Irlanda, este cineva de pe acolo?

Irlanda, este cineva de pe acolo? | Autor: cam

Link direct la acest mesaj

In curand voi pleca pentru o perioada de timp la Dublin, iar pana acum nu am reusit sa strang prea multe informatii despre acest oras. Exista cineva care poate sa-mi caracterizeze putin capitala Irlandei, cum sunt oamenii, clima, punctele interesante ale acesteia ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

Cam, sper ca n-ai plecat ! Asa ca o sa-ti zic cate ceva de la sotul meu care a stat p-acolo vreo doua luni, per total.

Uite: clima: zice ca umeda, ploua mult, da' si cand e frumos....
oamenii sunt primitori, de gasca, astia mai tinerei; distractia principala in town: beuturica la PUB !!! Asa ca vezi, daca nu le ai macar cu umblatu' daca nu cu berica, o sa te cam plictisesti!
Alternativa: CUMPARATURI PESTE CUMPARATURI !!! Viata e ieftina comparativ cu alte tari din vestul Europei. A venit sotu' meu de-acolo cu o gramada de camasi misto (si rezistente!), cu adidasi de firma meserie pentru mine, tricouri, sepcute, cu o gramada de alte nimicuri!
Puncte interesante: turul orasului cu autobuzul special, hotelul celor de la U2, fabrica de bere GUINNESS, fabrica de whiskey JAMISON (te poti lipi si de-o degustare, am inteles :))), puzderie de magazine - BTW, luni 17 e Saint Patrick, la ei - ziua nationala, si, vorba lu' husband, e "macel" - in sensu' bun!!:)))
a, sunt cateva orase de vizitat: Cork in sud, Galway in vest, ultimul am inteles ca e misto da' el l-a ratat. Poate te duci tu si ne spui cum e.

Oricum, te invidiez, pentru ca am inteles ca e o tara extraordinar de frumoasa !

Dana M. si Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Multumesc Dana. Am auzit-o si eu pe-asta cu bauturica la Pub si ca gagicile presteaza la greu, cot la cot cu barbatii. Nu prea le am eu cu bautura dar o berica irlandeza trebuie sa incerc. In schimb, daca nimeresc o perioada cu reduceri de preturi, cumparaturile sunt de mine.

Mergi la inceput