Mamici din Arad...??? (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Flavia hai zi: ai facut tort? De care?Si cum a iesit?

Mai fetelor noi azi mergem la vaccinul de un an....iar eu am emotii....mama nebuna!

Sa va zic ce stie sa faca fiu-meu mai nou:Paraste!!!!!!
Cand il cearta Ovi pentru ceva vine la mine cu o mutra din aia taaaaaaaare spasita si imi zice" tata"! Eu il intreb "te-a certat tata?" si el zice" "na-na-na"si da din degetel!
Alta faza: ieri a cazut pe covor, in locul limpede si s-a lovit putin la cap! Vine la mine in bucatarie tot plangand si imi arata cu degetul unde sa-l pup. Il pup pe caput unde mi-a aratat si il intreb" unde ai cazut?". Ma ia de mana si ma duce in camera si pune degetelul pe covor sa-mi arate unde a cazut!
Ma mir de piticul meu pe zi ce trece cat de rapid creste si se dezvolta!...si il iubesc! ....da' rau de tot!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana, incerc sa mi-l imaginez pe Alesio ce mutrisoare face.
Ati fost la vaccin?

Flavia, asteptam pozeeeeeee!

Gabi, noi pedalam la bicicleta, la Dragos ii place foarte mult cu bicicleta. Aproape de fiecare data cand mergem la Cicir ducem si bicicleta ca acolo are mai mult spatiu si nu e pericol ca vin masini ca in spatele blocului.

Magda, esti de noapte saptamana asta?

Clau, mai putin si puteti iesi afara.

Va las ca merg sa termin mancarea.








Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina, cat mai trebuie sa stam in casa?/ ca deja sunt 10 zile de stat in casa, mie mi-au trecut complet bubele, doar raul mai are dar si ale lui sunt deja cojite gata sa cada...of ca eu deja nu mai rezist in casa

Flavia ce bine ca v-ati distrat!

Ioana, cred ca e dulce Alesio

Magda, chiar asa?? Pai daca chiar a durut-o pe biata femeie??



Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by Claudelu

[font=Comic Sans MS]Alina, cat mai trebuie sa stam in casa?/ ca deja sunt 10 zile de stat in casa, mie mi-au trecut complet bubele, doar raul mai are dar si ale lui sunt deja cojite gata sa cada...of ca eu deja nu mai rezist in casa



[b]Claudia&Raul ([navy]01.04.2004)




Clau, teoretic trebuie sa stai in casa 14 zile, dar daca ti-au trecut bubele poti iesi.Pe Raul mai tine-l vreo 2 zile sa-i cada de tot.



Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush am fost la vaccin. A fost ok, numai ca dupa vaccin a inceput Alesio sa le spuna la asistenta si la doctorita" pa, pa" si le facea cu manuta!
Peste o luna merge ma ROR! Si inca peste o luna ii facem Varilix-ul!
Ce ai facut bun de mancare?Eu am facut azi spanac!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Alinush am fost la vaccin. A fost ok, numai ca dupa vaccin a inceput Alesio sa le spuna la asistenta si la doctorita" pa, pa" si le facea cu manuta!
Peste o luna merge ma ROR! Si inca peste o luna ii facem Varilix-ul!
Ce ai facut bun de mancare?Eu am facut azi spanac!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump


Ioana, sa nu faceti febra de la vaccin!
Am facut mamaliguta cu piept de pui si ciperci si am avut supa cu taitei de sambata.



Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am uitat sa va spun ca azi am fost la Teba (acolo unde-i fabrica, nu pe Eminescu) si au hainute numai la 40 si 80.000 lei, sunt cu mici defecte, unele abia le observi. Era foarte multa lume, probabil bagase marfa, erau multe hainute si super, mai ales pentru fetite.
Eu i-am luat la Dragos 6 solexuri, 2 perechi de pantaloni si 1 pijama cu 680.000 lei.



Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

ALina, preturile astea la Teba sunt de vreo luni...ti-am mai zis si io si Diana si parca si Gabi...eu am fost prin septembrie si am luat de vreo 5 sunt si ceva si am luat nu m-am jucat


Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina, spune-mi daca e ok sa venim la vaccin vineri intre 12-13(zic io ca pe la 12.30), cand sunt in pauza, ca n-as vrea sa ma invoiesc din primele zile. Sper sa fie in regula si Tudor, sa nu fie probleme.
Clau draga, mi-e mila de voi ca trebuie sa stati atata in casa, voi care erati toata ziua pe afara

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ooof Gabi chiar acum e greu...azi a fost destul de nasol, pentru ca a venit o vecina la noi si tocmai cand o conduceam a venit acasa prietenu lu Raul care sta cu noi pe palier si binenteles ca Raul l-a vazut si atat de mult a plans dupa el Statea in usa si plangand il striga pe Alin "aili" saracutu mi-e tare mila de el ...si de mine


Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput