Gradinite cu predare in l. germana

Gradinite cu predare in l. germana | Autor: AncaG

Link direct la acest mesaj

Buna !
M-ar interesa si pe mine daca stiti gradinite cu predare in limba germana in Bucuresti si de preferat, pe cat posibil, mai aproape de cart. Militari, Drumul Taberei. Am vazut anuntul despre gradinita Kinderland, voi merge sa o vizitez desi e cam departe de casa si nu e chiar cu predare in l. germana dar asta e... ! De aceea as mai dori sa am si alte variante. Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!
Anca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

O gradinita o gasesti pe Splaiul Independentei, langa pod Cotroceni: KINDERTRAUME. Este cu predare intensiva in germana. Alta, tot in zona, pe Ernest Juvara este "Voinicel"(langa Gradina Botanica). Se face in fiecare zi limba germana si au o domnisoara foarte draguta cu care lucreaza. Insa aici poti sa ai ghinionul sa nimeresti la o educatoare care mai bate copiii. Celelalte doua sunt dragute, mai ales cea de la grupa mica, care este adorata de micuti. Insa daca ai un copil energic, ca argintul viu si nimereste la Ana (grupa mijlocie), fugi! Eu mi-am retras copilul din cauza ei. Pacat de restul personalului, pentru ca lucrau frumos cu copiii si-i invatau multa lucruri.Dar, cine stie, poate ca s-o fi potolit intre timp!
Claudia

Mergi la inceput