tinctura Branca Ursului

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

micy,felicitari pt bb,dar la faza cu uterul retorvers te contrazic putin.sora mea are uterul retorvers si are o mandreata de fata de 10 ani.
se spune intr-adevar ca ramai mai greu,dar nu ca este imposibil.Iar in timpul sarcinii uterul va reveni la "forma normala".
Sarcina usoara in continuare.
Oricum BU , rau nu cred ca poate face,dar aveti grija cele care au tensiunea mica sau oscilanta.


A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Miky, felicitari! Ma bucur enorm.
Am citit ce ati scris si am vazut ca si barbatii `pot lua. Imi puteti spune si mie de unde se poate procura? Lichida sau in pastile. Nu conteaza.Si cat costa? Cum se ia? De cate ori pe zi? Si pt. cat timp? Macar sotul meu sa ia dca eu nu voi putea( in caz ca-i vor iesi analizele, spermograma) rele.
Multumesc.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

uitati mai multe aici

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=3303
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4386
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=13798
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24979



A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Am incercat si eu sa iau din prima zi de ciclu.Problema mea e ca am tensiune mica, si mai ales ca in prima zi de ciclu scade si mai mult, vreau sa va zic ca ieri am fost tot ametita de cap.Stiam ca trebuie sa o iau cu tinctuta de maghiran dar nu am gasit la noi in oras.Ce altceva as putea lua pentru cresterea tensiunii?
Si n-am inteles totusi in ce perioada a lunii se ia BU?Toata luna sau doar pana la ovulatie?


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

quote:
Originally posted by ali

Am incercat si eu sa iau din prima zi de ciclu.Problema mea e ca am tensiune mica, si mai ales ca in prima zi de ciclu scade si mai mult, vreau sa va zic ca ieri am fost tot ametita de cap.Stiam ca trebuie sa o iau cu tinctuta de maghiran dar nu am gasit la noi in oras.Ce altceva as putea lua pentru cresterea tensiunii?
Si n-am inteles totusi in ce perioada a lunii se ia BU?Toata luna sau doar pana la ovulatie?


ali



ali in unul din subiectele pe care le-am dat, anis spune ca se poate inlocui tinctura de meghiran cu talpa gastii.
Branca ursului se mai poate lua si cu tinctura de talpa gastei ,asta in loc de maghiran , care de obicei nu e pe piata...sau cereti voi orice tinctura care scade tensiunea si o asociati cu branca.
asta era mesajul lui anis din subiectele scrise de mine.
bafta tuturor




A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

'neata, am si eu o intrebare, am citit ca unele dintre voi, ati facut pauza in perioada ovulatiei, apoi pe link-le puse de tumpi am vazut ca acolo fetele nu au facut nici o pauza. In concluzie se face sau nu pauza?

Roaxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

mah o fi buna si pentru ovulatie tinctura asta? Si daca da, cum o luati voi? din ce zi pana in ce zi?

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

cami eu iau tinctura de vreo 3 saptamani si in cam o saptamana am ovulatie, din ce am citit pe forum parerile sunt impartite, unele fete spun ca e bine sa opresti, alte fete spun ca nu are nimic daca iei pana in prima zi de intarziere a cm. Nu m-am hotarat cum o sa fac... ma mai documentez si daca aflu ceva interesant te anunt .

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Fetelor eu iau tinctura de 3 saptamani. Azi ziua 22 CM si vreau sa va intreb daca poate da tensiune in sani????

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Buna, fetelor!
Am citit mai sus ca voi ati luat si capsule de branca ursului. Spuneti-mi si mie, va rog, ce firma le face, unde le-ati gasit, cat costa... De cateva zile tot bat farmaciile si plafar-urile din oras si nici o farmacista nu a auzit de capsule de BU, numai tinctura. Sotul meu numai cand aude de BU stramba din nas, daramite sa o mai si bea. asa ca, m-am gandit ca doar, doar il pacalesc cu capsule, pastile sau ce or mai fi.
Va pup si va urez CM si ovulatie asa ca la carte!(si mie)

Mi-ka

Mergi la inceput