Pestisori, pestisori...(15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisori!
EMILLY,da,vezi imi era tare dor de tine,,cu ceva subiecte,si cu ideile tale,imi lipseau...dar hai zi despre ce vorbim...ai vazut ce uragan tampit a trecut prin Florida...,al meu sot a plecat in Atlanta ca era chiar in zona unde stateam noi...asa spaima am tras...dar acum e totul ok...tu la ce te-ai gandit sa faci dupa ce termini cu limba?...la ce fel de scoala,adica ce iti place si s-ar putea sa urmezi?...te intreb ca eu deja imi fac planuri pt cand ajung acolo de ce ma voi apuca...vom vedea,ca pt moment e inca gandacelul micut si vreau sa mai stau cu el,pana va merge la 2 ani la gradi.
Stati ca Robert trage de mine...acum scriu cu el in brate.
ELIANA,scumpa gaza,super banerul,si cheful a fost fain, de la noi...se pare ca si tu vei avea doctor in familie!

SALISA si DENISA,sarcini usoare in continuare si multa sanatate!

DANIELA, si multumim de aprecieri.

Va pup ca urla gandacul,astept sa vedem ce subiecte dezbatem, la toata lumea!


Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna pestisori!
Elyana, am vazut pozele, ai o super printesa !Sa fie sanatoasa si sa aiba o viata lunga si frumoasa, presarata numai cu bucurii !Fain afisul!V-ati distrat pe cinste!
Emilly, gaza ta ce mai face?
E adevarat ca nu prea mai se dezbat subiecte , si nu numnai la noi pestii ci in general pe DC.cEL PUTIN ASA M-I SE PARE MIE.
Mirela, ia zi la ce te-ai gandit sa faci cad te intorci in SUA?Pe mine ma bate gandul sa fac um master, nu stiu exact pe ce.Eu am terminat faculattea de inginerie economica, specializarea inginerie manageriala.O sa vad ...
Va sarut si pe viitoarele mamici, abia astept sa va impartasesti din ac . experienta!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna pestisori,

asa va vreau, mai cu viata

Mirela tocmai mi-a venit ok-ul de la scoala de asistenti medicali, ma voi echivala cu toate alea, cred ca scap cu 6-8 luni de scoala la timp plin ca apoi vreau sa incep sa muncesc si eu, dar stii cum e, fara sa stii limba esti fiul ploii asa ca am inceput cu ce e mai important, zic eu.Deja dupa 3 luni de franceza am inceput sa pot tine o discutie, bine nu foarte savanta
Cum mai e vremea la Brasov?am inteles ca deja ati vazut zapada anul asta...

Eliana ai o frumusete de fetita!!Doamne ce dulce e in poza cu ursuletul!!frumos ursulet! pe masura proprietarei
Sa va traiasca minunea!!se vede ca ati petrecut nu gluma.

Daniela merci de intrebare, gaza mea face bine.Azi am trimis-o la gradi ca sa am timp sa mai deretec prin casa si sa mai rezolv din probleme, mers la banca, cumparaturi etc.In rest e dulce rau, cum a inceput sa priceapa o groaza de lucruri, imita tot si e caraghioasa rau.De citeva zile la tot ce o intrebi zice"nu" de exemplu:
-"Ilinca papi?"
-"nu"
-"nu ti-e foame?"
-"nu"
-"esti sigura?"
-"nu"
si asa o tine cu tot ce o intreb si ma distrez copios dar fara sa ma vada ca apoi crede ca e nostim sa zica "nu"

Bafta in tot ceea ce ti-ai propus!!Masterul il poti face la timp partial?

Eliana o sa pun listuta.

O zi buna tuturor!!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Eliana ai o frumusete de fetita!!Sa va traiasca , sa fie sanatoasa si numai bucurii!
Crismir si Emily- multumim - si la copilasii vostri numai bine!
Daniela- asa e cu subiectele, e cam pauza!
Marutza pe unde o fi?


Denisa
27+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

Buna pestisori!
Am cam tras chiulul de la subiect, dar am fost foarte ocupata la serviciu. Am fost cu copilul la inca un medic dermatolog care nu a facut decat sa-mi prescrie alte 2 creme dintre care una nu se poate folosi la copii sub 2 ani si una pe baza de cortizon. Uf, sunt cam trista azi, ceva probleme de sanatate si in familie.

Va pupic si va doresc multa sanatate!

Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna pestisori!
DANIELA,suntem pe aproape cu facultatea,eu am terminat inginerie tehnologica si manageriala,profil tehnologie neconventionala...e foarte interesanta,dar eu nu am profesat ca am plecat in strainatate dupa faculta.
EMILLY,tare chestia ta...sa vedeti la ce m-am gandit eu...sotul imi tot zice sa fac ceva diferente si sa lucrez ca inginera ca se castiga tare bine acolo,dar asta inseamna inca vreo 2 ani de faculta plus un an limba(de fapt asta vine prima,indiferent ca sti sau nu faci un an),insa eu nu mai am nervi sa fac atata scoala,m-am cam saturat+copilul,deci ma gandeam sa fac ceva de genul tehnician dentar sau asistent dentar,nu stiu exact cum se numeste dar stiu ca exista,e in jur de 10 luni,si apoi poti profesa in orice cabinet stomatolog ca asistent,faci detartraj si chestii din astea...ei,ce zici EMILLY?....la voi e asa ceva?...eu stiu pe cineva care a facut si a zis ca e tare fain...e adevarat ca nu se compara salariul cu cel de inginera,dar mie parca imi e si frica sa lucrez in companii asa mari,nesiguranta...hmmmmmmmm...ma gandeam ca asa e salariul mai mic,dar si timp mai mult liber si sarbatori,si pot sa ma ocup si mai mult de copil,e mai liniste...am ajuns sa vreau linste,Doamne ce baba sunt.

Cam asta as vrea eu...dar mai intati trebuie sa fac limba si eu,adica cred ca un an imi va lua asta,sa pot conversa la orice nivel.

Tu DANIELA,unde vrei sa-ti facu masterul?...aici in tara,sau afara prin strainatati?.

Fetelor cam asta ar fi...astept parerile voastre
la toata si sanatate!



Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Am uitat...NEXUS,sanatate puiutului,si sa auzim vesti bune...dar ce are mititelul de mergi la dermatolog? de la noi!

EMILLY,la Brasov e cand frig tare, cand cald,de nu mai stiu cum sa ne imbracam...e aiurea ca iar e bolnavior Robert,acum tuseste si imi e asa mila de el...sunt tot felul de viroze in aer...a luat si o conjunctivita,si ne chinuim cu picaturile...cam asta e aici.

pt toti!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Mirela, nu stiu daca mai fac sau nu pana la urma masterul, ca am sta si m-am gandit , iar scoala, si daca nu ai relatii cu tot masterul tot nu prinzi un job super.Asa ca deocamdata pas..Plus ca e destul de scump.Clar ca in tara as fi vrut sa il fac.Sa stii ca nici eu nu am profesat ca inginer .Mi-ar fi plakut cred un master ceva pe managementul afacerilor...strategii ...vanzari ...In fine mai vad eu...De 600 Euro mai bine ma plim, mai vad lumea ...nu?
Multa sanatate lui Robert!

Si pt. puiul lui Nexus multa sanatate !

In rest mai nik, nou..Servici si sunt cam plictisita, sunt obosita, vreau vacanta de adevaratele - sa ma relaxez...

Mirela , in legatura cu ceea ce ai vrea sa faci m-i se pare ok si cred ca e mai soft, mai ales pt . inceput.Mai vezi tu cand ajungi akolo.

Va pup!
Si hai subiecte de dezbatere ca iar e cam moleseala pe aici, de fapt pe tot DC .




Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

Mirela, dar tie ce ti-ar placea mai mult ingineria sau tehnician dentar? Ma gandeam ca de fapt nu ar fi decat un an in plus de invatat daca ai alege ingineria...hi..hi..hi acum vorbeste inginerul din mine. Te orientezi la fata locului ce e de facut.
Multumim pentru pupici. Arthur a tot avut o iritatie pe fata, acum i-a trecut, dar in schimb a aparut pe manute, ce e drept pe o suprafata relativ mica. Nu se stie inca ce e si care e cauza.
Ai grija cu conjunctivita ca e tare periculoasa si transmisibila. Am avut si eu parte de una prin primavara. Ajunsesem sa nu mai pot deschide ochii.
si multa sanatate lui Robert.
Emilly ai poze cu gaza in linkul de la semnatura ca eu nu le vad?
Dany merci mult de urare. Acum se plateste masterul, chiar daca il faci in Ro?

Unde mai sunt gravidutele?

Va pupic.

Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza pestisori,
Mirela- sanatate puiului mic si uite aici prezent la datorie, is cheauna ca am dormit f. prost, de subcontientul lucreaza si am parte de vise ciudate, si am si de munca la greu, asta e, o sa treaca si perioada asta.
Deocmadata vreau sa ajung mai repede la 34-35 de saptamini si sa-mi tin dulcineea in bratze, sunt nerabdatoare.
Crismir- pupicei lui Robert!

Denisa
27+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput