Greturi?!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Nu te mai gandi, Elise, ca o sa-ti intarzie chiar daca nu esti.
Iti spun din experienta.
Lasa, daca e, e. Daca nu, mai incercati.
Eu iti doresc sa fie. Bafta!

Raluca, Emi bebelusa si bb2 din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuchi spune:

Eu iti tin pumnii Elise! Poate deschidem impreuna un nou capitol de mamici! Eu am avut saptamina trecuta asa niste stari de greata dar am crezut ca sunt induse de creier, dar durerile de sani cine le mai induce? Joi trebuiau sa-mi vina uratii si surpriza, nimic! Sanii tot ma dor, asa niste slabe greturi parca am si tot ma gandesc ca nu se poate ca singurul contact neprotejat a fost intr-a zecea zi a ciclului!
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

tzuchi, BAFTA!!


Eu mi-am luat un test...il fac maine...ce-o fi o fi!!
Macar sa stiu...daca nu sint sa-mi fac analizele, sa n-am alte probleme....

TOTUSI, sper sa fie ce vreau eu!!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

in general simptomele apar cam dupa 3 saptamani. eu nu am avut greturi decat de vreo 3-4 ori, nu am vomat niciodata, in schimb am avut un apetit ca am luat 20 de kile. cum o dai, nu-i bine!

You're unique. Just like anyone else.
... si bursuca 08.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

N-am facut testul inca, dar mi-a fost atit de rau incit ma fost la medic. Dupa consult, mi-a spus ca e f. probabil sa fie sarcina - dar sa mai asteptam vreo 2 sapt. sa se confirme, pentru ca acum ar fi prea mica.

Am ajuns acasa si mi-am luat temperatura bazala: 37.3. Temperatura asta n-ar trebui sa scada daca nu sint, inainte de menstruatie?



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuchi spune:

Sper sa fie cum iti doresti tu, Elise! Si eu imi luasem temperatura bazala si era 37.2, 37.3,insa miercuri seara era 36.8 iar joi nici urma de urati. Iar testul avea o a doua liniuta asa de pala, parca nici nu-mi vine sa cred ca e acolo!
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Poti avea greturi de sarcina inainte sa iti vina `musafirii`? trebuie sa imi vina duminica, pe 30 oct..

http://photos.yahoo.com/darbyshaw79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Nu e obligatoriu sa ai gretzuri chiar dc esti insarcinata!
Fetelor va doresc sa fie cu ochisori, asa cum av doritzi voi!

Denisa
27+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Elise, sa ne tii la curent! Ai facut testul?

J 25 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Elise, draga mea, la mine au inceput greturile cand BB meu avea cam 7-8 sapt, dupa ce mi-a fost confirmat si de doctor faptul ca sunt gravida. La mine a fost destul de simplu sa aflu...in ziua in care trebuia sa imi vina de obicei ciclul a fost numai o tentativa, o mica pata maro....deja dadusem sfoara in tara ca am ratat si luna asta...dar eu tot asteptam sa se declanseze menstruatia , si am asteptat de vineri dupa-amiaza pana luni la pranz, cand mi s-au aprins niste beculete ca s-ar putea sa fie ceea ce in popor de numeste ca "te-a insemnat"...si mi-am facut primul test de sarcina...dar pt ca nu mai avusesem experienta testelor de sarcina pozitive, am crezut ca daca nu a aparut si a doua liniuta din prima a iesit negativ...asa ca a doua zi l-am facut pe al doilea...tot pozitiv.Miercuri sau joi deja eram la medic, care imi confirma si prin examinare si prin ecografie ca sunt fericita posesoare a unui BB mic-micut de tot...Dar in toata perioada am avut o tensiune in sani si imi crescusera, da' eu ziceam ca trebuie sa imi vina...da trebuia sa vina BB de fapt.

Draga mea, asa ca fa-ti testul si mergi la doctor. Numai el iti poate confirma daca esti gravida sau nu.Si numai dupa ce mai trece o perioada de la momentul pe care il consideri tu cu noroc.
Curaj. Si daca de data asta nu a fost sa fie, spor la treaba si mult noroc data viitoare.

Pupici si mult noroc.

20+



catrinutza gravidutza

Mergi la inceput