Copilasi de iulie-august 2004 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Andreea, super pozele, imi place cea cu balaceala. la frumoasa brunetica si deja i-au crescut pletele, nu ca la domnisoara mea care tot fara par este

Stefi face pa si bate palma, bate din palme daca la televizor se aplauda si vine sa-ti dea pup dar numai daca are chef. Si vorbeste pe limba ei, nu spune nici un cuvant, in schimb canta. Si se pare ca are ureche muzicala, canta foarte bine dupa CD, e asa scumpa cum canta ea na-ni, na-ni

Gata, ma duc la nani. Somn usor!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andrea, nu mi-e frica ca-s cartonate...
am vazut portocala mecanica in actiune, adica la baie. imi place cum stropeste. si pupi face si dupa aia se mira de ce-i intra apa-n ochi...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Philip, misto parculetul si vad ca pupi si-a facut si prieteni acolo...
Olivia...
AndreeaB... de unde ai luat scaunelul de baita... vreau sa ii iau unul Biancai pentru cand o sa fim acolo...
Copilasii cu par mult... noi va invidiem... ca nu prea avem si desi am tuns-o ii creste foarte greu...
Carmen... nici Bianca nu zice mai nimic... si daca a zis a zis doar odata si atat... in rest numa pe limba ei.... nu da noroc sau bate palma... da nu-i bai... mese noi avem 3 solide (dar foarte subtirele si niciodata doua feluri de mancare) si doua de lapte (inainte de somnul de dupa amiaza si cel de seara)


http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
na ca s-a incalzit da a inceput ploaia. minunat. ador toamna asta
Olivia puiule ce s-a intamplat? zi aci....ca doar si noi ne varsam ofurile tot aici, nu?
Carmen, nici Pat nu zice mai nimik. te cearta in limba lui, zice mama dar fara adresa si inca vreo cateva silabe dar neinteligibile. asa ca.......las-o ca i-o merge ei gura. Ionut la ce varsta a vorbit?
program....acelasi: dimineatza cam 200ml lapte, apoi mic dejun cu noi (ceva paine cu cascaval/cremwurst/sunca/gem), la 10 un iaurt cu fructe. la 12 pranz - ciorba sau supa, felul 2, un fruct. dupa -amiaza putina prajitura sau un biscuit, seara orez cu lapte, budinci, sufleuri, clatite...cam ce imi vine in minte. la cina bea si lapte, tot cam 200ml. si gata. recunosc ca mananca mult.....da nu mai mult decat vrea!
ma apuc de munca...o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata. mai adoarme belita cu cintec da` adevaru`-i ca nu se misca toata noaptea, na c-am zis-o, doar nu s-o deochia!! in alta ordine de idei, am cetit in carte, de Capraru vorbesc si pina la 15 luni tre` sa faca multe, aseara nu ma mai lua somnu` de atitea griji... uf, e tare rau asa cind primul cupil e precoce si-al doilea mai incet... mai astept raspunsuri de la voi.
roxana, dr mi-a spus sa-i dau revital apetit ilincai, da` pe prospect scrie ca nu se da sub 3 ani, tu ce spui, sa-i dau au ba??


Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

andrea, cind ii dau in mina biscuite sau piine se uita la el cu doua degete, il farimiteaza si-l arunc cit colo nici prin gind sa-l duca la gura, foarte rar se intimpla s-o faca. am incercat si cu forneti, acelasi lucru... cind vede lingurita cu papa, baga virfu` degetului simandicoasa in ea, se uita apoi la el da` nici prin cap sa-l linga. pe fata asta n-o pasioneaza mincarea nici in ruptul capului. mar mi-e si frica sa-i mai dau, de fiecare data se ineaca si vomita, stiu ca ar trebui s-l las la se inece, sa vomite da` uite ca ma chinui sa-i dau mincare cite-o ora si apoiu cind vomita imi vine sa ma dau cu capu` de perete...
andreab, am vazut pozele, dulcica foc!!
nu mai stiu cine ma intreba de ionut, nu a nvorbit nici el pea devreme dar imi amintesc ca facea multe chestii cind era ca ilinca, sigur ca nu seamana cupil cu cupil, da`-mi amintesc fara sa vreau...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata neata
carmen - lasa cupilu' in pace... o vorbi cand o vrea ea! cu mancatul daca gasesti o solutie sa imi spui si mie. ca mai mult de 200 gr de mancare nu mananca intr-o zi intreaga... noroc cu tzitzi, ca altfel nu stiu ce m-as face. (apropos, nu zicea pediatrul ca daca o intarci o sa manance? zi-i vreo doua si din partea mea!)
in bucuresti e o dimineata frumoasa, sper sa se faca mai cald decat ieri. va invit la o ciocolata calda cu prajiturele buuuune...

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io-n sinea mea sunt 90% convinsa ca de la tita mi se trag toate astea, da` ramine intre noi

quote:
Originally posted by vrabiuta

neata neata
carmen - lasa cupilu' in pace... o vorbi cand o vrea ea! cu mancatul daca gasesti o solutie sa imi spui si mie. ca mai mult de 200 gr de mancare nu mananca intr-o zi intreaga... noroc cu tzitzi, ca altfel nu stiu ce m-as face. (apropos, nu zicea pediatrul ca daca o intarci o sa manance? zi-i vreo doua si din partea mea!)
in bucuresti e o dimineata frumoasa, sper sa se faca mai cald decat ieri. va invit la o ciocolata calda cu prajiturele buuuune...

foto



Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatzaaa !
Io una mi-s fericita ca la noi aseara au dat drumu la agentu termic si a fost muuuult mai bine in casa ! Ca la etajul zece pe coltul blocului cum stau eu era un frig, mama-mama ! Acusi m-am mai linistit, dupa ce doua zile ne-au tinut fara de apa calda, ca vecinii de vizavi de noi si-au schimbat baia, au demolat nu'sh ce pereti si si-au schimbat pe acolo tevi si alte alea, si au inundat totul pina la etajul doi !!!
Pupici tuturor si sint si eu pe aici !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

carmen - sunt foarte multi copii care nu mananca, e o faza prin care trec. si noi am avut fazele noastre, mai devreme sau mai tarziu - imi aduc aminte si acum cum murdaream farfuriile ca sa creada mama ca am mancat... uite aici alti parinti cu aceleasi probleme:
http://www.babycenter.com/dilemma/toddler/toddlerfeeding/1402308.html
http://www.babycenter.com/refcap/toddler/toddlerfeeding/9203.html

si un link pentru mamici ingrijorate:
http://askdrsears.com/html/3/T031100.asp


foto

Mergi la inceput