/cb7e&.dnm=cd83.jpg&.src=ph&.tok=phxMl3DBNMPXOYBQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat sa va spun...
Marcela...sanatate si o sa treaca...sint convinsa ca o sa fie bine..
Roxi ..si mie imi plac petrecerile astea :)
Carmen ..vezi ca am pus si explicatii :)....acum mi-ai motivat absentele?Luca acum este "stabil"..multumim de intrebare. Pupici sa treaca cucuiul
Daria...bine ca au trecut bubitele...Vezi mai sus link-ul..este acelasi...
Andreea B.....pupici sa treaca mucisorii....
Eli Stef este un scump...
acum chiar plec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Mamici de ce am spus ca nu i-a in greutate pentru ca acum cateva saptamani a avut 11kg apoi la 9,70 si tot asa odata ia in greutate ,odata scade si mananca bine,nu de fiecare data dar de obicei manaca cele 5 mese pe zi si doctorul a zis ca la cei 83cm si 9,70kg e la ultima linie de jos in grafic si ca ar putea avea cam cu 3 kilograme mai mult,dar la cat e de activ nu ar avea cum sa se ingrase;doarme o ora ,o ara juma pe zi si la 7 somn si la 6 cateodata si mai devreme se trezeste.In ultimul timp iesim mai mult fara carut si merge km pe zi.
Am sa-l mai cantaresc si am sa v-a spun daca a luat ceva in greutate,ca pe 15 mergem iarasi la doc si sper sa fie totul bine si sa nu trebuiasca sa raman in spital cu el.
pupici

alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Merci de raspunsuri!

Am vazut un dinozaur verde care seamana si cu mami si cu tati....he he...

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Citeam acum pe la parintii intreaba..si ce credeti ca -mi vad ochii?Subiect despre pompita minune descrisa de Daria;si am vazut si un filmulet...misto mi s-a parut si pt.ca exista si in Buc. o sa mi-o cumpar si io(o sa rog pe prietenii mei de acolo sa-mi aduca)
Daria..

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alexandra bine ai revenit...poate este genul mai slabut....nu trebuie sa te ingrijorezi decit daca vezi ca , greutatea lui incepe sa scada....Si daca spui ca-i si foarte activ....

Mergi la inceput