Balanta anului trecut...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Un an interesant mai ales la final.
2006 a inceput dominat de amintirea fostului iubit ,speram sa ne impacam ,sa gasim o solutie ,de altfel pana in ziua de azi vorbim la telefon zi de zi insa distantza e mare , suntem 2 firi total opuse ,viitor impreuna nu am avea never ever insa e un om bun ,cald ,deosebit,tin in continuare la el ..apoi mergem mai departe .. in mai am inceput investigatziile serioase la Bucuresti pentru problema de sanatate pe acre o aveam .. in iunie a trebuit sa ma operez de urgentza. Din pacate, am ratat licentza care se dadea in perioada in care eu ma operam .
vara a trecut ca un vis .. munca ,munca si iar munca.. (din pacate planul financiar e la pamant).. iar in noiembrie am cunoscut un baiat minunat alaturi de care imi petrec fiecare zi si care se poarta cu mine cum nimeni altcineva nu a facut'o.
M'am simtit singura, fericita,trista , melancolica ,furioasa pe viata, recunoascatoare..un amalgam de sentimente care m'au intarit.. am avut momente in care ,exact cum spunea MirelaV , ridicam okii la cer si intrebam: Cui am gresit Doamne? De ce eu ? ce pacate trebuie sa ispashesc ca sa fiu si eu fericita , sa ma simt implinita,iubita? De ce mie mi se intampla toate relele din lume?
Acum sunt bine, sunt linistita la cap .. si ..fericita ..atat de fericita incat imi e si frica sa ma bucur ca nu cumva sa ma trezesc si sa fie doar un vis...si pentru toate astea ii multumesc bunului Dumnezeu ..viata mea incepe catine-catinel ..sa intre pe un fagash normal .

va pup,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Pentru mine a fost un an groaznic,desi realizarile par sa fie mai multe decat necazurile,insa doar pare...

Am inceput anul cu o sarcina cu probleme,cu un copil care se presupunea ca nu are stomac,apoi ca este prea mic pentru stadiul de dezvoltare,sarcina pe care era sa o pierd si am dus-o cu cosmarul ca nu se mai termina...insa am nascut prea usor un copil mult dorit si sanatos pentru care multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi...
Apoi au inceput belele...fata cea mare nu a putut accepta existenta surorii ei...sotul era debusolat total de situatia creata desi copilul l-am facut la insistentele lui,eu nefiind convisa ca dupa cate probleme am avut in 10 ani de casnicie mai merita sa fac un copil cu el...am cumparat un apartament mai mare pentru o familie mai mare,insa am avut numai probleme cu renovarea lui,am intrat intr-o mare gaura financiara,am renuntat la masina...ca in final sa-mi pierd parintii...chiar de ziua mea...poate restul le-as fi trecut cu vederea prin legea compensarii,insa sa raman singura pe lume mi se pare o lovitura mai mare decat as putea duce...
Tata s-a stins pur si simplu,a cazut din picioare sanatos fiind fara nici un fel de explicatie lasandu-ma cu intrebari la care nu voi gasi raspunsuri niciodata,mama a suferit un accident cerebral si este prezenta doar fizic... si uite asa din ceea ce trebuia sa fie o viata normala s-a transformat intr-un cosmar...
Ma intreb cu disperare daca voi putea face fata,fiind la capatul puterilor,secatuita de vlaga fara a mai avea nici puterea de a spera ca vor veni si momente linistite...


La sfarsitul anului mi-am dorit pentru anul 2006 doar liniste...


Primul Craciunla 8 luni
Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

loreen si tuturor care au suferit mai mult sau mai putin in anul care a trecut (bine ca a trecut!) un gand bun! Dumnezeu sa va dea putere si... mult curaj!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Primul an ca mamica de gagalice mica si simpatica.
Unele bune, altele mai putin bune, dar in esenta un an uluitor!

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Profesional; mai bine decat in 2004.
Familial : foarte trist, mi-am pierdut in iunie 2005 si ultimu;l parinte care mai era in viata..Groaaznic , dar stiu ca de akolo de sus ma vegheza.
Sentimental : am cunoscut in decembrie pe cineva , cu care as vrea sa fiu for ever..asta simtacum, vom vedea...Viata asta iti ofera atatea surprize.


Sper ca in 2006 sa imi indeplinesc cea mai mare dorinta : SA FIU MAMA! (sau macar sa raman insarcinata in anul asta ).SI SANATATE , ca este cea mai importanta.


Sa de-a bunul D-zeu sa va indeliniti cat mai multe vise si fara evenimente nepalkute!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput