tinctura Branca Ursului

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Buna fetelor.Am gasit BU in Sv in spatele policlinicii la un magazin naturist.Eu mi-am luat capsule( 40 la 65000lei), dar era si sub forma de ceai si de tinctura.
Pupici.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

liana, nu prea esti hotarata, nu?
nu te grabi, sa nu-ti para rau dupa.
te pup si poate luna asta ne iese ceva.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cori2006 spune:

Am inceput si eu tratamentul cu BU,dar am o nelamurire:eu stiu ca nu ovulez,deci ar trebui sa iau toata luna.Dar daca cumva ovulez si raman insarcinata,nu-i fac rau lui bebe?Si daca ma opresc inainte de ovulatia care poate n-o sa vina(asta inseamna 1/2 din luna),tratamentul n-o sa aiba nici un efect,nu?Ce sa fac?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu am inteles ca daca luam pe toata perioada CM cam cand ar trebui sa vina, daca avem suspiciuni, facem un test si daca se pozitiveaza intrerupem tratamentul.
Si eu mi-am cumparat, astept sa imi vina CM si incep.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

yami, yami, aissa! sa vezi ce buna e la gust... de buna ce e eu nu pot s-o iau decat nediluata direct din lingurita ca daca tre sa beau juma de pahar de apa cu spurcaciunea aia innebunesc! Dar asa din lingurita e atat de concentrata ca nu-i mai simt gustul decat de alcool si foarte putin planta...
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Am inteles ca e foarte placut gustul dar incerc. E oricum singurul "tratament" pe care il fac.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

buna gagici!
Am si eu o rugaminte cine ma poate ajuta sa ma lamureasca ca sunt intr-o dilema si mi-e sa nu fac vreo prostie si anume: sotul meu, aavnd probleme cu a inceput tratament cu BU. Eu am vrut prima oara sa inceapa cu tribulus terrestris(varianta care se gaseste pe piata noastra a Tribestanului)dar fiindca nu am gasit mai pe nicaieri am zis sa incerc cu BU. La cateva zile am gasit si al doi-lea produs si acum, de 2 zile le ia pe amandoua. Credeti ca pot exista reactii adverse? mi-e frica sa nu dau din lac in put si mai rau sa-i faca, sau fiind vorba de produse naturiste nu are ce sa se intample grav? eu am intrebat-o pe cea de la plafar cand am cumparat si mi-a spus ca nu exista nici un fel de problema, din contra, dar io stiu...
Va rog sa ma lamuriti si pe mine ca-mi vine sa ma
A,si inca un lucru, cum se iau mai exact dupa sau inainte de masa?
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by Cori2006

Am inceput si eu tratamentul cu BU,dar am o nelamurire:eu stiu ca nu ovulez,deci ar trebui sa iau toata luna.Dar daca cumva ovulez si raman insarcinata,nu-i fac rau lui bebe?Si daca ma opresc inainte de ovulatia care poate n-o sa vina(asta inseamna 1/2 din luna),tratamentul n-o sa aiba nici un efect,nu?Ce sa fac?!?



Aceleasi nedumeriri aveam si eu.
Pana la urma am inteles ca se ia BU din prima zi a CM, cate o lingurita de 3 ori pe zi dizolvata intr-o jumatate pahar cu apa (100 ml) cu o jumatate de ora inainte de masa. Ca sa aiba efect trebuie luata 3 luni iar minim este o luna. Deci nu se ia doar pana la ovulatie ci toata luna, iar doar in cazul in care suspectezi ca ai ramas insarcinata si testul de sarcina este pozitiv atunci intrerupi tratamentul...altfel mergi mai departe.
Deci dc iei BU, dupa ovulatie pana iti dai seama ca ai ramas insarcinata, nu se intampla nimic, bb nu pateste nimic. Sunt fete care au luat BU pana li s-a pozitivat testul iar bb e ok.

Bafta multa!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Dragi consumatori de BU,
am nevoie de o lamurire, daca stie cineva: ce efecte are BU asupra prostatei? pentru ca si pe tinctura si pe tablete scrie sa se foloseasca cu prudenta in afectiuni ale prostatei... dar nu scrie in ce afectiuni ale prostatei si cum "cu prudenta" si ce efecte ar putea avea asupra prostatei???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Lachi, am cautat prospectul de la BU dar nu-l mai gasesc... apelez la 'amintiri' acum... si amintirile mele spun ca este contraindicat in caz de afectiuni ale prostatei... mi se bate in cap acum si cuvantul 'cancer' ... nu vreau sa te sperii, dar daca e vb de vreo afectiune a prostatei, mai bine NU BU!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput