Balanta anului trecut...

Balanta anului trecut... | Autor: dana_danen

Link direct la acest mesaj

Nu este anul asta chiar la sfarsit dar nici mult nu mai este.Eu la fiecare sfarsit de an imi fac un fel de balanta a anului trecut.Si atunci ma gandesc la ce am realizat eu anul asta,ce am pierdut anul asta,si asa vad daca am trecut cu brio peste inca un an din viata mea sau nu.
Ce mi-a adus mie anul 2005?
Singurul lucru bun care mi s-a intamplat anul asta a fost faptul ca fiica mea cea mare a pasit pentru prima data pragul scolii.Imi aduc aminte perfec emotiile pe care le-am avut amandoua.Si cum ne strangeam de mana,cum ne-am uitat amandoua emotionate una la cealalta atunci cand a fost strigata sa se alature viitorilor ei colegi.Asta a fost cea mai frumoasa zi din anul asta.
Si cum in balanta intotdeauna trebuie puse si cele bune dar si cele rele...acum sa ma gandesc si la ele...
Rele..au fost multe.Toate planurile mele de a avea o familie fericita,o casa..toate s-au ruinat...
Oricum sunt prea multe rele intamplate anul acesta si sunt nevoita sa inclin balanta in aceasta parte si sa spun:Am ratat un an din viata mea.
Aveti si voi oboceiul sa faceti aceasta balanta a anului trecut?Cu toate cele bune,dar si cu rele?





PS:Rog MODERATORII sa posteze acest subiect unde s-ar potrivi mai bine.Multumesc frumos.

EU SI AI MEI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

punind in balanta tot ce s-a intamplat anul asta...apai sunt mai mult rele decat bune...si alea bune...nesemnificative
ptr mine...2005 a fost un esec total! dar eu mai am o mica speranta...k pana pe 1 ianuarie 2006 mai sunt ceva zile..oricum nu cred in rasturnari de situatie!
si cum destinul ni-l facem si singuri...cred ca pe undeva am gresit io..

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59447" target="_blank">Racusori
pozici

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Sensibil subiect pentru mine, asta cu balanta anului trecut. Caci atat de tare inclina balanta catre cele rele anul asta, incat nici nu-mi vine sa privesc in urma. Si oare are vreun rost, caci nu mai pot schimba nimic. Important e sa fiu atat de inteleapta incat sa invat din greselile pe care le-am facut, astfel incat sa nu le repet. In rest, nu vreau sa privesc in urma, nu vreau sa-mi fac nici o balanta anul asta.

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Bune: am reinceput sa merg la serviciu, am gasit un job bunicel, sotul a gasit un job si mai bun, bebe a crescut mare si frumoasa si desteapta shamd.

Rele: eram cat p'acilea sa ma inscriu in clubul vostru si asta a lasat rani dureroase care se vindeca prea incet.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

pentru mine anul asta a fost cel mai trist si mai nefericit din toata viata mea...ma rog la dumnezeu sa nu mai am ani asa..si sa alunge toata suferinta si toata tristetea din sufletul si din viata mea...

Sa poti sa ierti cand altii te inseala, sa te ridici cand altii te doboara, Sa poti pastra ce altii pot s-arunce, Sa razi chiar daca sufletul iti plance Si vesel sa ramai chiar daca..afara ninge! Aceasta este arta de-a invinge....


http://community.webshots.com/user/ana_maria222
poze noi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana80 spune:

Uau! Anul asta? Cand ma uit in urma nu-mi vine sa cred cat s-a schimbat viatza mea …ma mir ca mai am nervii (cat de cat)intregi.
Pai am inceput anul cu pregatiri de nunta-in iulie urma sa aiba loc evenimentul, cu un anumit serviciu, la mijlocul anului (in iunie) m-am despartit de viitorul(acum fostul) sot-saracutzu’ nu era pregatit!!!
Deci, in 2 saptamani am ramas fara iubit, m-am mutat cu chirie si mi-am schimbat si jobul-asta a fost un lucru bun.
Dar imi revin si sper ca asta sa ramana cel mai nefast an posibil! Oricum ma bucur ca eu si ai mei suntem sanatosi-si sper sa ramanem asa si privesc cu optimism inainte.

Va pup,
Oana



oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

anul asta-mai mult rele decat bune, dar sper intr-un 2006 mult mai bun pentru toata lumea.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Hmmm,2005? Cred ca a e anul in care am inteles ce inseamna sa fii fericit.Dupa multe probleme in familie am reusit sa ne redescoperim sa ne apreciem,sa-i multumim lui D-zeu pt. tot ce avem si pt. faptul ca ne-a dat minte si intelepciune sa trecem peste toate.
E anul in care m-am imbogatit din multe puncte de vedere.
Sper ca de acum inainte sa inchei fiecare an cu asemenea ganduri.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_danen spune:

Mirela tu stii mai bine decat oricine ca nu este adevarat ca destinul ni-l facem singuri..Mai trebuie si noroc.Si stii ca am dreptate.Asa ca..Avem nevoie de putin mai mull norocel..
Kuki,tocmai asta e scopul meu atunci cand imi fac balanta.Incerc sa vad greselile pe care le-am facut,consecintele lor,si apoi sa incerc sa gasesc si rezolvarea.In multe nu reusesc sa gasesc si o rezolvare dar eu mai incerc..
Aurelia1278...bine ca ai reusit sa treci cu bine peste hop..

Ana_maria222..crede-ma ca probabil toate ne dorim acelasi lucru.

Oana80...eu as lua-o ca pe inca oun ajutor din partea sortii.Bine ca ti s-a aratat adevarata lui fata intr-un sfarsit.Gandeste-te cat de greu ti-ar fi fost sa mai ai si un copil si el sa realizeze ca de fapt...nu e pregatit.Viitorul meu ...ex..a realizat dupa ce am avut un pui mic,ca el de fapt...vrea sa-si traiasca tineretile lui...de 43 de ani..Intelegi ce vreau sa spun?

Cherry22..sa te auda bunul D-ZEU..

Alinaxeni..imi dai voie sa-ti spun cu admiratie ca esti o...rasfatata a sortii?Sa-ti fie si mai bine de acum inainte..Si sa ne dai si noua reteta..

EU SI AI MEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

As vrea sa spun ca am folosit o reteta dar nu pot. Cred ca a fost mana destinului.
Atunci cand nu mai puteam sa ne vedem fara sa ne certam,eu cu sotul, am aflat ca as avea o problema grava de sanatate.Atunci am uitat amandoi de certuri si de mandrii si am realizat ca trebuie sa ne sustinem reciproc si ca nimic nu mai conteaza decat sa fii sanatos.
Atunci a realizat si el ca nu vrea sa ma piarda,ca ma iubeste.Amandoi ne-am dat seama ca defapt totate problemele nu erau probleme.
A fost un an infiorator dar care se pare ca se va termina cu bine.
Da,pot sa spun ca sunt o rasfatata a sortii. Tot ce am invatat in viata se datoreaza lectiilor pe care mi-lea dat destinul si cu fiecare lectie am devenit mai bogata.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

interesant subiect. dar balanta anului 2005 nu o pot face inainte de a ajunge in ianuarie 2006.

You're unique. Just like anyone else.
... si bursuca 08.05.05

Mergi la inceput