Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 )

Clubul coafezelor-stylistelor ( 1 ) | Autor: Doris-Alina

Link direct la acest mesaj

Ceau!

As fi tare bucuroasa sa stiu ca pe avem o trupa de coafeze / hair styliste.
Am putea colabora, discuta, despre locurile noastre de munca, despre noile tendinte in domeniu, tehnici noi de vopsire, tunsori noi si chiar despre seminarii ce au avut loc anul acesta sau vor avea loc in curand.
As dori sa ne cunoastem...
Sunt sigura ca vom face o minunata echipa,dar mai ales vom putea schimba pareri si experiente traite!
Tot aici voi raspunde tuturor celor care au nevoie de un sfat legat de coafura( tunsori, vopsiri, schimbari de look).
Va astept cu drag si nerabdare!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Chiar nu e nimeni pe DC cu care sa pot discuta?
Eu inca mai astept...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

e o idee foarte buna. sunt sigura ca o sa avem multe de invatat unele de la altele

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau, Michelle!
In sfarsit putem face un dialog, pana acum eram singura...
Ce mult ma bucur...
Sper ca mai sunt si alte fete in acelasi domeniu.
Cum e salonul in care lucrezi?
Imi imaginez ca e tare frumos.
De cand lucrezi?
Ce se mai poarta acolo?
Noutati?


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

sa stii ca nu e chiar asa cum pare. in romania sunt multe saloane care arata mai bine decat unele din america. multe saloane au patroni chinezi sa coreeni etc si crede-ma n-au nici un pic de respect pt igiena. lumea merge la ele pt ca sunt ieftine.
multi stilisti isi inchiriaza scaun in salon dar majoritatea lucreza pt un salon ca si angajati. la fel ca in ro pt procent cu sau fara salariu fix

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Michelle, in Timisoara intr-adevar sunt saloane frumoase si cochete.
Eu lucrez intr-un astfel de salon, e super amenajat, este de lucru.
Eu lucrez doar 2 zile pe saptamana, dela 15-20.
Sunt Lector in predarea coafurii, la 2 scoli din Timisoara.
Aici se tin cursuri pentru cei care doresc sa invete aceasta meserie.
Imi place ce fac, mama e tot coafeza, deci, pot spune ca de la ea am prins/furat tainele coafurii...
Si la noi angajatele au procent, in medie intre 25-40%, din manopera.
Eu ca stylist, am un procent mai mare.
Se mai poarta acolo suvitele?
La noi nu prea se mai cer.
Te pup, si iti doresc o zi buna !

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:


Doris ma primiti si pe mine ?
Nu sunt coafeza cu carte de munca, dar acum 6 ani am terminat 2 ani de coafura - frizerie, nu am lucrat niciodata intr-un salon.
Ma intereseaza revistele si emisiunile tv de gen, imi fac prietenele frumoase in cea mai importanta zi a vietii lor, la nunta!
Coafez, tund, ,vopsesc, fac suvite, permanent dar acum fffff rar...

Mai vorbim....Sanatate multa!

Doris, imi place mult de tot portofoliul fetitei tale (sa-ti traiasca).....spune-mi te rog, cum se face si cat costa

Maria & mami Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Vreau si eu o profesionista din Cluj

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

doris la ce salon in timisoara lucrezi???? am o prietena care ar vrea sa-si puna unghii false la un pret acceptabil si de calitate. stii pe cineva???? Cred ca am auzit de tine . predai cumva si la un curs la casa tineretului din timisoara????

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

suvitele zic eu vor fi intotdeauna la moda. multe femei aici nu se vopsesc insa niciodata , sau o fac doar cand apar firele carunte. din cate am observat eu au trecere mai mult suvitele discrete care au ca scop ameliorarea culorii ( de exemplu un blond mai rece in cazul in care pigmentul natural nu permite obtinerea lui doar din vopsea iar clienta nu doreste decolorare globala ). De asemenea baleiajul e la mare moda , mai exact suvite facute liber fara folie , care dau aspectul de par decolorat de soare

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

maria draga nu trebuie sa ceri voie. sunt sigura ca doris a avut intentia de a discuta cu oricine e pasionat de meseria asta cu diploma sau fara

michelle7

Mergi la inceput