Bebelusi de martie - aprilie 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

noi am avut o noapte de aur! Bebe a dormit linistit,dimineata m-am trezit panicata si am sarit sa-i verific respiratia. Dormea dus.Cred ca a fost si el terminat de atata durere si plans.

Daria si Brien

Poze frumoase cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

LA MULTI ANI !!! ALEXANDROS si MARTIJN sa aveti parte de o viata frumoasa sa cresti mari, frumosi si sanatosi! Fiti o bucurie pentru parintii vostri !micuta Sara, familia Sarei, poze danna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Adseana si toate mamicile care au probleme cu multa rabdare si sa le treaca cat mai repede durerea, noi inca nu avem probleme din astea dar deja mi-e teama cand va citesc pe voi prin ce treceti !Daria, sa stii ca si Sara mi-a dormit dusa de la ora 8 seara pana a doua zi la 9 dimineata fara sa se trezeasca. Dimineata m-am dus la ea, am pus mana pe ea sa vad daca mai sufla, eu tot timpul fac asta dimineata cand vad ca doarme prea mult si am o strangere de inima cand ma apropi de patut! Doamne doamne sa ne pazeasca copilasii la toti !micuta Sara, familia Sarei, poze danna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Ariadnabr,rrox3,Andira,rp,adseana,Daria,multumim mult de urari,si voua sa va traiasca puiutii,sa ne aduca multe bucurii si impliniri.

Andira,sa ai o sarcina usoara si nasterea la fel,hm..mi-ai facut si mie pofta de bb 2...dar judecand dupa cum a fost sarcina mea in urmatorii 15 ani nici nu vreau sa aud,dar daca ma gandesc la minunea primita...mai ca m-as apuca de treaba...
Adseana,uf dintisori astia,aici stiu ca prescrie paracetamol pentru dintisori(daca te ajuta),of...sa treaca durerea.
Zuzu vazut poze....dragalasa miresuca...si bubu e bestial..
Daria..frumoasa poveste...hm...mi-ai adus aminte de ale tineretii valuri.

pupici la mamici si la burtici(curajoaselor)

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Netaza Fetele mele dragi....

Nu am dormit toata noaptea de draci sia cum ma doare capul si e cat o banita...va spuneam aseara ca nu imi merge Yahoo-ul ...pai normal ca nu mergea ptr ca altcineva era log-at pe Id-ul meu...pai sa vedeti ..ma ajuta al meu sa il repar ..am incercat in fel si chip ..pc-ul meu e jos si al lui sus in camera de calculatoare (al meu e bolnav de calculatoare ..le face ,le desface,face combinatii...anyway)..el jos cu mine ..fusem sus si incercasem si de acolo ..noi tinem yahoo-ul deschis si cand e nevoie de ceva sau vrea sa imi arate ceva ..ne dam mesaje ..pleaca sus sa mai incerce odata si supriza ..gaseste mesaje de la mine ..dar ce mesaje ..ca sa ma lase in pace ca nu mai vreau sa il vad ca vreau sa nu mai fim impreuna ptr ca am pe altcineva ..am crezut ca cade cerul pe mineultimul mesaj a venit cand eram langa el ....normal ca m-a bufnit plansul ..el e un tip calm si a luat numarul Ip-ului de unde s-a log-at si azi aflu precis cine e eu am o banuiala de fapt bag mana in foc ..de fapt cred ca si voi ..dar daca e adevarat iese razboi ca mi-au atentat la familie...si cica sunt oameni cu capul pe umeri care conduc firme internationale ...astea sunt copilarii..cum poti sa faci asa ceva ? doar ca sa te razbuni ca nu iti convine tie parerea mea si nu ma mai vrei ca prietena si cica mai ai si 33 de ani cand se presupune ca esti om matur
Acum trebuie sa iau pe fiecare din listuta si sa imi cer scuze daca "am trimis" mesaje aiurea fara sens ..Si fetelelor mele iubite de aici imi cer scuze anticipat ..desi cred ca nu au indraznit necunoscandu-va ..dar eu imi cer mii de scuze anticipat ..am schimbat atat parola cat si intrebarea cu care schimbi parola ..si noroc ca nu stiu de toate conturile mele si nici de DC...
Iubita mea mi-a interzis incepand de azi sa mai vb cu "asa zisi prieteni" asa ca de azi mi-am propus sa vb numai cu mama si cu fetele mele dragi ..in rest.. nu sunt acasa
E a doua oara cand mi-o fac prietenii de suflet ..anul trecut unii ..acum restul ...e vina mea ca imi deschid inima in fata lor dar nu e normal sa fi sincer si deschis cu prietenii? Eu nu pot sa tin nimic ascuns fata de prieteni si familie ,poate sunt naiva dar asta sunt nu am nimic de ascuns si nu imi e rusine de nimic de ce am facut sau voi face in viata ...Va scriu randurile astea si mi se par ireale ..mi se par o poveste aiurea ..dar se pare ca e gandirea unora ...nu inteleg si pace ..
Asta e noi sa fim sanatosi ...si e o vb in romani "fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singur "..Gata m-am racorit ...il las pe al meu cu Benny si eu ma duc sa trag un pui de somn....scuze daca v-am suparat dar trebuia sa scriu astea sa ma linistesc si sa pot sa trec mai departe.

Multumesc ca ma suportati

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)


Poze de pitici voinici


"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Daria, Dantje - multumesc pt urari...

Dantje - sa inteleg ca ai avut o sarcina grea? Poate la urmatoarea nu va fi asa, tinem pumnii!!

Fetelor, desi alaltaieri noapte m-a trezit Irina, ieri am fost ok.
Azi, in schimb, nu mai pot de somn, imi trebuie 2 scobitori... Si ziua de-abia a inceput...

ieri am luat si amenda!!!
Am traversat pe unde nu era zebra, aici in Pta Victoriei, si n-am observat masina Politiei. Se pare ca tocmai ce-au fost acum 2 luni 2 accidente foarte naspa, intr-unul a murit cineva, iar in celalalt a zburat un motociclist, l-a lovit o masina, si se pare ca a fost si ala destul de urat.
M-am pricopsit cu amenda de 250mii, dar marea mea problema e ca n-am cand sa ajung la Cec. Mi-a promis un coleg ca ma ajuta, sper sa si poata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Alessia - ce aiurea... stupid mod de a te razbuna, mi se pare...
Daca nu te duce mintea la altceva, copilarii de-asta fac pustii de gimnaziu, probabil de acolo s-o fi inspirat... Cred ca l-as da de toti peretii pe respectivul/a, daca as stii cine e...
Pupici si da-i incolo!

Mamamcitaaaaa - pe unde umbli? Ce face Alexutu?
Daca nu vii si ne spui ca i-au iesit TOTI dintisorii, ca deja vorbeste si si-a luat si carnet, nu te scuzam ca lipsesti atat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Mamacita - uitasem iconitele: !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

danna_j multumesc si tie de aprcieri.
Vroiam sa-ti spun ca avem grija maxima de bb si de noi.Il ingrijim cu dragoste,chiar in aiureala noastra.Stii...la altceva m-am referit cand ziceam ca suntem nebunatici si imprastiati.Iti dau un exemplu:pun "bine" niste lucruri,apoi cand le caut,nu le mai gasecc de bine ce le pun.Si dau peste ele cand caut altceva ce-am pus "bine".
Avem un stil f copilaros.Asta vroiam sa zic.Uite,spre exemplu,azi dimineata cand m-am trezit,am gasit pe masa din bucatarie,o placuta magnetica(de aceea pe care deseneaza pruncii),pe care M imi desenase un soare si imi ura "o zi senina!Te iubesc!"
Zilele trecute mi-a facut un ecuson,pe care a scris"sunt iubita de Mircea".Si eu trebuie sa port ecusonul prin casa.
Altadata,a luat pachetul meu de tigari,l-a asezat pe o foaie de hartie si a scris sub el :"asta nu bun!Eu bun" si langa mi-a asezat un mar, cu un stegulet in el pe care scria "o gura de iubire"
Astea mi-au venit in cap acum,sunt multe exemple asemanatoare.Asa mesaje ii las si eu tot timpul.

Daria si Brien

Poze frumoase cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

alessia intr-adevar stupid mode de a te razbuna.Eu zic sa nu pui la suflet,ar fi pacat.Noi te pupam si suntem langa tine.
Cand ma gandesc ca exact aseara am incercat sa dau permisiunea de a ma accepta pe mess ,unei Alessia.
andira da,tare nasol cu manzile astea.Sa speram ca te va ajuta colegul,daca ti-a promis!

Daria si Brien

Poze frumoase cu noi

Mergi la inceput