cheaguri de sange

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Am fost azi la medicul de familie si am intrebat de cheagurile astea.
A zis ca e vorba de o anexita, raceala.... si ca e de competenta ginecologului.
Trageti voi concluzii.

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magda30 spune:

Si eu aveam aceleasi probleme inainte de a lua anticonceptionale. Eu am si un chist ovarian care faciliteaza asemenea manifestari. Acum cand iau anticonceptionale chiar ma speri uneori cat de putin imi curge si cum nu mai am dureri. In schimb in luna in care fac pauza.... vai mama mea ce imi poate burta ...
Oricum, ar fi bine sa consulti un ginecolog.
Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Pentru linistea ta du-te la un control ginecologic.
S-ar putea sa ai si fibrom. Doamne fereste!
Cumnata mea prezenta urmatoarele simptome: dureri in partea dreapta si cheaguri de sange. Medicul de familie ii spunea ca are anexita. Cand a fost la controlul ginecologic i-a gasit chisturi pe ovare calcifiate. Ca tratament i-a dat orgametril si daca nu se resorb o sa ajunga la operatie.
Si daca de obicei nu aveai asa cheaguri mari, nu este normal. Du-te la medic si nu mai amana. Toti ne dam cu parerea dar numai un ginecolog te poate tratata (daca e cazul) sau te indruma ce sa faci!
Multa sanatate si poate ne spui si noua daca ajungi la doctor ce diagnostic ti-a pus!


"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Aceasi problema o am si eu la ciclu, dar asta se manifesta de cand ma stiu, de obicei ma tine mult si sunt numai cheaguri! Am fost la medic deoarece incepusem sa am dureri din ce in ce mai mari si mi-a zis ca e anexita, mi-a dat tratament, iar acum vad ca e mai curat!
Aveam si eu o intrebar si cred ca pot sa o pun aici: e posibil sa existe fecundatie si sa elimini la ciclu ovulul fecundat...un fel de avort....si de ce ? Sper ca nu e prea mare prostia pe care o intreb aici dar sunt foarte curioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Buna!
April- aceeasi prob. o am si eu dar la sfatul unei colege ( draga mie)si care imi place sa ii zic ca e pufoasa ...am luat calciu cu magneziu.Si am scapat de durerile si cheagurile din perioada menstruala.
Aaaa... si mai iau tinctura de coada soricelului cu 10 zile inaintea menstruatiei.
Sanatate maxima!!!

"Multumirea este comoara cea mai de pret a omului"
Proverb indian


Copilutzu'

Mergi la inceput