v-a obsedat vreodatä...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca spune:

Cautand prin podul mamei prafuit dupa carti pentru Mara am gasit seria " Alunel si pofta de mancare" carte de capatai pe la 7-8 ani si o prostie de carte comunista " Crina si Milena" de care sincer zau ca nu stiu de ce ma indragostisem dar am citit-o de citeva ori.A mai citit cineva?

Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hihihi,Irinuco!"Ce ne povestesc Milena si Crina"se chema...Am primit-o de-un "Mos Nicolae"pe la 7 ani si-am citit-o de 10 ori!Mare dragoste si cu cartea asta![:P]

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

veve , cianura pt un suris nu e de rodica ojog-brasoveanu, cu melania si motanul ei ??????? uffffffff chiar mi-e dor .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Obsesii literare?! In trecut, da, actualmente nu. De ce? Pai acum traiesc obsesia vietii mele: sa-l cresc pe Vlad. E mai ceva decat o carte, pentru ca oricati " critici" ar scrie despre acest subiect, tot nu m-ar lamuri ce a vrut "autorul"
Oricum, recitesc cu mare placere " Marry Poppins"(primele doua volume), "Micul print", "Vantul din luna"(am uitat autorul ),iar din cele pentru adulti: "Trei intr-o barca"-Jerome K. Jerom,"Iarna vrajbei noastre"-John Steinbeck, "Sa ucizi o pasare cantatoare"-Lee Harper, "De veghe in lanul de secara"-J.D. Sallinger, "Un veac de singuratate"-Gabriel Garcia Marquez, carti care mi-au marcat adolescenta. Un regret am totusi... recitirea lor nu imi mai produce aceeasi stare, e ca si cum as reintalni un fost prieten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by iris

veve , cianura pt un suris nu e de rodica ojog-brasoveanu, cu melania si motanul ei ??????? uffffffff chiar mi-e dor .....

iris


Deh,mai Iris!Btrinetele astea!Le mai amestec si eu[:P]Ma gindeam in acelasi timp la Rodica-Ojog(ca ma topesc dupa stilul ei)si la "10 negri mititei"...si uite ce-a iesit!Apropos de Rodica Ojog-Brasoveanu:daca cineva cumva da de vreo carte de-a ei prin vreo librarie on-line,sa ma anunte si pe mine!Please!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Veve din cite îmi amintesc au iesit recent niste cärti pe piatza. Dar stiu sigur cä începuse un nou roman, din päcate cred cä nu a mai apucat sa-l termine...
päpä

Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Irina, m-ai doborat !Si mie mi-au placut (si inca imi plac ) "La Medeleni", "Panza de paianjeni", "Orasul cu salcami" si inca multe altele....
Cand eram mai tinerica ma obseda "Pe aripile vantului".Nu mai stiu de cate ori am citit-o da in orice caz suficient ca sa joc eu rolul lui Scarlett sau oricare altul ca stiu deja perfect cum gandeste si se comporta fiecare personaj.
Acuma, ca m-am facut mare, citesc si recitesc fara sa ma plictisesc "Memoriile" lui Eliade.Nu stiu de ce mi s-a pus pata pe ele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Papaaaaa!Ce vrei sa spui cu "n-a mai apucat sa-l termine"???A murit cumva?si pe mine de ce nu m-a anuntat nimeni???[:P]...La cit sunt eu de rupta de realitate orice-i posibil!!
Camelia,pai puteam sa jur ca-ti plac carticelele alea dragute...Din cite am reusit eu sa te cunoscEu eram inebunita dupa ele si-as mai fi si-acum poate,daca-as avea timp..Dar de "Scrisoare de dragoste"si "Invitatie la vals"(a lu' Drumes daca ma ajuta bine memoria) ce zici???

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

a murit acu vreo lunä...
dada invitazie la vals...eram deja domnisoricä :-)
ce vremuri dom'le, ce vremuri:-)
päpä



Nu conteazä ce-ai pierdut...Conteazä ce-ai câstigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Sa zic si eu de "Jane Eyre", recitita de cel putin 20 de ori.....

Mergi la inceput