tinctura Branca Ursului

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

aissa, eu am luat BU multe luni si aveam o pofta de mancare de o mancam si pe mama... O varianta alternativa pe care ti-o recomand este Branca Ursului sub forma de capsule, produsa de Favisan. Neavand alcool in compozitie, nu are acelasi efect de "aperitiv".
Am gasit un link acum super interesant: http://herbanet.vstore.ca/product_info.php/pName/tinctura-de-branca-ursului-50-ml

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Aha, nasol atunci. Intelesesem ca e mai buna tinctura si de aia m-am apucat de ea, in ciuda gustului minunat. Bine macar ca stiu ca nu-s nebuna, e de la BU foamea....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curcubeu spune:

@dasha
Eu i-au BU de 3x/zi inainte de masa(am inceput acum 5 zile tratamentul asat dar nu i-au alte medicamente).Te sfatuiesc daca vrei sa i-ei in paralel cu medicamentele tale sa nu i-ei in timpul CM si daca se intimpla as ovulezi sa nu i-ei dupa ovulatie,dar cel mai bine ar fi sa i-ei ori una ori alta cu toate ca nu vad ce ar putea sa-ti faca rau BU.Daca ti-a gasit ceva la tiroida inseamna ca poate daca te poate regla cu tiroida poate iti revine si ovulatia si CM (fara medicamente)?! Ce ti-a spus doctorul si ce test ai facut inafara de TSH ,T3 si T4. La mine cica astea sint bune dar cine stie poate ar trebuii sa fac si alte teste.Sint frustrata ca nu imi gaseste nici o cauza la ceea ce am eu.

De cind i-au BU am inceput sa simt niste junghiuri la ovare ,mai simte careva asa ceva??
si mie imi este foame!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Rainbow,
Eu am facut TSH ,T3 ,T4 ,Anti TPO , FSH , LH , AB Anti OVAR(nu stiu exact cum se numeste analiza aceasta in romana), RMN selara , harta cromozomica etc...
Si eu ma simt la fel ca tine pentru ca nu gasesc explicatia.Pe langa FSH si LH care sunt mari , ultima data mi-a iesit si Anti TPO mare si TSH mare dar ce m-a pus pe ganduri este ca au spus ca sunt doua chestii diferite.Atunci de ce m-a pus sa le fac daca nu au legatura una cu cealalta.Nu stiu ce sa spun...sunt disperata.Eu inca mai speram sa gaseasca cauza .....Oricum sunt hotarata sa fac FIV dar as vrea si eu sa incerc BU inainte , poate ...cine stie
Nu stiu ce sa fac ...Oricum eu sunt alaturi de tine si iti tin pumnii.Te pupic

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Dasha ,am luat ultima data si naturiste si medicamente .Sa zicem ca era un cm usor mai abundent si mai aproape de cel normal ,comparativ cu cel determinat doar de pastile .
Am luat legatura cu cei de la Med New Life ,fiv-ul cu ovule donate e 3500 de euro .Deocamdata chestia asta e in stand-by ,din motive financiare .

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curcubeu spune:

@dasha

Am vorbit poate imi face si mie ATPO sa vedem cum iese ,si eu am si LH mare si E2 cam scazut,dar pina acum nu mi-a gasit nimic neinregula la tiroida.Chestia este ca nici doctorii nu stiu ce se intimpla exact si nu au raspunsurile pentru noi.Nu cred ca se stie daca exista vreo legatura intre menopauza prematura si functia tiroidiana,ideea este ca odata ce se deregleaza ceva hormonal ,afecteaza si alti hormoni si tot asa ..Cine stie pentru unele este doar o perioada si pe urma isi mai revin,cauzele nu se stiu exact.Chestia este ca nici eu nu pre amai am rabdare dar totusi mai incerc naturist un timp ,o sa te tin la curent ce si cum cu BU. Cu ovule donate pot face oricind .totusi cred ca plantele te pot echilibra mai bine decit medicamtele..Sa vedem

eu una am inceput sa ma simt mai bine de cind i-au BU ,ma refer in general ,macar de mi-ar venii CM odata .La ovulatie nici numai sper asa de repede .
Va tin pumnii la toate

Mergi la inceput